Seveled

Seveled

2023.07.26 Fikatours_blogger

Klasszikus bohózat a Katona József sztárjainak interpretálásában.

2019.12.29 indingo

Az elejétől fogva teljesen kiszámítható volt a története. Nálam a drámai vonal sem volt túl megható, nem érintette meg a szívemet. A humora sem túl kiemelkedő. Középszerű film, jóindulattal 3 csillag. Azért plusz pont, hogy magyar dalok hangzanak el a filmben.

2019.12.13 Berto49

Nem segítettek a „nagyágyúk”

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm! Két számomra viszonylag ismeretlen új arc (Tenki Réka és Mészáros Béla) főszereplése mellett elismert magyar színészlegendák (Cserhalmi, Bodrogi, et al.) bevonásával próbálta Orosz Dénes a harmadik romcom munkáját „feldobni”. Talán más műfajjal kellene próbálkoznia, mert az előzőekhez hasonlóan ez sem sikerült fényesre. Vegyük például Tenki Rékát. Ugyancsak ótvar szórakozóhely lehetett, ahol őt még az áldott állapota előtt sztriptíztáncosnőként foglakoztatták, bár látva a werkfilmben mutatott társ forgatókönyvíró nőt (Várady Zsuzsa) nálunk minden előfordulhat. Ugyancsak nincs jó véleményem a mafla kinézetű Mészáros Béláról, mert nem hiszem el, hogy ilyen fizimiskával ragadnának rá a bombajó nők. Legyünk jóhiszeműek, fogadjuk el a film kiinduló pontját. A történet kezdetben érdekes volt, Básti Juli kitűnő alakítása hihetővé is tette, de aztán a műfaj kötelező kliséi lerontották a végeredményt. Egy újabb olyan film, amit a néző már a moziból való kijövetel után percek múlva elfelejt.

2020.01.31 Szilonka

Sok mindent nem mozgatott meg bennem a film. Mintha egy 20 évvel ezelőtti amerikai történetet poroltak volna le a készítők.

2019.12.29 TomÁcs

Az előzetes alapján minden kiderült, maga a film sok újat ehhez nem tudott hozzáadni. És hát Tenki Réka sem a legszebb nő, így 90 percig nézni őt elég lelombozó volt.

2019.12.09 Ms. Akárki

Kifejezetten tetszett nekem ez a magyar film legnagyobb meglepetésemre. Kellemes tipikus kis romantikus film amitől nem kell sokat várni és akkor tökéletesen kikapcsolja a nézőt. Ónódi Eszter pedig kiváló választás volt.

2020.05.26 sptt

Túl savanyú limonádé

Alapvetően kedvelem a magyar filmeket, a romantikus vígjátékokkal is ki vagyok békülve, a korábbi kritikák sem voltak lehangolóak, ennek megfelelően nagy várakozással álltam (ültem) neki a Seveled-nek. A nagy várakozás itt nem azt jelentette, hogy olyan poénokra számítottam, amit a Jóbarátokhoz hasonlóan majd 10 év múlva is idézni fogok, vagy olyan fordulatokra, mint a Hatodik érzékben, de azért azt gondoltam, hogy egy jó szórakozás lesz és elégedetten fogok felállni a székből másfél óra múlva. Hát, ebből nem lett semmi. Nagyon üres, nagyon kiszámítható, nagyon savanyú limonádé... Őszintén szólva sok gyengébb film esetén megbocsátó vagyok a színészek teljesítménye miatt, itt viszont - bár kifogás nem lehet igazán senkire - Básti Julin kívül senki nem nyújt olyat, ami miatt feledni lehetne a gyenge sztorit. Ahogy írtam, szeretem a magyar filmeket és a romantikus komédiákat, ezért közepes. Ha valamelyiktől zsibbad a fejed, eszedbe se jusson megnézni...

2021.10.12 diumiu

Annyit vártam a filmtől, hogy kapcsoljon ki, és ez megvolt. A történet valóban kiszámítható, de nekem ezzel nem volt problémám. Megkedveltem ezt a filmet, bármikor újranézem, a szereplők szimpatikusak.

2020.03.04 Lonka

Mészáros Bélát is most fedezik fel. A történet nem valami acélos, de vannak benne kedvelhető jelenetek. Básti Juli pedig szuper.

2020.08.30 Greeta

A 90-es évek amerikai filmjeit idézte számomra a történet. Hát hozzánk most ért el. A sztori kiszámítható, a szereplők bájosak, a poénok gyengécskék. Az összhatás is csak közepes.

2020.09.07 Timcsi

Mészáros Béla mint szívtipró kicsit erős. Maga a film szerintem aranyos, helyenként humoros, és szerencsére a végére is minden helyre áll.

2020.01.06 petraszab

Talán amikor hitelért folyamodik a csaj a banknál, ott tudtam nevetni, de a humora elég gyengécske volt.

2020.02.11 Bizsu82

Nézhető, kellemes kis vígjáték

A napokban láttuk a párommal moziban a filmet. Mostanság pozitív meglepetést okoztak a magyar filmek, ezért döntöttünk emellett. A sztoriját tekintve ötletes a film, és meggyőzően alakítja a karaktert mind a női főszereplő terhes sztriptíztáncosnőkén... Teljes kritika

2019.12.08 Paulo-Varga

A filmkritikus szerelme – Seveled

Szerencsére idén év végére is befutott egy olyan magyar, nagyközönségnek szánt, mégis igényes és tisztességesen összerakott romkom, ami bátran ajánlható azoknak, akik nem ábrándultak ki teljesen a műfajból a Kölcsönlakás után. Bár Dobó Kata filmje i... Teljes kritika