Pókember - Irány a Pókverzum

Spider-Man: Into the Spider-Verse

A film összbevétele 375 502 565 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 16 616 540 forintot termelt. A hazai mozik összesen 36 814 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Miles Air Jordan 1 Retro High OG "Breds" cipőt visel a filmben.Szerző: ZozArt89

A film végén, amikor Miles zuhan, látható, hogy továbbra sem kötötte be a cipőjét. Ez egy visszatérő poénja a filmnek.Szerző: ZozArt89

Stan Lee karaktere nemcsak a boltban látható, hanem a vonaton is megjelenik egy pillanatra.Szerző: ZozArt89

Kingpin szellem fia hasonlít Matt Murdockra, másnéven Daredevilre.Szerző: ZozArt89

A végső harcnál látható Brooklyn híd egy utalás a Daredevil sorozatra, ahol az intróban szintén feltűnik a híd, és ott is Kingpin a főellenség.Szerző: ZozArt89

A Spider-Man Noir bemutatkozó jelenetében látható egy EA Water Polo játék, ami a mi univerzumunkban sosem létezett.Szerző: ZozArt89

Miles szobájában látható egy poszter Chance-ről, a rapperről, akinek a sapkáján a 4-es szám díszeleg. Holott a 3-as a kedvence. Ezzel is utalnak arra, hogy másik univerzumban játszódik a történet.Szerző: ZozArt89

Miles Morales tesztlapjának dátuma szerint decembruár hónapban zajlik az esemény.Szerző: ZozArt89

A filmet az alkotók Pókember egyik társszerzőjének, a 90 éves korában lehunyt Steve Ditkonak ajánlották, aki már nem érhette meg a produkció premierjét. Ditkora 2018. június 29-én eszméletlenül találtak rá mahattani otthonában. A rendőrség szerint két nappal korábban halhatott meg szívelégtelenségben. Szerző: hp

A Pókember - Irány a Pókverzum a Sony Pictures Animation első filmje, mely a tengerentúlon PG-13-as korhatár besorolást kapott. Szerző: hp

A film különleges látványvilágán 140 animációs szakember dolgozott. A Sony Pictures Animation egyik filmjén sem dolgoztak még ennyien korábban. Szerző: hp

A Sony 2014-es hackerbotrányának idején több ezer belső levelezés került nyilvánosságra. Ezek között olyanok is szerepeltek, melyekben arról volt szó, hogy a stúdió egy animációs filmmel új életet szeretne lehelni a Pókember franchise-ba. Szerző: hp

A film producerei, Phil Lord és Christopher Miller (Lego kaland, 21 Jump Street) egy interjúban elmondták, hogy olyan filmet akarnak készíteni, amitől a néző úgy fogja érezni, mintha valósággal belépett volna egy képregénybe.Szerző: hp