85% 786 szavazat

Spider-Man: Into the Spider-Verse
IMDB: 8.4 |
87 |
Pókember - Irány a Pókverzum
A év legjobb animációs filmje volt, az biztos. Imádtam minden percét. Fordulatos, csavarokkal teli. A zene mesteri. A karakterek viccesek és jól pörgetik a történetet. Minden képregény rajongónak kötelező.

Hol nézheted

FILMINFÓ

Tartalom 1
Tartalom 2

Úgy tűnik, hogy egyszer minden szuperhőst utolér a végzete. Miután közös erővel Homokembernek, Doctor Octopusnak, Electronak, Kravennek és a Keselyűnek sikerült legyőzniük Peter Parkert, alighanem minden remény elveszhetett az emberiség számára. Szerencsére azonban itt van nekünk… több»

Forgatókönyvíró: Phil Lord, Rodney Rothman
Megjelenés dátuma (mozikban): 1970.01.01
Premier (HU): 2018.12.13. | Netflix (2021.12.01.) | HBO Max (2022.04.01.) | Disney+
Jegyiroda: M
Forgalmazó: Disney+

KULCSSZAVAK

elekm90 2022.02.10

Nagyon jól szórakoztam a filmen, nem kellett volna eddig húznom a megtekintését, kitűnő mese. A "Pókember-hangulat" nagyon átjött, Miles Morales, az új karakter háttértörténete érdekes volt, és a poénok is javarészt jók voltak.

Filmdoki 2019.01.07

A film, mely behálóz

Kölyökként szerettem Pókember kalandjait. Laza volt, akciódús és némi drámával fűszerezett. Az évek múlásával viszont nem igazán követtem nyomon a képregényfilmeket, így Pókember újabb és újabb kalandjai is kimaradtak. Aztán feltűnt a Pókverzum első ... teljes kritika»

Thibo84 2018.12.29

Egy remek mozit kapunk, hisz a története - jól fel lett építve, igaz elrugaszkodik a megszokottól, de ez nem is baj, fő a változatosság - és a látvány egyaránt remekbe szabott. Az utóbbi, mint a Sony ígérte is, valami teljesen új lesz, és telibe talá... több»

csd 2018.12.09

Hazatérés és kiruccanás – észbontó lett a Pókember – Irány a Pókverzum

Ha szuperhős filmekről beszélünk, a nézők egy meghatározó részének alighanem egyből valamelyik Marvel karakter jut eszébe. Azt hiszem, hogy talán ez nem is véletlen, hiszen az utóbbi tíz évben a stúdió szinte mindent elkövetett, hogy kis híján monopo... teljes kritika»

Yosihiro 2019.04.14

Pókember

Zseniális lett, erre nincs más jellemző. Aki ismeri a képregény sorozatot vagy a tv sorozatot, az biztosan tudja értékelni. Én személy szerint Peter P. Csodálatos Pókember sorozat rajongó vagyok. Az univerzum kitágítása is remek ötlet , de nekem valahogy egy kicsit túl színesnek tűnt így animációban. A történet felépítse jó, és néhány képkockányi effekttől eltekintve remek lett a film animáció része. Ehhez csak gratulálni tudok. A hanghatások néhol túlvezéreltek, vagy épp gyengék. A színek jók, csak, mint írtam, a részecskegyorsítós jelenetet kicsit másképp oldottam volna meg, kicsit sok volt. A poénok remekek, és van benne drámai és érzelmi hatás is. A befejezés is jónak mondható. Aki eddig nem szerette Pókembert, az most meg fogja szeretni :) May néni karaktere is remek lett, főleg a titkos búvóhely tetszett, ahol a sok pókszerkó volt, és ebből is kihoztak egy egyedi pókruhát, ami tényleg figyelemre méltó volt. Összességében egy tényleg családbarát, lenyűgöző animációt kapunk egy egész estére. Remek kikapcsolódás, csak ajánlani tudom mindenkinek, és tudjátok, mindenkiben ott van a Pókember. Üdv, Yosi

Orosz István 2018.12.27

Nem volt rossz animációs film. Bár az igazi pókembernek nem ilyen végzetet képzeltem el, de most jó volt kicsit kiszakadni, hogy mindenkinek pókember veri szét a seggét. Tök jó tök érdekes karakterek vannak benne.

HE7EDIK 2019.03.10

2018-ban ennyire telt a Pókember mozi készítőitől? Egy gagyi animációs mese full kretén poénokkal? Azt hiszem az Oscar díj jelentősége arányban áll a film színvonalával...

A film összbevétele 375 502 565 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 16 616 540 forintot termelt. A hazai mozik összesen 36 814 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Miles Air Jordan 1 Retro High OG "Breds" cipőt visel a filmben.

(ZozArt89)

A film végén, amikor Miles zuhan, látható, hogy továbbra sem kötötte be a cipőjét. Ez egy visszatérő poénja a filmnek.

(ZozArt89)

Stan Lee karaktere nemcsak a boltban látható, hanem a vonaton is megjelenik egy pillanatra.

(ZozArt89)

Kingpin szellem fia hasonlít Matt Murdockra, másnéven Daredevilre.

(ZozArt89)

A végső harcnál látható Brooklyn híd egy utalás a Daredevil sorozatra, ahol az intróban szintén feltűnik a híd, és ott is Kingpin a főellenség.

(ZozArt89)

Kihívót kapott a magyarok szenzációs animációja, a Ruben Brandt, a gyűjtő. A jövő évi animációs Oscar fő esélyeseként egy szuperhősös rajzfilmet emlegetnek, és még azt se mondhatjuk, hogy teljesen érdemtelenül. több»

Lassan húsz éve már, hogy a szuperhősmozik állandó szereplőivé kezdtek válni a filmkultúránknak, de azóta se készült mű, ami olyan mély tisztelettel és odaadással hajtott volna fejet a képregények előtt, mint azt a Pókember - Irány a Pókverzum teszi. több»

Akinek tetszett a Pókember: Hazatérés, az egyszerűen imádni fogja ezt a filmet. Azok akik már esetleg beleuntak az egy kaptafára készült Marvel eposzokba, azoknak különösen ajánlom, mivel a Pókember: Irány a Pókverzum! bebizonyítja, hogy lehet másképp is csinálni, és bőven van még potenciál ebben a műfajban. több»