Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Muriel esküvője (1994)

Muriel's Wedding

Berto49   2019. 05. 08.

Egy jó

1995-ös ausztrál film, Toni Collette főszereplésével. Ettől a filmtől kezdve figyelem azokat a darabokat, amelyben T. C. játszik. Bámulatosan tehetséges színésznő! A film előnyei közé tartozik,hogy nem hasonlít az amerikai romcomokhoz, meg a főszereplő ragyogó játéka. (10 év múlva megismételte lenyűgöző teljesítményét az „Egy cipőben” című darabban, Rose szerepében) Sokszor az arcára fagy a mosoly a nézőnek, ennek ellenére kellemes emlékek maradnak róla, főleg a vége miatt. Bármikor újra nézhető, minden alkalommal színvonalas szórakozást nyújt. Nem szabad elfelejtkezni az általam kedvelt ABBA dalokról sem!

mamiéstöti2   2015. 01. 23.

Nagy vígjáték, többször is láttam, mindenkinek ajánlani tudom. Kiváló esti program.

Eredetileg Gina Rileyt választották Muriel szerepére.

A fényképek a Heslop család fotóalbumában valódi gyerekkori képek a színészekről, akik megszemélyesítik a családot.

Bill Hunter párhuzamosan forgatta a Priscilla, a sivatag királynőjének kalandjai (1994) és a Muriel esküvője (1994) című filmeket. A két filmben különböző hosszúságú hajat és szakállat kellett viselnie és az ország két különböző pontján kellett tartózkodnia. Viszont mind a két film kultikussá nőtte ki magát, és mind a két filmben jelentős szerepet kap az ABBA zenekar zenéje.

Egy diéta specialista segítségével, Toni Collette közel 18 kilót hízott 7 hét alatt a szerep kedvéért.

Nem váltja meg a világot a film, viszont minőségi szórakozást tud nyújtani a nézőjének, sokkal többet tud adni, mint egy átlagos romantikus film. több»