Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Joker

Joker

drg0602   2020. 12. 27.

Szuper jó!

Mit is mondjak? Elismerésem a rendezés és a kamerázás előtt, 10/10. A színészi teljesítménye szuper jóra sikeredett a főszereplőnek (Joaquin Phoenix). Amúgy az egész film magával ragadott. A kétórás filmhossz se nagyon zavart, hamar lepergett. Szerintem tökéletes film. Mindenképp érdemes megnézni. 10/10

JohnnyBGood   2019. 12. 28.

Úgy látszik, Heath Ledger halálát nem sikerül feldolgozni

Kimondottan irritáló világ, feleslegesen elnyújtott, nyomasztó dráma, a főszereplőt leszámítva jellegtelen szereplők és szerepek. Indokolatlanul túlhype-olt, a Joker éra örök válságát, a Heath Ledger elvesztéséből fakadó pótolhatatlan űrt már-már kik... teljes kritika»

HETEDIK   2019. 10. 06.

Egy beteg társadalom

Régóta vártam már egy ilyen filmre, ami részletesen bemutatja, hogyan tud egy alapvetően jó szándékú emberből elmebeteget csinálni ez az úgynevezett "civilizált" társadalom. Nem gondoltam volna, hogy ezt egy Joker-film fogja beteljesíteni, de végül í... teljes kritika»

Laca//Ho/rr/oR//   2019. 10. 09.

Arthur ébredése, avagy a város, amely JOKERT csinál egy hétköznapi emberből

Hol is lehetne elkezdeni, hiszen olyan erővel adta át a nézőnek ez a dráma-krimi a benne rejlő erőt, hogy az már teljesen más szintet képvisel, és ezt próbálom mindenféle „egekbe emelés” nélkül leírni. Sok részre le lehet bontani, és elemezgetni le... teljes kritika»

Artemisia   2020. 09. 27.

Metamorfózis

Az önálló Joker eredettörténet a kritikusok aranybányája lesz, olyannyira tartalmas alkotás. Az első szembetűnő jellegzetessége, hogy nem szuperhős film. Egy mesteri pszichothrillerrel van dolgunk, Todd Phillips ugyanis megrázóan erős drámát alkoto... teljes kritika»

Shelby07   2020. 03. 26.

Zsenialitás vagy valóság?

A történet adott. A DC világból már megismerhettük a gonosz Joker karaktert, aki valamilyen okból kifolyólag megőrült, és embereket gyilkolt. Hát ez nem teljesen az a történet, így, ha csak azért néznéd meg, mert szeretted a Batman filmben, az Öngyil... teljes kritika»

indingo   2019. 11. 02.

Közepes film egy érdekes és beteg emberrel a középpontban. JP jó és hiteles, de a történet átlagos. Többet vártam tőle.

Edward Norton
Shauna Robertson
Edward Norton
Shauna Robertson
Robert De Niro
Frances Conroy
Robert De Niro
Joaquin Phoenix

A film összbevétele 563 609 478 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 691 189 058 forintot termelt. A hazai mozik összesen 465 711 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Joaquin Phoenix annyira beleélte magát Joker szerepébe, hogy a stáb szerint olykor kifejezetten nagy megpróbáltatás volt vele dolgozni, ugyanis megesett, hogy felvétel közben megharagudott az operatőrre, szidalmazni kezdte, majd idegesen távozott, vagy egyszerűen csak fogta magát, és minden jel nélkül kisétált a forgatás kellős közepéről. Kivétel volt Robert DeNiro, ugyanis a vele való közös jelenetek felvételekor sosem történt ilyen váratlan távozás.

(Hámori Balázs)

Ezzel a filmmel Joaquin Phoenix álma is megvalósult, hiszen régóta szeretett volna az olasz származású Robert De Niroval együtt dolgozni. Ebben az filmben ez sikerült is.

(Laca//Ho/rr/oR//)

A rendező, Todd Phillips és a forgatókönyvíró, Scott Silver nem számolt B tervvel arra az esetre, ha Joaquin Phoenix nemet mondott volna a filmre. Még a karaktert is külön a színészre írták.

(Laca//Ho/rr/oR//)

A DC a nagyköltségvetésű szuperhősfilmjei mellett egy alternatív filmes univerzum kidolgozásán is dolgozik, melyek kisebb büdzséből készülnének, és sokkal karakterközpontúbbak lennének. A Joker a stúdió első ilyen szólófilmje.

A DC első korhatáros képregény adaptációja a tíz évvel korábban bemutatott 2009-es Watchmen - Az őrzők óta.

Joker sminkje nagyban emlékezet a hírhedt sorozatgyilkos, John Wayne Gacy arcfestéséhez, aki gyakran szórakoztatta a gyerekeket bohócnak öltözve.

A film beharangozó előzetesében hallható "Smile" (Mosoly) című dalt a legendás humorista, Charles Chaplin írta az 1936-os Modern idők című filmjéhez.

Viggo Mortensent felkérték Thomas Wayne szerepére, azonban a színész nem élt a lehetőséggel.

Joaquin Phoenix közeli barátságot ápolt Heath Ledgerral, akik az Sötét lovagban nyújtott alakításával (Joker) posztumusz Oscar-díjat nyert.

Jokert eddig három Oscar-díjas színész is eljátszotta már. Ők: Jack Nicholson, Heath Ledger és Jared Leto. Joaquin Phoenixet eddigi pályafutás során háromszor jelölték az Akadémia aranyszobrára.

Todd Phillips filmje nem a szó hétköznapi értelmében vett képregényfilm, ennek ellenére mégis sikerül felsorakoznia a szuperhősfilmek mögé, vagy inkább elé. Olyan tökéletes eredettörténetet csináltak Joker karakterének, amit minden képregényhős megérdemelne. Ezért is lesz úttörő műfaján belül, mivel úgy használ fel egy ismert karaktert, hogy képes új rétegeket adni neki, és szinte elfeledteti, hogy előtte már voltak mások is több»

A film egy nyomasztó utazás egy súlyosan beteg ember elméjében és egy elnyomó társadalomban, amely sokkoló, naturalista módon tárja fel előttünk, hogyan válik a szerény Arthur Fleck a félelmetes és könyörtelen Jokerré. Új klasszikus született! több»

Kötelező alkotás, ehhez nem is férhet kétség, olyan film, ami apróságokkal is képes megragadni a nézőket, ahogy tette azt az én esetemben is. több»