Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Három óriásplakát Ebbing határában (2017)

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Željko Ivanek
Abbie Cornish
Lucas Hedges
Peter Dinklage
Lucas Hedges
Sam Rockwell

Oliver.guy_   2020. 11. 21.

Nagyon elgondolkodtató és mélyreható film. Zseniális színészi alakítást láthatunk, váratlan fordulatok vannak benne, mindenképpen érdemes megnéznie annak, aki értékeli az ilyen jellegű darabokat.

Berto49   2018. 01. 19.

Végre egy igazán jó film! Gyanakodva fogtam hozzá, mert a rendező előző két filmje nem volt számomra annyira jó, mint sok kritikusnak. De ez minden szempontból tökéletes. Fordulatos cselekmény, három elképesztően jó alakítás és a mondanivalója is hum... több»

csd   2020. 09. 02.

Kitörölhetetlen...

Martin McDonagh ezúttal is egy igencsak felzaklató filmet tett le az asztalra. A cselekmény igazából nagyon egyszerűen leírható lenne, azt gondolom, hogy valójában nem ezen van a hangsúly. A Három óriásplakát egy igazi karakterdráma, amely messze mellőz minden felszínességet és klisét. Annak ellenére, hogy minden jellemrajz, egybevéve a történettel nagyon minimalisztikus, mégis elképesztően mélyrható. Minden egyes intenzívebb jelenet egy apró tűszúrás, és mindez nem csupán remek eszköz arra, hogy folyamatosan fenntartsák a néző figyelmét, hanem arra is, hogy valami kitörölhetetlent hagyjon benne.

qwer   2020. 09. 18.

Nyomasztó és meghökkentő - kb. ez a két szó ugrott be, miután megnéztem a filmet. Felkavaró, de inkább valószerűtlen jelenetek, jól kidolgozott, mégis ellenszenvet kiváltó karakterek, nyitott befejezés, ami után egy pillanatra elgondolkodtam, hogyan ... több»

hp   2018. 02. 21.

Egészen pazar film kiváló alakításokkal, nem egy könnyű program, de elhihetitek, hogy megéri. Nálam kétségkívül ez az év drámája.

GedyPapa   2018. 02. 05.

Egy olyan film, amit elvittek a mellékszereplők. Számomra Sam Rockwell és Caleb Landry Jones mindent vittek. Ha valaki szereti a személyiségfejlődést és az igazán elgondolkodtató filmeket azoknak ajánlott megnézni. Zseniális volt az egész!

Varga_Júlia   2018. 04. 16.

Bár ismerek olyan embert, aki szerint a film megúszós, és nem elég bátor bevállalni, hogy pontosan miről is akar szólni, szerintem pont eléggé nyomasztó és sebekben vájkáló lett ahhoz, hogy megértsük: a kognitív disszonancia milyen mélységekbe tudja vinni azt embert.

A film összbevétele 159 210 164 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 44 623 945 forintot termelt. A hazai mozik összesen 62 038 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film, amit Dixon anyja, Sandy Martin néz az az 1973-as N. Roeg film, a "Ne nézz vissza". Abban Donald Sutherland, szintén a lányát vesztette el, ezért a lelkiállapota azonos Mildred Hayes érzéseivel. Mindketten a gyász és a bűntudat kettősségében szenvednek.

(Berto49)

Martin McDonagh sokkal több humoros jelenetet vett fel a filmhez, ám végül ebből sokat kivágott, mert úgy érezte szétfeszítené a filmet, hiszen itt mégis egy komoly drámai cselekményről van szó.

A Dixon anyját alakító Sandy Martin korábban már forgatott Martin McDonagh A hét pszichopata és a si-cu című filmjében, de végül ki kellett vágni a jelenetét, így a rendező most nagyon örült, hogy újra vele dolgozhatott.

A közönség és a kritikusok egyaránt elismerték.

(7ETEDIK )

Frances McDormand sokat vacillált azon, hogy elvállalja-e a filmet, de végül a férje, Joel Coen rábeszélte a szerepre.

Az Erőszakik rendezőjének új filmje nem az a mestermű, aminek az elején mutatja magát, de egészen közel jut hozzá, és most ez is elég. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. több»

Egy igazán stílusos, remek zeneválasztással tálalt, a fekete humor és a mélyreható karakterdráma keverékének iskolapéldája a Három óriásplakát Ebbing határában. Számomra a lezárás valóban csalódás volt, de ennek ellenére is bőven van annyi felejthetetlen pillanata, amik újra és újra szóba kerülnek majd baráti csevejek során, mikor felidézitek a filmet. 8,5/10 több»

Lehet-e film ilyen egyszerű üzenettel mestermű? Igen, ha Martin McDonagh a szerző. több»