Visszavágó

Payback
Maria Bello
David Paymer
Mel Gibson

Porter (Mel Gibson) egyszerű tolvaj, aki nem utazik nagyban, megpróbál egyszerű életet élni. Partnere azonban nem éri be ennyivel. Ravasz tervet forral, hogy eltegye Portert láb alól, és ehhez még a felesége segítségét is megkapja. A bűnöző azonban szívósabb, mint gondolták. Visszatér,… Több

Forgatókönyvíró: Brian Helgeland, Terry Hayes
Premier (HU): 1999.04.22.

2023.08.27 Ergit

Nagyon ütős film, mindenképpen megnézendő!

2020.11.11 Interfectorem Sabnock

a nap véleménye

Szegény kis lábujjkáim!

Kőkemény akció-thriller, amit eredetileg Helgeland rendezett, de a vége felé összeveszett Gibsonnal, aki kirúgta, és mással fejeztette be a filmet. Mondjuk a rossz nyelvek szerint ő maga rendezte a végét. Mindegy is. A lényeg, hogy minden benne van e... Teljes kritika

2016.05.22 Yosihiro

Nagyon kemény film és Gibson hozza a formáját. Jól sikerült film ez bár aki nem szereti a gyilkolászós akciót az inkább ne nézze, de azért nézhető akciófilm . Csak ajánlani tudom :)

2017.09.13 Deku

Nekem kicsit furcsának hatott ez a film de ettől függetlenül is nagyon szerethető, habár ez inkább átlagos azonban ez nem rontott a megítélésemen iránta. Én személy szerint ajánlom mindenkinek.

2023.08.20 Erik Csok

Mel Gibson bosszú története!

Nekem nagyon tetszett ez a film, mikor láttam. Pörgős, akciódús, látványos. A története nem nagy szám, de maga a kivitelezés szerintem nagyon jó, Mel Gibson karaktere pedig nem egy tipikus bosszúszomjas karakter, hanem kicsit kidolgozottabb. Alakítása is tök rendben van, jól áll neki ez a szerep. Egy-két helyen lehet rajta nevetni is, és hát a 90-es évekbeli akciófilmek mellet ez is megállja a helyét!

A film elején Mel Gibson egy 1969-es Plymouth Roadrunnert vezet.Szerző: magyaristvan

A film amerikai szlogenje ez volt: "Get ready to root for the bad guy" ("Készülj fel rá, hogy a rosszfiúnak szurkolsz!"). Ezt az ausztrál bemutatón megváltoztatták arra, hogy "Get ready to CHEER for the bad guy", mivel Mel Gibson rámutatott, hogy a "to root" az ausztrál szlengben azt jelenti, közösülni.Szerző: kázsé

Brian Helgelandt két nappal azután rúgták ki, hogy megkapta az Oscar-díjat.Szerző: kázsé

A film egy pontján Brian Helgeland rendezőt leváltotta Paul Abascal, így a film mintegy 30%-át újraforgatták.Szerző: kázsé