A számolás joga egy újabb érdekes nézőpontból mutatja be a fekete nők helyzetét a '60-as évek Amerikájában, ezúttal nem a szolgálók életét ismerhetjük meg, mint néhány évvel ezelőtt a fantasztikus A segítségben, hanem olyan intelligens és feltörekvő fekete nők mindennapjaiba nyerünk betekintést, akik tehetségükkel hozzájárultak az űrprogram sikerességéhez. A film érdekessége az, hogy ezek a remek nők úgy teszik a dolgukat, hogy közben a körülöttük lévő világ, a törvénykezés, a szabályok meglehetetlenítik az előrelépésüket, nem mehetnek fehéreknek kialakított könyvtárba, nem járhatnak fehér iskolába, de még a mosdót sem használhatják közösen fehér bőrű kolléganőikkel (a wc, mint örök motívum ... több»
Ma már mindenkiről csinálnak filmet. Ez ebben az esetben nem olyan nagy gáz, mert itt egy egész jót sikerült alkotni, de előbb-utóbb beleesnek majd abba a hibába, hogy egyre kevésbé érdekes dolgokat is megfilmesítenek. Remélem nem fognak minden "elsőről" filmet forgatni. Őszintén szólva kicsit furcsa a magyar cím. Értem én, hogy szó szerint nem lett volna jó ötlet lefordítani, de egy hasonló címet adhattak volna. A néhány drámaibb, érzelmesebb jelenetet leszámítva elég könnyed, humoros hangulatú film. Nem túl pörgős, de nem is unalmas. Aki a körömrágást és a feszültséget várja, az csalódni fog.
Egyszer meg lehetett nézni a három színes bőrű matekzseni nő történetét akik az űr-versenyfutás idején a NASA alkalmazottjai voltak. A valóságban is élt hősnők fényképeit a film végén meg is mutatják, ennek ellenére nem hiszem, hogy az események a filmben bemutatott módon történtek. A szegregáció mindkét részről megszégyenítő volt, de lehet, hogy még napjainkban is lappangva továbbél.
A film összbevétele 235 956 898 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 34 423 576 forintot termelt. A hazai mozik összesen 24 386 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.
Ez a második alkalom,hogy Taraji P. Henson és Mahershala Ali szerelmes párt alakítanak a filmvásznon, először a Benjamin Button különleges életében láthattuk őket együtt.
(ArpiHajdu és Réci )Neil Armstrong fiának,Mark Armstorng.nak felajánlottak a filmben egy cameo szerepet, abban a jelenetben látható, amikor Paul Stafford a NASA mérnökeinek beszél a fejlesztésekről.
(ArpiHajdu és Réci )Amikor Taraji P. Henson a szerepére készült, találkozhatott az igazi, 98 éves Katherine Johnson-nal, aki egyáltalán nem értette, hogy miért olyan különleges az ő története, hogy filmet készítsenek róla. Henson alakítását azonban méltatta.
(ArpiHajdu és Réci )Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »