Spinédzserek

Spinédzserek

Clueless
Alicia Silverstone
Alicia Silverstone

Chernek (Alicia Silverstone), a gazdag, csinos, szőke és népszerű Beverly Hills-i gimis lánynak szembe kell néznie a tini élet minden nehézségével. Neveletlen viselkedése már első ránézésre is feltűnő, de ő szándékosan él ezzel, hogy elrejtse mennyire értelmes és eszes valójában. Ez a… Több

Premier (HU): 1996.05.23.

2024.02.17 Schumy1

Nekem túl amerikai, mű. Lehet, hogy vannak ilyenek, meg csillogó minden, de nekem sok volt. A hétköznapi, valóságosabb filmeket jobban szeretem.

2016.11.06 ArpiHajdu és Réci

A tini vígjátékok prototípusa a '90-es évekből, amelynek szereplőivel mindenki azonosulni tud, annak ellenére is, hogy a történetet egy fényév távolság választja el nemhogy az akkori, de a mai magyar valóságtól is. Gazdag amerikai tinikről szól, akik... Több

2019.07.25 Ms. Akárki

Igazi klasszikus imádnivaló tinifilm. Tökéletes könnyed téma, barátság, szerelem, vásárlás:D Paul Rudd pedig csak hab a tortán. Aranyos ahogy a két magányos tanárt összehozzák.

2018.07.25 BaloghBogi42

Nagyon gyenge film, amiben pár tinilány apuci kicsi lányaként hitelkártyákkal ugrabugrál, egér cincogásra emlékeztető hanggal. A története slampos, minden második tinifilm erről szól. Van egy lány aki, gazdag, csinos és népszerű, akit minden fiú akar... Több

2019.04.11 Bizsu82

Tinikorom kedvenc filmje volt ez, nagyon szerettem. Többször megnéztem, és ma is szívesen megnézem. Igazi csajos film, talán mai fiataloknak is nézhető.

A film alapja Jane Austin Emma című regénye, a film ennek modern feldolgozása Beverly Hillsbe, tinikörnyezetbe ültetve. Az összes szereplő, történés sarokkő kölcsönösen megfeleltethető egymásnak.Szerző: myatom

Volt egy nem várt következménye a filmnek, Travis 12 lépcsős programja hatására sok fiatal vállalta a drog- és alkoholelvonó kezeléseket.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Wallace Shawn (Mr. Hall) tanár volt, mielőtt színésznek állt. Karakterét egy a Beverly Hills-i középiskolában tanító igazi tanárról, Herb Hallról mintázták, aki kapott egy cameo szerepet a filmben mint az iskola igazgatója.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Amy Heckerlingnek volt egy cameoja a film zárójelenetében. Mrs. Geist koszorúslányát alakítja.Szerző: ArpiHajdu és Réci