Nagykarácsony (2021)

Csuja Imre
Scherer Péter
Pokorny Lia

Timcsi   2021. 12. 04.

Nagyon kiszámítható volt minden poén és maga a történet is. Egyszer meg lehetett nézni, de másra számítottam. Pokorny Liától feláll a hátamon a szőr.

Harper   2021. 12. 04.

Vidám és szórakoztató karácsonyi lazulás

Szeretem a magyar filmeket, mert valahogy saját milliőmből keletkeznek, hiszen a szereplők, a rendező és minden készítője ugyanabból a közegből, környezetből és kultúrából érkezve alkotja meg a darabot, melyben én is élek. Tiszeker Dániel idei karács... teljes kritika»

Gábor390920   2021. 11. 25.

Klasszikus romantikus sztori, melyben a főhősünk egy szerelmi csalódás után a padlóra kerül, majd egy másik nő személyében megtalálja a szerelmet. A sztori karácsonyi környezetbe van ágyazva, a magyar karácsonyi dalok sokat dobnak a hangulaton, valam... több»

bluesbrother   2021. 11. 26.

Magasból mentő, nem daru

Azt hozza, amit ígér: egy becsületes karácsonyi romkomot. Jók a színészek, jók a zenék, viccesek a párbeszédek. Nem fordítja ki a világot a sarkaiból, de működik a mese.

Péter Fazekas   2021. 11. 28.

Nem rossz film.

prevoza   2021. 12. 01.

Vontatott

Lehetett volna nagyon jó film is; színészeink színe-java, szép képi világ, kiváló alapötlet. Nagy csalódást okozott, vontatott, nyögvenyelős, sok bénázással.

A film 31 598 525 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 20 118 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A "Nagykarácsony" Tiszeker Dániel második nagyjátékfilmje.

(csd)

A Nagykarácsony forgatókönyvét a Sohavégetnemérős című film kapcsán ismert Horváth András Dezső, Fehér Gáspár és Fehér Boldizsár írta.

(csd)

A film rendezője, Tiszeker Dániel egy korábbi interjúban elmondta, hogy régi nagy álma, hogy karácsonyi filmet rendezzen.

(csd)

Nem a Nagykarácsony lesz az a mozi, mely új fejezetet nyit a magyar közönségfilm történetében, de igényes, profin elkészített filmről van szó, mely után nem marad rossz érzés a nézőben. És persze ne feledjük a legfontosabb tanulságot: nem daru, hanem magasból mentő! több»

Arnoldnak, a tériszonyos lánglovagnak ugyanis a történet bizonyos pontjától és bizonyos okból rendre megjelenik a Szabó Kimmel Tamást alakító Szabó Kimmel Tamás, hogy az őrület határáig szekálja szegény fiút – nos, ezeken a pontokon tisztán kivehető, hogy Tiszekernek lenne keresnivalója a vígjátékon kívül más műfajban is: e jelenetek kifejezetten feszültek, némelyik már-már pszichothrilleri hangulatot teremt. több»

A Nagykarácsonyt tiszta szívvel ajánlom az ilyenkor szokásos nyugati felhozatal teljesen partiképes alternatívájaként. Kicsik-nagyok jól fognak rajta szórakozni. több»