A számolás joga

Hidden Figures

Kultúrpart.hu
2017/01/14

Beszéljünk kicsit Kevin Costnerről!
Katherine G. Johnson (Taraji P. Henson), Dorothy Vaughan (Octavia Spencer) és Mary Jackson (Janelle Monáe) sztorija pont olyan lett filmen, mint amilyen a tisztességgel megcsinált és eljátszott, hasonlóan igényes, hasonló témájú tengerentúli produkciók szoktak lenni mostanában: hangulatos, érzelmes, lelkiismeret-furdalásos, kompenzálós. Élvezetes, korrekt. Emelem kalapom a lányok előtt. Több

Movieaddicts.hu
2017/01/18

Értékelés: 7.5/10
Ajánlani bárkinek tudom a Számolás joga című filmet, mert a története nem csak tanulságos, de egyszersmind érdekes is. csak minimálisan szájbarágós és úgy általában visszafogott. Nyugodt tempóban vezet minket végig, hagy időt a szemlélődésre, a gondolkodásra. Több

Revizoronline.com
2017/01/19

Az űrrepülés sötét oldala
A számolás jogával talán az a baj, amiért szeretni is lehet: túl profi. Túl olajozottan működik. És ez az olajozottság időnként elfedi az élet valódi kacskaringóit és zsákutcáit, simára csiszol ott, ahol még lehetne érdes, de a sugárutat magabiztos fényekkel díszíti fel. Lehet ezért finnyáskodni, és lehet ezért rajongani. Több

Vox.hu
2017/01/20

Értékelés: 7.5/10
Ellenállhatatlanul felemelő és bájosan humoros film A számolás joga az űrkutatás egyik ritkán emlegetett fejezetéről. Több

2017/01/20

Gyökvonások és gyökér emberek
2D-s, robbanások és vizuális effektek garmadájától mentes, régi időket idéző, a matekból ötös tanulók számára is érthetetlen film érkezik a mozikba, melynek a címe: A számolás joga. Ezek ellenére mégis lehengerlő!

2017/01/22

Gyökvonások és gyökér emberek

Smoking Barrels
2017/01/31

Egy kiváló tanmeséje annak, hogy hogyan lehet nagy szavak, agresszív akciók nélkül, kizárólag tudással és szívós munkával előrelépést elérni egy arra nyitott rendszerben - és hogy mennyire fontosak az ilyen rendszerek. Lenne mit tanulnunk az 50 évvel ezelőtti NASA-tól és ismeretlen hőseitől. Több

Filmertek.blog.hu
2017/02/21

Joguk volt számolni!
A számolás joga nem ígér többet, mint a pár soros leírása. Pontosan, felemelt fejjel halad előre azon az úton, amit kijelölt. Theodore Melfiéket nem érdekelte több, mint az amit be szerettek volna mutatni. Több

2017/02/24

jerrycomovie
2018/12/05

Értékelés: 6.5/10
Hidden Figures (2016)
"A számolás joga" ugyan bemutat három nőt, akik matematikai ismereteik révén bőven az átlag fölé emelkedtek, egy olyan korban, amikor ezt az eredményüket vagy tehetségüket több okból sem értékelték megfelelően, mégsem igazi életrajzi film, hiszen inkább egyetlen viszonylag jól körülhatárolt időszakot mutat be a hölgyek életéből és sajnos, azt sem teljesen részletekbe menően. (Pl. érdekelt volna, hogyan találják meg mindhárom hölgyet erre a munkára, ha tudjuk, hogy még egy egyetemre is alig tudnak bejutni?)" Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!