Joker

Dominik García-Lorido
Hope Davis
Michael Angarano
Jason Statham

Nick Wild (Jason Statham) egy profi Las Vegas-i testőr, de megvannak a saját gondjai a szerencsejátékkal. Miután az egyik barátját megveri egy szadista bandatag, Nick nem hagyja válasz nélkül az esetet. Ekkor azonban még nem tudja, hogy a támadó a helyi maffiafőnök fia. Nick egyik pillanatról a… Több

Rendező: Simon West
Író: William Goldman
Forgatókönyvíró: William Goldman
Premier (HU): 2015.01.29. | Netflix (2022.07.01.)

2023.10.31 kabel

Jason Statham-film

Ez a tökéletes Jason Statham-film, melynek lényege, hogy főszereplőnk a film 90%-ban coolnak tűnjön. Lényegében egy fanfiction a macsóságról Las Vegasban. Kicsit meglepő, hogy egy elég drága film volt, tekintve, hogy alig akad benne akár csak kicsit is ismert színész vagy grandiózusabb jelenet. Ennek ellenére a színészi játék remek, és a sztorink meglepően sok időt hagy Stathamnek is, hogy érzéseket mutasson a sztoikus verőember arcán kívül. Természetesen nem fogja megváltani a világot a film, nem több egy sima bosszúfilmnél, de azt is messze túl vontatottan és lassan hajtja végre. Blackjackes jelenetek is akadnak, de még azt se tudnám mondani, hogy a film nagyon a függőségről szólna, habár nagyon más tematikát nem tudtam felfedezni. Statham karaktere, Nick ki akar törni világából és életéből, és ezt pár szépen koreografált harci jeleneten keresztül hajtja végre, ahol az ellenségek szépen sorban, egyenként sétálnak főszereplőnk mellé, hogy az öklével, térdével és könyökével valamint kezébe kerülő random eszközökkel gyógyítsa ki őket ebből a problémájukból. Érthető, hisze egy Jason Statham-filmről beszélünk.

2017.09.21 mamiéstöti2

Jason Statham tipikus karakterábrázolásához passzol a film. Néhol kicsit unalmas, vontatott, de azért nem maradnak el az akció dús jelenetek sem. Egyszer nézhető.

2015.05.03 Yosihiro

Az akció jelenetek jók J. Statham szrintem jól játszott ebben a filmben is. A körülötte lévő szinészek viszont szerintem visszahúzták a flmet. Én egy romantikusabb befejezésnek jobban örültem volna. Hiányolatam egy olyan női szereplőt aki célt ad. Így marad egy magányos bunyós új élettel Kozikán :) Üdv Yosihiro

2019.12.19 uniterra

Egyszeru szorakozas

Mi kerult 30 millioba ezen a filmen? Mert ennyibo jott ki. William Goldman a forgatokonyv iro sokat kaphatott, Statham is, na de akkor is. Ha megnezzuk hol jatszodik, akkor alig van helyszin, annak fele is lepukakdt ma mar nem letezo cseho(Dennys) es motel (TOD Motor Hotel). A tortenet meg elkepesztoen egyszeru, megverni egy kurvat, bosszut allni erte s kozben black jacken nyerni es vesziteni. Dramanak annyi, a gengszter fonok fiat paholja el, majd szurja halalra Statham, aztan a jotevo have ad felmilliot s lelep a a varosbol. Ennyi nem tobb. Ha valaki szereti a jol felvett verekedeseket, akkor itt megtalalhato. Ha erdekes tortenetet vart, az nincs mert ez egyszeru mint egy faek. Arra jo, hogy elverjen vele egy nem tul nagy estet az ember.

2021.11.30 Harper

Statham egyik legjobbja

Jason Statham a kedvenc akciósztárom, mert mindig hozzátesz valami lényéből fakadó pluszt az általa megformált karakterekhez. A szállító, a Halálfutam és a Mestergyilkos - Feltámadás mellett a Joker a legjobbja, noha rendkívül gazdag és nagyon színes a filmes palettája. A Jokerben Statham egy Nick Wild nevű figura bőrébe bújik, aki egy esendő, hibákkal teli figura. Gyengéje a kártyajáték (nagy tétekben), miközben testőrködik a kaszinók városában. Profi harcos, halálpontos céllövő és villámgyors küzdő, bárki is az ellenfél. Egy alkalommal egy nőt ért inzultust kell megbosszulnia, ami egy számára fontos nővel esett meg. Ám a bosszú tárgya nem akárki, így végül szokás szerint alvilági túlerővel kerül szembe. A Jokerben kapunk fordulatokat, kitűnő verekedéseket, izgalmas jeleneteket, mégpedig Amerika játszóterén, Las Vegasban. Statham egyik legjobbja ez a film, én vagy tucatszor láttam. Értékelésem: 80%.

Az előkészületek során szóba került Brian De Palma is a film rendezői posztjára. Szerző: dulkap

Jason Statham harmadszor dolgozott együtt a rendező Simon West-tel a Mestergyilkos (2011) és a Feláldozhatók 2. (2012) után.Szerző: dulkap

Tizenegy év után először készült film az Oscar-díjas forgatókönnyíró, William Goldman írásából.Szerző: dulkap

Nick autója egy 1969 Ford Torino GT.Szerző: dulkap

Értékelés: 0.5/10
(2015. 03. 28.)
Las Vegas egy vírus
„Las Vegas egy vírus” – állítja a William Goldman (Maraton életre-halálra, Heat) regényéből készült, Joker címre keresztelt neo-noir, amelyben Jason Statham újra a drámai oldalát próbálja kidomborítani egy szerencsejáték-függő megoldóember szerepében. Több

Értékelés: 5.4/10
(2015. 06. 10.)
A szépen megkoreografált verekedős jelenetek és velős beszólások nem visznek el egy egész filmet a hátán. Több

(2015. 08. 05.)
„A világ legirigyeltebb kincse”
A kanalat lefegyverezéshez használni, már láthattuk Sir Anthony Hopkins-tól a Zorró álarcában, de Jason Statham volna a tökéletes válasz arra, hogy kézipoggyászban miért nem vihetik fel a repülőgépre az utasok. Több