Túltolva

Túltolva

The Beach Bum
lexyusz

Harmony Korine legújabb vígjátéka egy teljesen elszállt fazonról, Moondogról szól, akit annak idején legendás költőnek tartottak, ám pályáját tönkretette alkohol- és kábítószerfüggősége. A férfi egészen addig nem hajlandó komolyan venni az életet, amíg gazdag és gyönyörű felesége meg nem… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország, Svájc
Premier (HU): 2019.03.28.
Forgalmazó: Big Bang Media

2020.12.10 jabor

Bámm!

Ez bizony túl lett tolva rendesen. Hála a jó égnek volt, aki vette ezt a bátorságot, s megteremtette ezt a pezsgő, extrovertált, exhibicionista művészvilágot. Hozzáteszem, 1-2 helyen tényleg túl van tolva a poéngyártás, ami már-már erőltetett, de nekem nagyon bejött a hangulata a filmnek. 420!

2019.09.07 Lubi

a nap véleménye

Az élet habzsolva jó

Harmony Korine filmkölteménye drogmámoros, örömittas, komikus tragédia az élet élvezetéről Matthew McConaughey tolmácsolásában. Könnyed nyári kikapcsolódás filozófiával átitatva. Egy nem szokványos értelemben vett normatív alkotás, ami nincs is a moz... Teljes kritika

2019.04.08 imreacs82

Túlságosan idióta, a poénok silányak, gagyik. Moziban nem érdemes megnézni. Karakterei túlontúl átlagosak, a jelenetek nem hagytak bennem mély nyomot. Felejthető.

2020.01.20 BoBamburg Nézhetetlen

Rég láttam ennyire pocsék, élvezhetetlen és vontatott sz@rt. Kb fél óra után kikapcsoltam, mert konkrétan felidegesített a tudat is, hogy ez a film létezik. Pedig bírom az ilyen stoner cuccokat ( Nagy szívás, félelem és reszketés, ananász express...s... Több

2019.09.22 P

Fél órát bírtam. Igazából többet nem is tudok hozzá írni.

A film összbevétele 3 487 204 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 23 625 320 forintot termelt.

A rendező, Harmony Korine elmondása szerint néhány Los Angeles-i moziban a vetítőteremben terjengő marihuána füstben fogák vetíteni a filmet.Szerző: hp

Martin Lawrence 8 év után tért vissza a filmezéshez. Legutóbb 2011-ben, a Gagyi mami: Mint két tojásban láthatták a nézők. Szerző: hp

A film főszerepét eredetileg Gary Oldmannek ajánlották fel, aki nem élt a lehetőséggel. Az alkotók ezt követően keresték meg Matthew McConaughey-t, aki rábólintott a felkérésre. Szerző: hp

Matthew McConaughey és Jonah Hill a után ismét együtt állt a kamerák elé. Szerző: hp

(2019. 04. 23.)
Hogy mit el nem nézünk a zseniknek!
A Túltolva lenyűgöző kudarc, amivel Korine hiába akart betörni a mainstreambe, a többség valószínűleg nem fogja érteni, mit is akart ezzel a fárasztó drogtrippel. Több

(2019. 03. 27.)
Ki ne akarná megnézni Matthew McConaughey-t full betépett, harsány életművészként? Több

(2019. 03. 28.)
Korine második, szélesebb közönségnek szánt filmjéhez jelentős mennyiségben használt fel elemeket előző filmjéből, csak sajnos pont az igazán izgalmas és az általa létrehozott világnak értelmet adó részeket hagyta el vagy cserélte fel. Szórakoztató, de túlzottan szabad módszerrel kívánja azt üzenni a modern, civilizált nézőknek, hogy kevésbé vegyék... Több

Értékelés: 6.1/10
(2019. 04. 04.)
Túltolták: Nomen est Omen
Mindent egybevetve, úgy sejtem, egy igen megosztó kategóriába estünk ismét. Talán sokat akart a szarka, de az is lehet, hogy csak én nem láttam a fától az erdőt Több
Aki a virágot szereti
2018