HannaK   2020. 09. 26.

Octavia Spencer korunk legkarizmatikusabb színes bőrű színésznője, aki kihagyhatatlan volt a filmből. A története magávalragadó és egyben hihetetlen.

ArpiHajdu és Réci   2017. 02. 27.

"Mi itt a NASA-nál mind ugyanolyan színűt pisilünk!"

A számolás joga egy újabb érdekes nézőpontból mutatja be a fekete nők helyzetét a '60-as évek Amerikájában, ezúttal nem a szolgálók életét ismerhetjük meg, mint néhány évvel ezelőtt a fantasztikus A segítségben, hanem olyan intelligens és feltörekvő ... teljes kritika»

indingo   2017. 05. 07.

Nagyon tetszett a film története, remek stílusa volt. Mindhárom nő karaktere remekül ki volt dolgozva, pazar zenék voltak benne és magara a története már-már hihetetlen. Mint ahogy az is, hogy nem kapott Oscart.

Deku   2017. 07. 23.

Az biztos, hogy remek karakterek voltak a filmben, nekem mégis kissé átlagos volt inkább semmint kiemelkedő. Ez nem jelenti, hogy ne lett volna szórakoztató, csak nem volt nagy durranás.

HercegPeter   2018. 05. 11.

Ma már mindenkiről csinálnak filmet. Ez ebben az esetben nem olyan nagy gáz, mert itt egy egész jót sikerült alkotni, de előbb-utóbb beleesnek majd abba a hibába, hogy egyre kevésbé érdekes dolgokat is megfilmesítenek. Remélem nem fognak minden "első... több»

dailyfilmsan   2019. 03. 13.

Kellemes meglepetés volt. A nagy aduász kijátszása a történet, mert van benne fekete egyenjogúság és női egyenjogúság is egyszerre, de szép és valós az egész. Erős, inspiráló nőkről szól, akik eleve hátrányból indulnak a versenyben, ami nemcsak egym... több»

Berto49   2017. 07. 06.

Egyszer meg lehetett nézni a három színes bőrű matekzseni nő történetét akik az űr-versenyfutás idején a NASA alkalmazottjai voltak. A valóságban is élt hősnők fényképeit a film végén meg is mutatják, ennek ellenére nem hiszem, hogy az események a fi... több»

Kevin Costner
Glen Powell
Janelle Monae

A film összbevétele 235 956 898 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 34 423 576 forintot termelt. A hazai mozik összesen 24 386 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ez a második alkalom,hogy Taraji P. Henson és Mahershala Ali szerelmes párt alakítanak a filmvásznon, először a Benjamin Button különleges életében láthattuk őket együtt.

Neil Armstrong fiának,Mark Armstorng.nak felajánlottak a filmben egy cameo szerepet, abban a jelenetben látható, amikor Paul Stafford a NASA mérnökeinek beszél a fejlesztésekről.

Amikor Taraji P. Henson a szerepére készült, találkozhatott az igazi, 98 éves Katherine Johnson-nal, aki egyáltalán nem értette, hogy miért olyan különleges az ő története, hogy filmet készítsenek róla. Henson alakítását azonban méltatta.

A díszlet egy részét az Apolló 13 (1995) filmhez készítették, de többek között használták az Éhezők viadala: Kiválasztott 1. és 2. részében is

(BéBé)

Octavia Spencer és Kevin Costner már játszottak együtt a Black or white c. filmben

(BéBé)

Golden Globe díjra jelölték két kategóriában: legjobb női mellékszereplő jelölés (Octavia Spencer), filmzene jelölés (Pharrell Williams; Hans Zimmer; Benjamin Wallfisch)

(BéBé)

Katherine G. Johnson (Taraji P. Henson), Dorothy Vaughan (Octavia Spencer) és Mary Jackson (Janelle Monáe) sztorija pont olyan lett filmen, mint amilyen a tisztességgel megcsinált és eljátszott, hasonlóan igényes, hasonló témájú tengerentúli produkciók szoktak lenni mostanában: hangulatos, érzelmes, lelkiismeret-furdalásos, kompenzálós. Élvezetes, korrekt. Emelem kalapom a lányok előtt. több»

Ajánlani bárkinek tudom a Számolás joga című filmet, mert a története nem csak tanulságos, de egyszersmind érdekes is. csak minimálisan szájbarágós és úgy általában visszafogott. Nyugodt tempóban vezet minket végig, hagy időt a szemlélődésre, a gondolkodásra. 7,5/10 több»

A számolás jogával talán az a baj, amiért szeretni is lehet: túl profi. Túl olajozottan működik. És ez az olajozottság időnként elfedi az élet valódi kacskaringóit és zsákutcáit, simára csiszol ott, ahol még lehetne érdes, de a sugárutat magabiztos fényekkel díszíti fel. Lehet ezért finnyáskodni, és lehet ezért rajongani. több»