Egy komoly ember

Egy komoly ember

A Serious Man

A hatvanas évek amerikai külvárosában Larry Gopnik szeretné élni a hétköznapi egyetemi tanárok életét. Ez az élet azonban egyik napról a másikra száznyolcvan fokos fordulatot vesz. Felesége elhagyja, a munkájában is abszurd kihívásokkal kell szembenéznie, testvére, Arthur is egyre másra… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2010.11.04.

2020.05.24 bbozsi

Elképesztően vicces, aki bírja a fanyart, ne habozzon nézni.

2020.02.10 elekm90

Sajnos nem tetszett, a Coen fivérek gyengébb alkotásai közé sorolnám a filmet. Vannak benne jó jelenetek, de összességében vontatott darab. 4/10.

2015.05.01 dps

A Coen testvérek egyik legszemélyesebb, de mindenképpen "legteológiaibb" filmje, amelyben a legnyilvánvalóbban kifejtik az élet értelmének - pontosabban annak hiányának - általuk felvetett kérdését, sokkal jobban és mélyrehatóbban, mint a Nem vénnek ... Több

2016.10.05 Fahéjgolyó

Nem az a tipikus no brain film, szóval aki nem akar gondolkozni egy film alatt annak nem tudom ajánlani, kicsit vontatott a történet, de a mondanivalója eléggé mélyenszántó, valamint a sötét humor szerelmeseinek mindenképp ajánlani tudom.

2016.04.30 nagyniki987

Unalmas és vontatott film, nehezen tudtam végignézni, mindvégig vártam, hogy most már biztos jön valami izgalom és történés, de ez elmaradt. Nem érdemes megnézni, mert még a befejezés sem ütős,hiányzik a csattanó.

A rendezők azt nyilatkozták, hogy a nyitójelenet egyetlen célja, hogy a megfelelő hangulatba hozza a közönséget, és nincs mögötte rejtett jelentés.Szerző: kázsé

A filmet 44 nap alatt forgatták.Szerző: kázsé

A filmben megemlítik a "Tuckman Marsh" ügyvédi iroda nevét, ami a rendezők korábbi filmjében, az Égető bizonyítékban is feltűnt.Szerző: kázsé

A komikus Marc Maront is meghallgatták a főszerepre.Szerző: kázsé

Válás