Szuper haver (1999)

The Iron Giant

Szuper haver

Deku   2017. 10. 23.

Itt külön az tetszett, hogy nem hajszoltak nagy célokat és elértek egy remek szintet. Egyszerű és mégis nagyszerű alkotás ez. Nagyon szerettem benne, hogy nem vitték túlzásba semmilyen téren a filmet. Szerethető volt az elejétől a végéig és nem laposodott el.

dailyfilmsan   2019. 02. 14.

Érdekes rajzfilm. Nem éppen egy hercegnős éneklős darab és ez nagyon is tetszett benne. Néha a dalolászásból is sok tud lenni és felüdülés egy olyan rajzfilmre találni ahol csak aláfesztőzene van. Azt vettem észre hogy ez egy ellentéten alapuló film. A gonosz óriás jótevő akar lenni és ehhez egy kisfiú segítségét kapja meg barátság formájában. Ötletesmindenek előtt a rajzfilm és szép is. A fő konfliktus egy ember akinek nincs más feladata csak a végkimenetelhez pöccingetni a történet vonalá máskülönben nem kapunk róla többet. Nemmutatja be a rajzfilm és nem ad neki célt sem azon kívül hogy leleplezze a robotot. Sajnos a végén pedig értelmetlen tetteket hajt végre ami megint csak borsot tör a néző orra alá. De ezt a karaktert leszámítva kedves kis rajzfilm.

MKristijan   2018. 09. 18.

Ezidáig nem ismertem ezt az animációs filmet, nem tudom hogy mi adhatja ezt a jól eső hangulatot ami az egészet átfogja. Lehet hogy az hogy a kor amiben játszódik s ami mára divatos színtérré vált vagy az hogy az emberi elme mennyire csodálatos is valójában. Annyira realizálódtunk manapság, mindennek akarjuk a miértjét tudni és közben mi elfelejtünk álmodni. Elvetünk gondolatokat azzal a legyintéssel hogy 'áh ez hülyeség, hogy támasztom alá, biztos kinevetnek'... Régen mertek nagyokat gondolni. Ez az animáció is erről szól, kitalálták ezt a nagy robotot aminek lelke van. Nem kell minden pontjának magyarázat, csak elfogadod a törtênéseket. Kicsit újra gyerek lehetsz, ebben a korban ahová titkon mindenki vágyik (hogy egye a fagyis kehelyt a cseresznyével a tetején, bringázzon a haverokkal) Rengeteg 2000 évekbeli filmben is megjelent elem is fellelhető benne, jóleső volt. Boldogan néztem végig ezt a 90 percet, hálás vagyok.

Thibo84   2019. 01. 12.

Egy aranyos rajzfilm, amit bátran ajánlok gyerekeknek is.

Bizsu82   2019. 01. 18.

Klasszikus kis animációs film. Egyszeri nézésre elmegy, de semmi extra. Látványra nem igazán megfogó, de hozzá kell tenni hogy nem egy mai film. Sztorija nem rossz.

Mivel a hidegháborús paranoia élethű bemutatásán fáradozott, alapvetően csak egy anakronisztikus vonásokkal rendelkező, az eredetiség helyett pedig a felnőtt közönségnek szánt szentimentális nosztalgiával előrukkoló produkcióvá vált. több»

A rajzfilm eredeti címe The Iron Man lett volna, de a készítők nem szerették volna, hogy a nézők összetévesszék a képregények Iron Man-jével, így megváltoztatták a címet The Iron Giant-re.

(dailyfilmsan)

A nyögéseket és a kiáltásokat is beleszámítva az óriásnak mindössze 53 szóból áll a szövege.

(ps)

Hogarth anyja egy 1950-es Chevrolet 3100 típusú furgont vezet.

(ps)