Három óriásplakát Ebbing határában

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Artsomnia
2018/01/17

A Három óriásplakát Ebbing határában egy krimiként induló karaktertanulmány a düh megnyilvánulásairól, három eszméletlen alakítással életre keltett karakter függvényében, amelyet Martin McDonagh író-rendező humorral és elégtétellel prezentál a nézőknek. Míg a film második szegmense kissé eltávolodik a kezdeti hitelességtől, összességében egy fenomenális alkotás született, amely legfőbb erőssége a komplexitás és empátia, amellyel a társadalmi tényezőket és az emberi érzelmeket kezeli. 100/100 Több

MovieAddict
2018/01/18

Értékelés: 8.5/10
Egy igazán stílusos, remek zeneválasztással tálalt, a fekete humor és a mélyreható karakterdráma keverékének iskolapéldája a Három óriásplakát Ebbing határában. Számomra a lezárás valóban csalódás volt, de ennek ellenére is bőven van annyi felejthetetlen pillanata, amik újra és újra szóba kerülnek majd baráti csevejek során, mikor felidézitek a filmet. 8,5/10 Több

Vox.hu
2018/01/25

Értékelés: 9.5/10
Ne kerteljünk: pazar módon megírt, eljátszott és megrendezett film a Három óriásplakát…, belekötni nem nagyon érdemes – nem is nagyon lehet. 95/100 Több

Smoking Barrels
2018/01/30

Nem egy tömegfilm, viszont ilyen, minden tekintetben kimagasló alkotás ritkán születik, ezért érdemes megnézni, hogy mitől is nevezhető okkal McDonagh géniusznak, és miért fog az Oscar fő kategóriáiban tarolni a műve.

10/10 Több

Supernatural Movies
2018/02/26

Ha engem kérdeztek, az év egyik legjobbja, hiába van még csak január. 9/10 Több

Revizoronline.com
2018/02/28

Nem csak a betonkemény nőkről
Az Erőszakik rendezőjének új filmje nem az a mestermű, aminek az elején mutatja magát, de egészen közel jut hozzá, és most ez is elég. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. Több

Cornandsoda.com
2018/02/28

Értékelés: 8.1/10
Szóval Martin McDonagh teljes joggal lehet büszke legújabb nagyjátékfilmjére, valamint a remek fogadtatásra – valóban megérdemelt a filmes élet elismerő bólintása. Az amerikai filmiparon belül egy egészen új és sajátos világot teremt, olyat, amelyet nem árt a hollywoodi színpompából kilépve is megtapasztalni. Nehogy aztán a valóság orrba vágjon minket.

Értékelés: 81/100 Több

Dewer
2018/03/24

Azok számára, akik képesek befogadni a történet üzeneteit, ez a film nem egy egyszerű dráma, hanem egy óriási útravaló élete folytatásához és ha van valami, ami Oscart érdemel(ne), akkor ez mindenképpen. Értékelésünk: 8 / 10. Több

Art7.hu
2018/03/29

Lehet-e film ilyen egyszerű üzenettel mestermű? Igen, ha Martin McDonagh a szerző. Több

Dunszt.sk
2018/04/04

A kollektív bűnösség elve kérdőjeleződik meg, mint valami, ami – és itt nyer jelentőséget a síron túli hang, valamint a nyilvános beszéd (a hirdetés) minden következménye, belátása, tapasztalata – a tévedés lehetőségének nyitott eladdig teret. Ennek a tévedésnek valószínűleg nincs helye az igazság diskurzusai közt. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!