Piaf

La môme

2023.07.29 Bafam

Szép film, kis hiányérzettel

Szép film a rövid életű francia nép pacsirtájáról (ez volt másik álneve). Egy kis hiányérzetem volt a film nézése közben. A II. világháborúban sokat énekelt a katonáknak a toborzás, bevonulás, ellenállás alatt, valamint a sérülteknek a hadikórházakban. Ez a fontos rész valahogy kimaradt a történetből. Amúgy jó film, a hossza ellenére is.

2017.10.23 Deku

Gyakorlatilag nekem ez eléggé tetszett ahhoz, hogy elnézzem ha hibák becsúsznak. Nincs is semmi probléma filmmel úgy egészébe véve. Apróbb hibák becsúsztak de ez nem ront az élményen.

2016.03.07 citizenfour99

Számomra egy erőssen túlértékelt film, Marion Cotillard alakítása tetszett, meg Titine megformálójáé is, de a film maga elég hosszúra, feleslegesen hosszura és már-már unalmasra sikeredett.

2015.06.10 Dodi

Egyik legrosszabb film volt, amit életemben láttam. Nagyon amerikai volt, de közben francia akart lenni és ez valahogy nem sikerült neki... a főszereplő viszont fantasztikusan játszik. De még miatta sem lennék hajlandó még egyszer megnézni...

2022.08.09 Reitman

Én nem vagyok oda az erőltetetten realista filmekért, de ez egy kicsit túlzás. Piaf és Simone szerepet valaki összecserélte, ami egy kicsit irritáló. Ezzel az erővel akar Depardieu is játszhatta volna Piafot! Testud szerintem eléggé piafos színésznő!

2015.05.20 a.edit63

A film lenyűgöző, katartikus, a szereplők kiválóak. Marion Cotillard egy kiváló színész, hihetetlenül jól alakítja a szerepét. Véleményem szerint az európai filmeknek a közelébe sem érnek a nagy "hollywoodi produkciók". Mindenkinek szeretettel ajánlom.

2016.09.19 Vviktor

Edith Piaf életének nagyon érdekes és magával ragadó feldolgozása ez az életrajzi dráma. Sokan nem is hinnék, hogy milyen körülmények között nőtt fel, hogyan telt a fiatal kora. Érdekes film!

2015.11.23 Beniko

Már szinte ijesztő ahogy Marion Cotillard megformálja Edith Piafot. Nagyon jól csinálja. Na és a sok sláger, jól megidézi a múltat. Szép életrajzi dráma.

2015.08.07 Peeves112

Várakozás volt bennem a film iránt, de nem lett az a húha kategória. Amolyan egyszerű és nézhető kategória. Ami persze nem feltétlen rossz. Még valamilyen szinten el is szórakoztatott. Egyszer meg lehet nézni bárki számára.

2017.07.11 Kadinta

Nem rossz, nem rossz, de valóban kicsit unalmas. Marion Cotillardnál nem is választhattak volna jobb főszereplőt, remekül alakít, ellenben ez kihangsúlyozza a többi színész szánalmas botladozását. A történet érdekes, a megjelenítés néhol vontatott, n... Több

2015.03.25 tothzsuzsika

Marion Cotillard nagyszerűen játsza a szerepet, teljesen átszellemültem én is. A hangja lenyűgöző. Szuper film, érdemes megnézni.

2015.03.31 kovacsbarn

Amikor kijöttem a filmről, azt mondtam, ha nem Marion Cotillard kapja az Oscar-díjat, nem nézem többé az Akadémia díjkiosztóját. jelentem azóta is nézem:-) Tragikus szerelmek, tragikus sors, drámai képek, zenék. Mestermű de azért ne egy vidám nyári napon nézd meg!

2015.03.01 molzol84

Remekfilm, illik Piaf-hoz, meg kell néznie mindenkinek, akinek egy kicsit is tetszik a zenéje.

2020.01.21 TeeRPaaK

nahh ez qrva yo film lett!