La môme

Ország: Egyesült Királyság, Franciaország, Csehország
Premier (HU): 2007.06.21.

2023.07.29 Bafam

Szép film, kis hiányérzettel

Szép film a rövid életű francia nép pacsirtájáról (ez volt másik álneve). Egy kis hiányérzetem volt a film nézése közben. A II. világháborúban sokat énekelt a katonáknak a toborzás, bevonulás, ellenállás alatt, valamint a sérülteknek a hadikórházakban. Ez a fontos rész valahogy kimaradt a történetből. Amúgy jó film, a hossza ellenére is.

2017.10.23 Deku

Gyakorlatilag nekem ez eléggé tetszett ahhoz, hogy elnézzem ha hibák becsúsznak. Nincs is semmi probléma filmmel úgy egészébe véve. Apróbb hibák becsúsztak de ez nem ront az élményen.

2016.03.07 citizenfour99

Számomra egy erőssen túlértékelt film, Marion Cotillard alakítása tetszett, meg Titine megformálójáé is, de a film maga elég hosszúra, feleslegesen hosszura és már-már unalmasra sikeredett.

2015.06.10 Dodi

Egyik legrosszabb film volt, amit életemben láttam. Nagyon amerikai volt, de közben francia akart lenni és ez valahogy nem sikerült neki... a főszereplő viszont fantasztikusan játszik. De még miatta sem lennék hajlandó még egyszer megnézni...

2022.08.09 Reitman

Én nem vagyok oda az erőltetetten realista filmekért, de ez egy kicsit túlzás. Piaf és Simone szerepet valaki összecserélte, ami egy kicsit irritáló. Ezzel az erővel akar Depardieu is játszhatta volna Piafot! Testud szerintem eléggé piafos színésznő!

A filmben végig Marion Cotillard énekel.Szerző: citizenfour99

A film számos elismerésben részesült, köztük 4 BAFTA:jelmez (Marit Allen) , smink és maszk , filmezne (Christopher Gunning) , legjobb női alakítás (Marion Cotillard) , és két Oscar: legjobb smink és maszk, legjobb női alakítás.Szerző: citizenfour99