Három óriásplakát Ebbing határában (2017)

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

qwer   2020. 09. 18.

Nyomasztó és meghökkentő - kb. ez a két szó ugrott be, miután megnéztem a filmet. Felkavaró, de inkább valószerűtlen jelenetek, jól kidolgozott, mégis ellenszenvet kiváltó karakterek, nyitott befejezés, ami után egy pillanatra elgondolkodtam, hogyan ... több»

csd   2020. 09. 02.

Kitörölhetetlen...

Martin McDonagh ezúttal is egy igencsak felzaklató filmet tett le az asztalra. A cselekmény igazából nagyon egyszerűen leírható lenne, azt gondolom, hogy valójában nem ezen van a hangsúly. A Három óriásplakát egy igazi karakterdráma, amely messze mellőz minden felszínességet és klisét. Annak ellenére, hogy minden jellemrajz, egybevéve a történettel nagyon minimalisztikus, mégis elképesztően mélyrható. Minden egyes intenzívebb jelenet egy apró tűszúrás, és mindez nem csupán remek eszköz arra, hogy folyamatosan fenntartsák a néző figyelmét, hanem arra is, hogy valami kitörölhetetlent hagyjon benne.

hp   2018. 02. 21.

Egészen pazar film kiváló alakításokkal, nem egy könnyű program, de elhihetitek, hogy megéri. Nálam kétségkívül ez az év drámája.

indingo   2018. 02. 22.

Nagy várakozásokkal ültem neki a filmnek, de csalódnom kellett. Nem tetszett, eléggé vontatott a cselekménye, minimális történettel. Engem nem érintett meg, a jellemfejlődés meg nem valami kidolgozott.

Berto49   2018. 01. 19.

Végre egy igazán jó film! Gyanakodva fogtam hozzá, mert a rendező előző két filmje nem volt számomra annyira jó, mint sok kritikusnak. De ez minden szempontból tökéletes. Fordulatos cselekmény, három elképesztően jó alakítás és a mondanivalója is hum... több»

Varga_Júlia   2018. 04. 16.

Bár ismerek olyan embert, aki szerint a film megúszós, és nem elég bátor bevállalni, hogy pontosan miről is akar szólni, szerintem pont eléggé nyomasztó és sebekben vájkáló lett ahhoz, hogy megértsük: a kognitív disszonancia milyen mélységekbe tudja vinni azt embert.

GedyPapa   2018. 02. 05.

Egy olyan film, amit elvittek a mellékszereplők. Számomra Sam Rockwell és Caleb Landry Jones mindent vittek. Ha valaki szereti a személyiségfejlődést és az igazán elgondolkodtató filmeket azoknak ajánlott megnézni. Zseniális volt az egész!

Željko Ivanek
Abbie Cornish
Lucas Hedges
Peter Dinklage
Lucas Hedges
Sam Rockwell

A film összbevétele 159 210 164 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 44 623 945 forintot termelt. A hazai mozik összesen 62 038 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film, amit Dixon anyja, Sandy Martin néz az az 1973-as N. Roeg film, a "Ne nézz vissza". Abban Donald Sutherland, szintén a lányát vesztette el, ezért a lelkiállapota azonos Mildred Hayes érzéseivel. Mindketten a gyász és a bűntudat kettősségében szenvednek.

(Berto49)

Martin McDonagh sokkal több humoros jelenetet vett fel a filmhez, ám végül ebből sokat kivágott, mert úgy érezte szétfeszítené a filmet, hiszen itt mégis egy komoly drámai cselekményről van szó.

A Dixon anyját alakító Sandy Martin korábban már forgatott Martin McDonagh A hét pszichopata és a si-cu című filmjében, de végül ki kellett vágni a jelenetét, így a rendező most nagyon örült, hogy újra vele dolgozhatott.

A közönség és a kritikusok egyaránt elismerték.

(HETEDIK )

Frances McDormand sokat vacillált azon, hogy elvállalja-e a filmet, de végül a férje, Joel Coen rábeszélte a szerepre.

Woody Harrelson a forgatási szünetekben gyakran állt a rajongók rendelkezésére, akik fotózkodtak vele, és autogrammokat kértek. Az egyik hosszabb szünetben Harrelson ellátogatott a forgatási helyszínhez közeli hangszerboltba, ahol rögtönzött koncertet adott a jelen lévőknek.

Martin McDonagh egyenesen Frances McDormandre írta a főszerepet.

Ez Martin McDonagh első egészestés filmje, melyben nem szerepel Colin Farrell.

Abbie Cornish, Sam Rockwell, Zeljko Ivanek és Woody Harrelson korábban együtt szerepelt a Hét pszichopata és a sicu című filmben is, melyet szintén Martin McDonagh rendezett.

A filmben egy Oscar-díjas (Frances McDormand) és három Oscar-jelölt színészt is játszik, név szerint Woody Harrelson, Lucas Hedges ésJohn Hawkes.

A Három óriásplakát Ebbing határában egy krimiként induló karaktertanulmány a düh megnyilvánulásairól, három eszméletlen alakítással életre keltett karakter függvényében, amelyet Martin McDonagh író-rendező humorral és elégtétellel prezentál a nézőknek. Míg a film második szegmense kissé eltávolodik a kezdeti hitelességtől, összességében egy fenomenális alkotás született, amely legfőbb erőssége a komplexitás és empátia, amellyel a társadalmi tényezőket és az emberi érzelmeket kezeli. 100/100 több»

Egy igazán stílusos, remek zeneválasztással tálalt, a fekete humor és a mélyreható karakterdráma keverékének iskolapéldája a Három óriásplakát Ebbing határában. Számomra a lezárás valóban csalódás volt, de ennek ellenére is bőven van annyi felejthetetlen pillanata, amik újra és újra szóba kerülnek majd baráti csevejek során, mikor felidézitek a filmet. 8,5/10 több»

Ne kerteljünk: pazar módon megírt, eljátszott és megrendezett film a Három óriásplakát…, belekötni nem nagyon érdemes – nem is nagyon lehet. 95/100 több»