A rózsák háborúja (1989)

The War of the Roses

sptt   2020. 12. 08.

Számomra egy igazi klasszikus, amit rendszeresen, 4-5 évenként megnézek. Jó színészek, jó sztori és az eltelt 30 év dacára is frissnek ható poénok. A filmben lévő fekete humor nagyon kemény néha és elgondolkoztató, hogy valóban mennyit is kell dolgozni egy házasságon 10-15 év után. 8/10

Thibo84   2019. 04. 25.

Ebben a filmben nem éreztem, hogy jól működött volna a kémia Turner és Douglas között, úgy mint a Smaragd románcában, vagy annak folytatásában. A film lassan indul be, vontatott, mire eljut a csúcspontig, ahol kezd végre izgalmassá és eseménydússá válni, ahogy megpróbálják egymást kitúrni a házból.

doroffee   2016. 02. 14.

Iszonyat beteg pszichológiai thriller - én imádtam. Nagyon érzékletesen bemutatja, hogy milyen az, amikor a bosszú eluralkodik a józan ész fölött, és azt is, ahogy egy vitában tulajdonképpen az esetek többségében megvan a maga igazsága, és mi történik akkor, ha nem vagyunk hajlandóak ezt észrevenni.

Fildi   2015. 03. 30.

Igazi, megfogó dráma. Michael Douglast nem ebben a szerepben szoktam meg, de jól alakít és igazán jól sikerült a film. Életszerű, reális dolgokat váalsztott alap témájául. Élettel teli, pörgős film.

Kirana80   2016. 07. 01.

Jó nagy fekete komédia, ami arról szól, hogyan, mely pontokon csúszhat el két ember kapcsolata. A férj aki csak a munkamániájával törődik, és igazán nem figyel a feleségére, az asszony aki eleinte háttérként mindent megtesz egy szép otthon megteremt... több»

Henczi   2015. 05. 14.

Dráma kategóriában a legjobbak között van. elgondolkodtató érzelmekre ható dráma reális történettel, kiváló színészekkel. Nyers, szókimondó, reális.

Timejja   2016. 03. 15.

Nagyon nem tetszett, lehetséges, hogy azért sem, mert mindenhol vígjátékként van feltüntetve, holott ez egy dráma, ami a vég felé egyre inkább pszichológiai thriller, ahogyan azt előttem is írták. Ha ezt tudom, nyilván máshogy állok hozzá. Így viszon... több»

Kathleen Turner

Cher szóba jött Barbara Rose szerepére.

A filmet kb. 8 évvel Warren Adler azonos című regényének megjelenése után készítették.