Játssz karácsonyi ajándékcsomagért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A számolás joga

(Hidden Figures)

indingo  2017. 05. 07.

Nagyon tetszett a film története, remek stílusa volt. Mindhárom nő karaktere remekül ki volt dolgozva, pazar zenék voltak benne és magara a története már-már hihetetlen. Mint ahogy az is, hogy nem kapott Oscart.

ArpiHajdu és Réci  2017. 02. 27.

"Mi itt a NASA-nál mind ugyanolyan színűt pisilünk!"
A számolás joga egy újabb érdekes nézőpontból mutatja be a fekete nők helyzetét a '60-as évek Amerikájában, ezúttal nem a szolgálók életét ismerhetjük meg, mint néhány évvel ezelőtt a fantasztikus A segítségben, hanem olyan intelligens és feltörekvő fekete nők mindennapjaiba nyerünk betekintést, akik tehetségükkel hozzájárultak az űrprogram sikerességéhez. A film érdekessége az, hogy ezek a remek nők úgy teszik a dolgukat, hogy közben a körülöttük lévő világ, a törvénykezés, a szabályok meglehetetlenítik az előrelépésüket, nem mehetnek fehéreknek kialakított könyvtárba, nem járhatnak fehér iskolába, de még a mosdót sem használhatják közösen fehér bőrű kolléganőikkel (a wc, mint örök motívum ismét megjelenik egy színes bőrűekről szóló filmben). Ezeket a jeleneteket pedig egészen bicskanyitogató stílusban adja elő a film (sokszor egy-egy mellékszereplő szájába adnak olyan mondatokat, amelyekkel teljesen kiverik a biztosítékot a nézőközönségben).
A szereplőket ügyesen válogatták ki, bár ami az Oscar-jelöléseket illeti, szerintem Taraji P. Henson-t méltatlanul mellőzték, alakítása talán erősebb volt, mint Octavia Spencer-é. A mellékszereplők közül az ismét elég Agymenős stílusban nyomuló Jim Parsons-t (egészen kellemetlen alakot hoz a filmben), valamint a hol ilyen, hol olyan hangulatában lévő főnök szerepében Kevin Costner-t emelném ki, akinek véleményem szerint ez a szerep jobban áll, mint pl. a magányos hős típusa (lásd: Waterworld).
A számolás joga egy olyan szakma kulisszáiba kalauzolja a nézőt, amelyről elsőként azt gondolnánk, hogy ízig-vérig férfiaknak találtak ki, ám a film jól és hitelesen ábrázolja azt, hogy régebben sem voltak "csak és kizárólag férfi, illetőleg női munkák", s bizony, egy nő is képes felvenni a versenyt hazája legnagyobb koponyáival, sőt, sikeres is tud lenni. Külön erény, hogy a szegregáció témakörét és problematikáját nemcsak egy szervezet keretei között, hanem a mindennapi életben is megjeleníti párhuzamosan, tovább fokozva a drámai erejét.

Deku  2017. 07. 23.

Az biztos, hogy remek karakterek voltak a filmben, nekem mégis kissé átlagos volt inkább semmint kiemelkedő. Ez nem jelenti, hogy ne lett volna szórakoztató, csak nem volt nagy durranás.

Berto49  2017. 07. 06.

Egyszer meg lehetett nézni a három színes bőrű matekzseni nő történetét akik az űr-versenyfutás idején a NASA alkalmazottjai voltak. A valóságban is élt hősnők fényképeit a film végén meg is mutatják, ennek ellenére nem hiszem, hogy az események a filmben bemutatott módon történtek. A szegregáció mindkét részről megszégyenítő volt, de lehet, hogy még napjainkban is lappangva továbbél.

Lonka  2017. 07. 24.

Nehéz bármit is írni a filmről mert nagyon jónak tartom, de nehéz ezt szavakba önteni. A története tényleg elképesztő és örülök, hogy minőségi lett a kivitelezése.

Kevin Costner
Glen Powell
Janelle Monae
Kultúrpart: BESZÉLJÜNK KICSIT KEVIN COSTNERRŐL!
Katherine G. Johnson (Taraji P. Henson), Dorothy Vaughan (Octavia Spencer) és Mary Jackson (Janelle Monáe) sztorija pont olyan lett filmen, mint amilyen a tisztességgel megcsinált és eljátszott, hasonlóan igényes, hasonló témájú tengerentúli produkciók szoktak lenni mostanában: hangulatos, érzelmes, lelkiismeret-furdalásos, kompenzálós. Élvezetes, korrekt. Emelem kalapom a lányok előtt.
Movieaddicts: A számolás joga
Ajánlani bárkinek tudom a Számolás joga című filmet, mert a története nem csak tanulságos, de egyszersmind érdekes is. csak minimálisan szájbarágós és úgy általában visszafogott. Nyugodt tempóban vezet minket végig, hagy időt a szemlélődésre, a gondolkodásra. 7,5/10
Revizor: AZ ŰRREPÜLÉS SÖTÉT OLDALA
A számolás jogával talán az a baj, amiért szeretni is lehet: túl profi. Túl olajozottan működik. És ez az olajozottság időnként elfedi az élet valódi kacskaringóit és zsákutcáit, simára csiszol ott, ahol még lehetne érdes, de a sugárutat magabiztos fényekkel díszíti fel. Lehet ezért finnyáskodni, és lehet ezért rajongani.

Ez a második alkalom,hogy Taraji P. Henson és Mahershala Ali szerelmes párt alakítanak a filmvásznon, először a Benjamin Button különleges életében láthattuk őket együtt.

Neil Armstrong fiának,Mark Armstorng.nak felajánlottak a filmben egy cameo szerepet, abban a jelenetben látható, amikor Paul Stafford a NASA mérnökeinek beszél a fejlesztésekről.

Amikor Taraji P. Henson a szerepére készült, találkozhatott az igazi, 98 éves Katherine Johnson-nal, aki egyáltalán nem értette, hogy miért olyan különleges az ő története, hogy filmet készítsenek róla. Henson alakítását azonban méltatta.