Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Seveled

Timcsi   2020. 09. 07.

Mészáros Béla, mint szívtipró kicsit erős. Maga a film szerintem aranyos, helyenként humoros és szerencsére a végére is minden helyre áll.

indingo   2019. 12. 29.

Az elejétől fogva teljesen kiszámítható volt a története. Nálam a drámai vonal sem volt túl megható, nem érintette meg a szívemet. A humora sem túl kiemelkedő. Középszerű film, jó indulattal 3 csillag. Azért plusz pont, hogy magyar dalok hangzanak el a filmben.

TomÁcs   2019. 12. 29.

Az előzetes alapján minden kiderült, maga a film sok újat ehhez nem tudott hozzáadni. És hát Tenki Réka sem a legszebb nő, így 90 percig nézni őt elég lelombozó volt.

Berto49   2019. 12. 13.

Nem segítettek a „nagyágyúk”

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm! Két számomra viszonylag ismeretlen új arc (Tenki Réka és Mészáros Béla) főszereplése mellett elismert magyar színészlegendák (Cserhalmi, Bodrogi, et al.) bevonásával próbálta Orosz Dénes a harmadik romcom munkáját „feldobni”. Talán más műfajjal kellene próbálkoznia, mert az előzőekhez hasonlóan ez sem sikerült fényesre. Vegyük például Tenki Rékát. Ugyancsak ótvar szórakozóhely lehetett, ahol őt még az áldott állapota előtt sztriptíztáncosnőként foglakoztatták, bár látva a werkfilmben mutatott társ forgatókönyvíró nőt (Várady Zsuzsa) nálunk minden előfordulhat. Ugyancsak nincs jó véleményem a mafla kinézetű Mészáros Béláról, mert nem hiszem el, hogy ilyen fizimiskával ragadnának rá a bombajó nők. Legyünk jóhiszeműek, fogadjuk el a film kiinduló pontját. A történet kezdetben érdekes volt, Básti Juli kitűnő alakítása hihetővé is tette, de aztán a műfaj kötelező kliséi lerontották a végeredményt. Egy újabb olyan film, amit a néző már a moziból való kijövetel után percek múlva elfelejt.

Szilonka   2020. 01. 31.

Sok mindent nem mozgatott meg bennem a film. Mintha egy 20 évvel ezelőtti amerikai történetet poroltak volna le a készítők.

Ms. Akárki   2019. 12. 09.

Kifejezetten tetszett nekem ez a magyar film legnagyobb meglepetésemre. Kellemes tipikus kis romantikus film amitől nem kell sokat várni és akkor tökéletesen kikapcsolja a nézőt. Ónódi Eszter pedig kiváló választás volt.

Lonka   2020. 03. 04.

Mészáros Bélát is most fedezik fel. A történet nem valami acélos, de vannak benne kedvelhető jelenetek. Básti Juli pedig szuper.

Ónodi Eszter
Nádai Anikó
Ónodi Eszter
Bodrogi Gyula
Cserhalmi György
Pogány Judit
Básti Juli

A film 196 411 055 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 10 823 600 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Tenki Réka az általa alakított Sacival ellentétben nem rajong túlságosan a macskákért. A színésznő a Csak neked mondom című, a YouTube-on látható műsorban felidézte, amikor az egyik jelenet forgatásán Saci macskája felmászott az asztalra, és belelógatta a farkát a salátába. Mivel a színésznő csak ezért nem állíthatta le a felvételt, kénytelen volt megenni a szóban forgó salátát.

Básti Juli szerint a forgatáson tapasztalt remek hangulat annak volt köszönhetőn, hogy a rendező, Orosz Dénes mindig pontosan tudta, mit vár el a szereplőitől. A színésznő céltudatos direktorként jellemezte Oroszt, és kiemelte, hogy igen nagy magabiztosságot kölcsönzött a színészek számára, hogy a rendező tökéletesen megbízott bennük.

Orosz Dénes elmondta, hogy bár a film komolyabb kérdéseket is felvet (párkeresés, gyermekvállalás, a szülőkről való leválás), a humor sokat segített abban, hogy ezeket a témákat szórakoztató módon dolgozzák fel. A rendező méltatta a stáb tagjait, akivel rengeteg kellemes és vicces élményt élt át a forgatás idején.

A Gergőt alakító Mészáros Béla elmondta, hogy közel érezte magához az általa alakított karaktert, leginkább azért, mert szerinte minden férfinak át kell esnie azon, hogy legyőzze az elköteleződéstől való félelmeit, és felelősséget vállaljon, és ezt az utat saját maga is bejárta.

A film női főszereplője, Tenki Réka egy interjúban elmondta, hogy jócskán megnehezítette a dolgát, hogy a forgatás alatt végig műpocakot kellett viselnie.

Nem tartom valószínűnek, hogy Orosz Dénes túlszárnyalja a Coming out sikerét, de elégedett lehet, összességében egy finomabb modorú, jószívű, emberközeli és szimpatikus darabot tár elénk, amiben egyszerűen jól érezzük magunkat. több»

A Seveled című új magyar romantikus vígjáték nem kavarja fel a filmművészet vízét, de nem is azért készült, hanem a sokat emlegetett igényes szórakoztatás a célja, aminek megfelel. több»

Még azt a pozitívumot tudom felhozni a film mellett, hogy előző két munkájával szemben a rendező Budapestet és a lakásbelsőket most nem steril-takaros szappanopera-díszletként ábrázolja, a város és a figurák életterei itt sokkal hitelesebben lelakottak, emberiek. Csak az a kár, hogy holnapra már nem fogok emlékezni semmire ebből a filmből. több»