Seveled

Ms. Akárki   2019. 12. 09.

Kifejezetten tetszett nekem ez a magyar film legnagyobb meglepetésemre. Kellemes tipikus kis romantikus film amitől nem kell sokat várni és akkor tökéletesen kikapcsolja a nézőt. Ónódi Eszter pedig kiváló választás volt.

Ákos Varga   2019. 12. 08.
A filmkritikus szerelme – Seveled

Szerencsére idén év végére is befutott egy olyan magyar, nagyközönségnek szánt, mégis igényes és tisztességesen összerakott romkom, ami bátran ajánlható azoknak, akik nem ábrándultak ki teljesen a műfajból a Kölcsönlakás után. Bár Dobó Kata filmje is jóval több fikát kapott, mint amennyit feltétlenül érdemelt volna – különösen a megjelenése körüli két otromba és kártékony tömegfilmhez, a Pappa Piához és a Valami Amerika 3.-hoz képest volt befogadható film a Kölcsönlakás, mely szimplán butácska és esetlen volt, de legalább csak nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket okozott – a Seveledet teljesen érthetetlenül köpik meg a kritikusok, köztük olyan szakírók is, akik bevallottan nem látták a fi... több»

shinijimmy   2019. 12. 04.

Szerencsére nem az a szörnyűséges romantikus vígjáték, amire számítottam, mivel remek színész tartják kézben a teljes cselekményt, se egy-egy jó alakítás nálam igencsak alá tudja dúcolni a teljes koncepciót. Így történt ez a Seveled esetében is. Jó volt megnézni, szórakoztató, bár nem hiszem, hogy még ez így túl tud lépni az egyszer nézhető kategórián.

Bulki   2019. 12. 03.

Nem ez lesz az év filmje, de kár lenne leírni, végső soron egész jó volt. Az ötlet nem túl eredeti, anno az Így jártam anyátokkal sorozatnak volt egy része, ami kb. pontosan ugyanerről szólt, na de mindegy, megmagyarosították kicsit. Jó színészgárdát állítottak össze, valamennyien hozzák a formájukat, talán ennek is köszönhető, hogy egy meglepően élvezhető, könnyed komédia lett a végeredmény.

tomvétsz   2019. 12. 02.

Annyira közönséges, hogy az már fáj. Nem értem, miért kell ennyire erőltetni az alpári humort, na meg a szexjelenetek... Nem készülhet magyar vígjáték nélkülük. Kínos volt nézni, feszengtem, alig vártam, hogy vége legyen. Hogy valami jót is írjak, volt egy-két jelenet, amin őszintén felnevettem, de az összhatáson sajnos nem segítettek.

Ónodi Eszter
Nádai Anikó
Ónodi Eszter
Bodrogi Gyula
Cserhalmi György
Pogány Judit
Básti Juli

Nem tartom valószínűnek, hogy Orosz Dénes túlszárnyalja a Coming out sikerét, de elégedett lehet, összességében egy finomabb modorú, jószívű, emberközeli és szimpatikus darabot tár elénk, amiben egyszerűen jól érezzük magunkat. több»

A Seveled című új magyar romantikus vígjáték nem kavarja fel a filmművészet vízét, de nem is azért készült, hanem a sokat emlegetett igényes szórakoztatás a célja, aminek megfelel. több»

Még azt a pozitívumot tudom felhozni a film mellett, hogy előző két munkájával szemben a rendező Budapestet és a lakásbelsőket most nem steril-takaros szappanopera-díszletként ábrázolja, a város és a figurák életterei itt sokkal hitelesebben lelakottak, emberiek. Csak az a kár, hogy holnapra már nem fogok emlékezni semmire ebből a filmből. több»

A film 30 896 357 forintos bevételt termelt Magyarországon.

Tenki Réka az általa alakított Sacival ellentétben nem rajong túlságosan a macskákért. A színésznő a Csak neked mondom című, a YouTube-on látható műsorban felidézte, amikor az egyik jelenet forgatásán Saci macskája felmászott az asztalra, és belelógatta a farkát a salátába. Mivel a színésznő csak ezért nem állíthatta le a felvételt, kénytelen volt megenni a szóban forgó salátát.

Básti Juli szerint a forgatáson tapasztalt remek hangulat annak volt köszönhetőn, hogy a rendező, Orosz Dénes mindig pontosan tudta, mit vár el a szereplőitől. A színésznő céltudatos direktorként jellemezte Oroszt, és kiemelte, hogy igen nagy magabiztosságot kölcsönzött a színészek számára, hogy a rendező tökéletesen megbízott bennük.

Orosz Dénes elmondta, hogy bár a film komolyabb kérdéseket is felvet (párkeresés, gyermekvállalás, a szülőkről való leválás), a humor sokat segített abban, hogy ezeket a témákat szórakoztató módon dolgozzák fel. A rendező méltatta a stáb tagjait, akivel rengeteg kellemes és vicces élményt élt át a forgatás idején.