Szuper haver

The Iron Giant

2022.07.30 Klauka89

Nem is gondoltam volna, hogy ilyen jó lesz. Gondoltam ez is valami tucat robotos, fiúknak való történet, amit én nem érthetek. De nem, nagyon szép a képi megjelenés. Felnőttként is simán élvezhető, tanulságos, és tuti a kisfiamnak is meg fogom majd mutatni. Kedves mese. Jó, hogy láttam.

2020.01.01 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

A vasszív örökké dobog

"Én nem vagyok puska!” A ’90-es évek animációs fronton számos trendnek és újdonságnak az időszaka volt. Tanúi lehettünk egy Disney-reneszánsznak, a technológiai újításával a köztudatba szabályszerűen berobbant a Pixar, és egyre nagyobb teret hódított... Teljes kritika

2020.07.26 csd

Mese minden genárciónak!

Nem csupán egy nagy kedvencről van szó, rengeteg kellemes gyerekkori élményfűződik hozzá, így nehéz is lennet szubjektív vélemény írni. Nem is próbálkzom ezzel. Nem is tudom, hányszor néztük meg egy barátommal VHS-en még általános iskolás korunkban. Az Iron Gian nem egy egysíksú történet, amely moralizálni próbál, ugyanakkor nem is a puszta szórakozásról szól. Ha egyvalamit szeretnék kiemelni, az az igazán remek és egyedi humorral megírt történet a maga karaktereivel. Nagyon felemelő koncepció, amivel kapcsolatban csak bizakodni tudok, hogy minden generációhoz eljut majd.

2019.01.12 Thibo84

Egy aranyos rajzfilm, amit bátran ajánlok gyerekeknek is.

2017.10.23 Deku

Itt külön az tetszett, hogy nem hajszoltak nagy célokat és elértek egy remek szintet. Egyszerű és mégis nagyszerű alkotás ez. Nagyon szerettem benne, hogy nem vitték túlzásba semmilyen téren a filmet. Szerethető volt az elejétől a végéig és nem laposodott el.

2019.02.14 dailyfilmsan

Érdekes rajzfilm. Nem éppen egy hercegnős éneklős darab és ez nagyon is tetszett benne. Néha a dalolászásból is sok tud lenni és felüdülés egy olyan rajzfilmre találni ahol csak aláfesztőzene van. Azt vettem észre hogy ez egy ellentéten alapuló film.... Több

2021.03.09 elekm90

Imádtam, a szó mind szó szerinti, mind átvitt értelmében egy szép mese, kár, hogy manapság már nagyon kevés ilyen minőségű rajzolt mese készül. Rendkívül hangulatos és élvezetes, jól átadja a kisvárosi Amerika feelinget és az akkori atomháború-paranoiát.

2019.04.26 Ms. Akárki

Nagyon kedves és aranyos mese. Közel áll a szívemhez. Tanmese a barátságról. Felnőttként is nagyon élvezhető. Érdekes és izgalmas volt látni, ahogy a robot karaktere még mai filmekben (Ready Player One) is felbukkan easter egg-ként. :)

2018.09.18 MKristijan

Ezidáig nem ismertem ezt az animációs filmet, nem tudom hogy mi adhatja ezt a jól eső hangulatot ami az egészet átfogja. Lehet hogy az hogy a kor amiben játszódik s ami mára divatos színtérré vált vagy az hogy az emberi elme mennyire csodálatos is va... Több

2019.01.18 Bizsu82

Klasszikus kis animációs film. Egyszeri nézésre elmegy, de semmi extra. Látványra nem igazán megfogó, de hozzá kell tenni hogy nem egy mai film. Sztorija nem rossz.

2018.10.21 Csillagpor

Nagyon klassz animációs mese, nem is értem, hogy miért nem ismerik többen. Szórakoztató, vicces, tanulságos és ami nem hátrány, hogy felnőtt is élvezi ha a gyerkőccel kell nézni :)

2016.05.09 wooderman

Nem is olyan rég láttam, mások ajánlására kezdtem el megnézni, de nem igazán ragadott meg ez a mese. Egy kisfiúról és egy behemot űrbéli robotról,.Aranyos történet, de ennyi. :(

2015.06.22 Tomi

Egy a kedvenc meséim közül. Egyszerűen nagyon jó ez a mese, nagyon imádom. Öcsém is oda van érte. A kor se látszik meg rajta nagyon pedig nem egy mai darab annyi biztos :) Csak ajánlani tudom

2015.07.24 rhamus

Nem mondhatnám, hogy túl maradandó élményt adott eme alkotás. Sajnos nem mondhatom, hogy eldobtam magam, nem lett bűn rossz szóval azt se lehet ráakasztani, hogy ez vétek az emberiség ellen, de ha egy kellemes akarok nézni nem ez fog első alkalommal eszembe jutni.