indingo   2018. 09. 01.

Én nem igazén tudtam nevetni rajta. Egy értelmes mondat azért volt a filmben. Nem azért nem játszunk, mert felnőttünk, hanem azért nőttünk fel mert nem játszunk.

Orosz István   2018. 07. 06.

Szerintem elég korrekt film volt, végig élveztem, és végre nem egy sablon sztori amely csupa happyvel meg nagy szerelmekkel ér véget. Tele volt humorosabbnál humorosabb jelenetekkel szerintem kiérdemelte a négy csillagot!

bogyóka94   2018. 07. 14.

Kicsit félve indultam el a moziba ezt a filmet megnézni, bár nagyon jó pontozásokat és értékeléseket kapott, aggódtam, hogy tele lesz tipikus amerikai erőltetett poénokkal, DE kellemeset csalódtam. Minden perce teljesen élvezhető volt a filmnek, és mindenki óriásiakat nevetett a poénokon. Maga a film egy igaz történet alapján készült, pár barát éveken keresztül fogócskát játszik, azonban Jerry barátjuk akkora királynak képzeli magát, amiért őt sose kapják el, hogy ez végül némileg a barátságuk rovására megy. Ütős alapstory, nagyon jó színészekkel, szerintem nagyon rég láttam már ehhez hasonló, tényleg vicces és nem erőltetett filmet. Végig fenntartja az ember figyelmét, mert bár az elején sejteni lehet, hogy mi lesz a film vége, azonban mégis sikerült a végén egy csavarral zárni a filmet, és végig annyira tud izgulni az ember a csetlő-botló barátokért és azért, hogy végre fenéken rúgják Jerry haverjukat, hogy észre se vettem, hogy eltelt az egy és háromnegyed óra, és vége a filmnek. Ráadásul moziban nézve azt hallani, ahogy az emberek együtt egy egy jelenetnél őszintén, szívből felvisítanak a nevetéstől, felbecsülhetetlen.

MP170506   2018. 12. 02.

Nagy csalódás lett számomra ez a film, de szerencsére pozitív értelemben. Vártam egy bugyuta történetet, rengetek sablonos, erőltetett, amerikai poénnal, de ennél sokkal többet kaptam. A történet nagyon jó, főleg tudva, hogy igaz történet az alapja. Persze kicsit elrugaszkodtak a forgatókönyv írók, de így volt jó. A film végig le tudta kötni a figyelmemet, nagyon vártam, hogy végre elkapják Jerry-t, mert éreztem az elejétől, hogy Hoagi-nak most ebben az évben nagyon sokat jelent az elkapása (és nem a kilépés miatt)... És persze a végére ez be is igazolódott. Nagyon jó poénok, remek színészek és még kiváló mögöttes tartalom és mondanivaló: nem azért nem játszunk, mert öregszünk, hanem azért öregszünk, mert már nem játszunk...

Bazzzsi   2019. 01. 06.

Olyan erőltetett volt az egész történet. Tudom vannak is nem normálisak, de valahogy nem állt össze az egész.

Hannibal Buress

Ha egy fiúkból álló baráti társaság felnőttként is megszállottan fogócskázik, abból az igaz történetből bizony filmet kell csinálni! S szerencsénkre az sem baj, hogy végül olyan hollywoodi vígjátékot csináltak belőle, amely tartósan ugyan nem fog meg – de azért jó néhányszor megérinthet. több»

A nyári vígjáték felhozatalba remekül beleillik a Haverok harca, mert tényleg nagyon ütősre sikerültek a poénok, és mindenki találni fog egy számára szimpatikus karaktert, vagy éppen kevésbé bolondot a karakterek közül. A lényeg, hogy senki ne vegye túl komolyan a látottakat, és akkor egy élvezhető filmmel lesz gazdagabb. több»

A Haverok Harca egy jól sikerült vígjáték lett, aminek jó a humora, jó a kémiája, remek a tempója, csak éppenséggel van pár kevésbé sikerült momentuma is. több»

Jeremy Renner a forgatás alatt eltörte a könyökét és a csuklóját.

(ArpiHajdu és Réci )

A film sztárjainak több produkció kapcsán is volt alkalmuk együtt dolgozni. Jake Johnsont és Annabelle Wallist a 2017-es A múmiában, John Hammet és Isla Fishert a Kémek a szomszédban című vígjátékban, Jomm Hammet és Jeremy Rennert a Tolvajok városában, Ed Helmst és Rashida Jonest pedig A hivatal című komédia sorozatban láthattuk együtt.

Az alkotók a forgatókönyv írásakor a két főszerepet Will Ferrell és Jack Black karakterére írták, és bár eleinte úgy tűnt, hogy mind a ketten elvállalják a szerepet, végül kihátráltak a projektből.