Szuper haver

Szuper haver

The Iron Giant

A történet egy kilencéves kisfiúról, Hogarth Hughes-ról (Eli Marienthal) szól, aki barátságot köt egy kedves robottal, aki az űrből érkezett. A robotot azonban nem mindenki nézi jó szemmel, az ötvenes években az USA vezetése paranoiás volt: féltek az oroszoktól, miközben az eget kémlelték… Több

Rendező: Brad Bird
Premier (HU): 2000.09.12.

2022.07.30 Klauka89

Nem is gondoltam volna, hogy ilyen jó lesz. Gondoltam ez is valami tucat robotos, fiúknak való történet, amit én nem érthetek. De nem, nagyon szép a képi megjelenés. Felnőttként is simán élvezhető, tanulságos, és tuti a kisfiamnak is meg fogom majd mutatni. Kedves mese. Jó, hogy láttam.

2020.01.01 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

A vasszív örökké dobog

"Én nem vagyok puska!” A ’90-es évek animációs fronton számos trendnek és újdonságnak az időszaka volt. Tanúi lehettünk egy Disney-reneszánsznak, a technológiai újításával a köztudatba szabályszerűen berobbant a Pixar, és egyre nagyobb teret hódított... Teljes kritika

2020.07.26 csd

Mese minden genárciónak!

Nem csupán egy nagy kedvencről van szó, rengeteg kellemes gyerekkori élményfűződik hozzá, így nehéz is lennet szubjektív vélemény írni. Nem is próbálkzom ezzel. Nem is tudom, hányszor néztük meg egy barátommal VHS-en még általános iskolás korunkban. Az Iron Gian nem egy egysíksú történet, amely moralizálni próbál, ugyanakkor nem is a puszta szórakozásról szól. Ha egyvalamit szeretnék kiemelni, az az igazán remek és egyedi humorral megírt történet a maga karaktereivel. Nagyon felemelő koncepció, amivel kapcsolatban csak bizakodni tudok, hogy minden generációhoz eljut majd.

2019.01.12 Thibo84

Egy aranyos rajzfilm, amit bátran ajánlok gyerekeknek is.

2017.10.23 Deku

Itt külön az tetszett, hogy nem hajszoltak nagy célokat és elértek egy remek szintet. Egyszerű és mégis nagyszerű alkotás ez. Nagyon szerettem benne, hogy nem vitték túlzásba semmilyen téren a filmet. Szerethető volt az elejétől a végéig és nem laposodott el.

A rajzfilm eredeti címe The Iron Man lett volna, de a készítők nem szerették volna, hogy a nézők összetévesszék a képregények Iron Manjével, így megváltoztatták a címet The Iron Giantre. Szerző: dailyfilmsan

A nyögéseket és a kiáltásokat is beleszámítva az óriásnak mindössze 53 szóból áll a szövege.Szerző: ps

Hogarth anyja egy 1950-es Chevrolet 3100 típusú furgont vezet.Szerző: ps

Amikor Hogarth felkészül, hogy megkeresse a "marslakókat", a játékos ládájában egy Tapsi Hapsi figura látható.Szerző: ps

Értékelés: 6.5/10
(2015. 06. 21.)
Mivel a hidegháborús paranoia élethű bemutatásán fáradozott, alapvetően csak egy anakronisztikus vonásokkal rendelkező, az eredetiség helyett pedig a felnőtt közönségnek szánt szentimentális nosztalgiával előrukkoló produkcióvá vált. Több

(2019. 07. 09.)
Aki kicsit szeretne visszatekinteni a kilencvenes évek hőskorába, annak bátran merem ajánlani, ma sem fog csalódni benne. Több