Éretlenségi (2019)

Nico Hiraga
Billie Catherine Lourd

Lubi   2022. 02. 25.

Tinilányok maximumon

Doktor House csinos rezidense rendezőnek állt. Olivia Wilde két érettségi előtt álló tinilányról készítette el első nagyjátékfilmjét. Az Éretlenségi csavar egyet a többnyire férfiakra koncentráló, vad bulikat prezentáló, altesti tinikomédiák műfaján, és két kocka barátnő kalandján át prezentálja ugyanazt a sekélyes humort. Az Éretlenségi bizonyíték arra, hogy az "érzékeny női alkotók" is képesek ugyanolyan önfeledt trágárságra, mint alantas férfi társaik. A kizárólag női forgatókönyvírók által jegyzett forgatókönyv hemzseg a logikai bukfencekben és túlzó ferdítésekben, legnagyobb problémája mégis az, hogy karakterei nem elég szerethetőek. Amy és Molly egyáltalán nem tűnik visszahúzódó strébernek, még a film elején sem, így jellemváltozásuk ereje sem kamatoztatható a cselekményben. Ezen felül Beanie Feldstein irritálóan tenyérbemászó játéka a balfék barátnő sztereotip szerepében kifejezetten elidegenítően hat. Egyes megmozdulásaival valósággal taszítja a nézői tekintetet. Az Éretlenségi olyan tinifilm, amiben a coming-of-age szál érzékenysége teljesen alárendelődik az altesti humornak. De ezután legalább a tinédzser lányoknak is lesz olyan tinivígjátéka, ami bűnös élvezetként szolgálhat számukra.

indingo   2019. 12. 22.

Nehezen indult be a történet, de utána már egész élvezhető, bár az indokolatlan felesleges káromkodások zavartak. A kedvenc részem, amikor barbie babáknak képzelik magukat.

Szilonka   2020. 01. 27.

Egyszer nézhető tinidráma. Már sok film készült a témában, ez sok újat nem adott.

Ms. Akárki   2019. 05. 31.

Egész pörgős igaz kicsit tipikus humorú film. Kifejezetten jó humorral operál és a főszereplő két csajszi is igazán leköti a néző figyelmét. Egy kicsit több tartalmat, mondanivalót is beleszuszakolhattak volna, de ha nem várunk sokat és csak egy laza kis vígjátékra vágyunk, akkor ez a tökéletes választás.

stomachh   2019. 12. 19.

Unalmas.

Eniq   2019. 10. 25.

Nem gondoltam volna, hogy ennyire fog tetszeni ez a film, de nagyon bejött. Annyit nevettem a két főszereplő csajon, néha nagyon hülyék tudtak lenni. Igazán kellemes kikapcsolódást nyújtott.

P   2019. 12. 26.

Annyira örülök, hogy anno nem a moziban néztük meg, mert egy forintot nem ér. Számomra ez a film semmiről nem szól. Tinik, akik egyetemre mennek, stréberek, akik mindenáron bulizni akarnak, leszbi lány, akinek egy nem leszbi tetszik ... elcsépelt és ... több»

A film összbevétele 24 863 452 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 7 482 525 forintot termelt.

Olivia Wilde egy interjúban elmondta, hogy olyan filmek jelentettek számára inspirációt, mint a Nulladik óra, a Változó világ, a Tökéletlen idők és a Spinédzserek.

Az Éretlenségi a korábban színésznőként tevékenykedő Olivia Wilde rendezői debütálása.

A film világpremierje a rendező, Olivia Wilde 35. születésnapján volt.

A film forgatása 2018. májusában kezdődött meg, és mindössze néhány hetet vett igénybe.

Az Éretlenségi világpremierje 2019. március 10-én volt a South by Southwest filmfesztiválon.

Beanie Feldstein és Kaitlyn Dever ragyognak a főszerepben, a mellékszereplők remekbe szabottak, a sztorinak van íve, a karakterfejlődés stimmel, és sokat lehet rajta röhögni. Ugyanakkor egy-két üresjárat is akad, bár szerencsére ezek sosem tartanak túl sokáig. Wilde első nagyjátékfilmje ügyes és meggyőző lett. több»

Olivia Wilde filmje vicces és remekül érzékenyít egy eddig ismeretlen irányból. Minden éremnek két oldala van. Akkor sem vagy feltétlenül jobb bárkinél, ha éppenséggel okos vagy, végig seggelted a középiskolát és bejutottál egy igazán jó egyetemre. több»