Három óriásplakát Ebbing határában (2017)

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

hp   2018. 02. 21.

Egészen pazar film kiváló alakításokkal, nem egy könnyű program, de elhihetitek, hogy megéri. Nálam kétségkívül ez az év drámája.

GedyPapa   2018. 02. 05.

Egy olyan film, amit elvittek a mellékszereplők. Számomra Sam Rockwell és Caleb Landry Jones mindent vittek. Ha valaki szereti a személyiségfejlődést és az igazán elgondolkodtató filmeket azoknak ajánlott megnézni. Zseniális volt az egész!

indingo   2018. 02. 22.

Nagy várakozásokkal ültem neki a filmnek, de csalódnom kellett. Nem tetszett, eléggé vontatott a cselekménye, minimális történettel. Engem nem érintett meg, a jellemfejlődés meg nem valami kidolgozott.

alexxx   2018. 01. 21.

Aki tudja, mire számítson a filmtől, egész biztosan nem fog csalódni. A maga nemében páratlanul szórakoztató, tele kiváló alakításokkal. Nagyon furcsa a sztori, nagyon sötét a humor, de kapunk egy olyan egészet, amitől tényleg egy élmény lesz. Nem egy látványmozni, de nem is egy orosz melodráma, azért tudni kell hova tenni, mielőtt belevágsz, de nem kell hozzá nagy nyitottság, hogy beszippantson. Nálam ez egy csillagos ötös. Oscar-díjat Frances McDormandnak!

Berto49   2018. 01. 19.

Végre egy igazán jó film! Gyanakodva fogtam hozzá, mert a rendező előző két filmje nem volt számomra annyira jó, mint sok kritikusnak. De ez minden szempontból tökéletes. Fordulatos cselekmény, három elképesztően jó alakítás és a mondanivalója is humánus, érdemes megfogadni az erkölcsi intelmét: a gyűlölködés erőszakot szül, annak az ellenszere csak a szeretet lehet. Mrs. Coen kiugró tehetségéről a „Fargo” óta tisztában vagyok, Woody Harrelsont még nem láttam rosszul játszani, Sam Rockwell pedig, aki elviszi a show-t, a „Halálsoron” Vad Bill figurájában csillogtatta meg előttem a képességeit. A címben szereplő óriásplakátok tartalma: Mildred Hayes lánya „Miközben haldoklott, megerőszakolták, de még mindig nem tartóztattak le senkit. Hogy lehet ez, Willoughby rendőrfőnök úr?” A tehetetlen düh és kétségbeesés készteti erre a lépésre a gyászoló anyát, amely elindítja az események láncolatát. Könnyen megjósolható, hogy a film megérdemelten díjak garmadáját fogja besöpörni.

Željko Ivanek
Abbie Cornish
Lucas Hedges
Peter Dinklage
Lucas Hedges
Sam Rockwell

A Három óriásplakát Ebbing határában egy krimiként induló karaktertanulmány a düh megnyilvánulásairól, három eszméletlen alakítással életre keltett karakter függvényében, amelyet Martin McDonagh író-rendező humorral és elégtétellel prezentál a nézőknek. Míg a film második szegmense kissé eltávolodik a kezdeti hitelességtől, összességében egy fenomenális alkotás született, amely legfőbb erőssége a komplexitás és empátia, amellyel a társadalmi tényezőket és az emberi érzelmeket kezeli. 100/100 több»

Egy igazán stílusos, remek zeneválasztással tálalt, a fekete humor és a mélyreható karakterdráma keverékének iskolapéldája a Három óriásplakát Ebbing határában. Számomra a lezárás valóban csalódás volt, de ennek ellenére is bőven van annyi felejthetetlen pillanata, amik újra és újra szóba kerülnek majd baráti csevejek során, mikor felidézitek a filmet. 8,5/10 több»

Ne kerteljünk: pazar módon megírt, eljátszott és megrendezett film a Három óriásplakát…, belekötni nem nagyon érdemes – nem is nagyon lehet. 95/100 több»

A film, amit Dixon anyja, Sandy Martin néz az az 1973-as N. Roeg film, a "Ne nézz vissza". Abban Donald Sutherland, szintén a lányát vesztette el, ezért a lelkiállapota azonos Mildred Hayes érzéseivel. Mindketten a gyász és a bűntudat kettősségében szenvednek.

(Berto49 )

Martin McDonagh sokkal több humoros jelenetet vett fel a filmhez, ám végül ebből sokat kivágott, mert úgy érezte szétfeszítené a filmet, hiszen itt mégis egy komoly drámai cselekményről van szó.

(ArpiHajdu és Réci )

A Dixon anyját alakító Sandy Martin korábban már forgatott Martin McDonagh A hét pszichopata és a si-cu című filmjében, de végül ki kellett vágni a jelenetét, így a rendező most nagyon örült, hogy újra vele dolgozhatott.

(ArpiHajdu és Réci )