Reneszánsz ember

Renaissance Man
Master
Danny DeVito
Danny DeVito

A korábban sikeres üzletember, Bill Rago hirtelen az utcán találja magát. Az egykori reklámszakembert a hadsereg veszi szárnyai alá. Feladata, hogy a bázis nyolc legreménytelenebb újoncát felkészítse az alapképzést záró… Több

Premier (HU): 1995.02.23.

2024.03.20 Harper

Egy alábecsült, de zseniális film

A Reneszánsz ember sokkal többről szól, mint elsőre tűnik. Ami rögtön látszik, az annyi, hogy egy emberről szól, aki állását elvesztve arra kényszerül, hogy az amerikai hadsereg szolgálatába álljon, és rossz képességű katonákat tanítson irodalomra. Aztán fokozatosan kiderül: ez a film arról is szól, hogy a kultúra, a költészet és az irodalom megváltoztatja az embert, és belső erőt adhat számára. Erőt, amivel bármit túlélhet, akár egy katonai kiképzőtábort is. A film főszerepét Danny DeVito játssza, élete legjobb alakítását nyújtva. Zseniális film.

2016.06.12 Thibo84

Rengetegszer láttam a filmet, de soha sem tudom megunni.

2017.10.16 Deku

Danny DeVito és Mark Wahlberg igazán fantasztikus vígjáték filmet dobtak elénk. Eme filmet olyan tökéletesen készítették el, ahogy kell. Nagyon igényes lett, és látszik rajta, hogy nagy odafigyeléssel készült.

2019.01.01 Master

Remek vígjáték

Nagyon tetszett ez a sok helyen megható, néhol elgondolkodtató, másutt vicces, kacagtató vígjáték, a 2018 decemberében elhunyt rendezőnőtől, Penny Marshalltól. Egy katonai támaszponton játszódik, problémás katonákkal foglalkozó tanár (Danny DeVito) főszereplésével. Nagyot alakít a kisember és még mélyebb mondanivalót is ad számunkra: az önbecsülés fontosságát. Nálam 80% -os történet.

Danny DeVito, Mak Wahlberg és Gregory Hines triójának játékától zseniális. Nagyon jó, érdekfeszítő történet, humor, tragédia, szerelem, megbocsátás. Így, minden egyben, fantasztikus körítéssel. Érdemes megnézni.

A film végén hallható betétdalt Prince Ital Joe és Marky Mark adja elő. Marky Mark volt Mark Wahlberg rapper neve.Szerző: Thibo84

A filmben Haywoodot (Mark Wahlberg) úgy kezelik, mintha nem lenne ritmusérzéke. A valóságban Mark Wahlberg profi rapper volt.Szerző: Thibo84

Penny Marshall memoárjában az olvasható, hogy Cass őrmester szerepét eredetileg Ving Rhamesnek ajánlották, aki azért utasította vissza, mert a Ponyvaregény című filmben kifejezetten neki írtak meg egy szerepet. Ekkor esett a választás Gregory Hinesra. Penny Marshallnak az volt az egyetlen gondja Hinesszal, hogy túl kedves. Szerinte amikor éppen kiabált, akkor is kedves volt. Szerző: rbernadett

Stephen Dorff visszautasította Tommy Lee Haywood szerepét. Szerző: rbernadett

(2019. 01. 02.)
A Reneszánsz ember műfaji besorolása szerint vígjáték, ám tartalma sokkal többrétegűbb és mélyebb egy szimpla komédiánál (bár kétségkívül annak is elsőosztályú). Remek a rendezés, jó a forgatókönyv és elismerés illeti a többi szereplőt is (köztük Mark Wahlberget). Kiváló szórakozás minden korosztálynak. Több