Kegyetlen bánásmód (2003)

Intolerable Cruelty

juliS   2015. 07. 22.

Egy idő óta az ilyen "gazdagok és szépek" típusú filmek nem nagyon tudnak lenyűgözni. Hogy azonosuljak olyan szereplőkkel, akik mind iszonyú pénzesek és gyönyörűek és gyakorlatilag semmi bajuk nincs az életben, csak úgy csinálnak, mintha lenne. Ez volt az érzésem ebben a filmben is, igazából ezért nem jött át annyira.

indingo   2019. 08. 27.

Megosztó a film, sokan Coenek miatt még többen George Clooney és Catherine Zeta-Jones miatt kíváncsiak erre a groteszk filmre, de sajnos nem hozza azt amit elvárunk ha éppen elvárunk valamit is ettől az alkotástól.

szucszoli   2017. 03. 04.

Igen, juliS nagyon jól megfogalmaztad, hogy mi a probléma ezzel a filmmel. Jóformán csak a színészek alakítása tartja egyben ezt a koncepciót, de igazából az sem valami nagy szám. Az az érzésem, hogy ez lehetett az első azok között a Coen filmek között, ami már a rosszízlésű amerikai film piacára próbál betörni. Ezután következnek olyan filmek, amik már egyre kevésbé "Coen-esek". Egyre kevésbé szórakoztatók. Egyre kevésbé emlékeztetnek a Coen-ek ezredforduló előtti kiváló filmjeire.

stif   2015. 05. 10.

Nagyon finom kis film, tele finom élekkel, és jó humorral, de mégsem egy mély és elgondolkodtató alkotás, márpedig a Coen testvérektől én inkább azokat szerettem meg. Minden esetre nem volt rossz megnézni, nem is pontozom le, igazán jó kis alkotás.

Billy Bob Thornton
George Clooney

Billy Bob Thornton nagyon gyorsan beszél ebben a filmben, mivel a karaktere Az ember aki ott se volt c. filmben nagyon lassan beszélt. Steve Buscemivel ugyanezt csinálták A nagy Lebowski és a Fargo c. filmekben.

(kázsé)

Julia Roberts jelölt volt a főszerepre.

(kázsé)

Catherine Zeta-Jones Katharine Hepburnről mintázta a játékát.