Reneszánsz ember

Renaissance Man

2024.03.20 Harper

Egy alábecsült, de zseniális film

A Reneszánsz ember sokkal többről szól, mint elsőre tűnik. Ami rögtön látszik, az annyi, hogy egy emberről szól, aki állását elvesztve arra kényszerül, hogy az amerikai hadsereg szolgálatába álljon, és rossz képességű katonákat tanítson irodalomra. Aztán fokozatosan kiderül: ez a film arról is szól, hogy a kultúra, a költészet és az irodalom megváltoztatja az embert, és belső erőt adhat számára. Erőt, amivel bármit túlélhet, akár egy katonai kiképzőtábort is. A film főszerepét Danny DeVito játssza, élete legjobb alakítását nyújtva. Zseniális film.

2016.06.12 Thibo84

Rengetegszer láttam a filmet, de soha sem tudom megunni.

2017.10.16 Deku

Danny DeVito és Mark Wahlberg igazán fantasztikus vígjáték filmet dobtak elénk. Eme filmet olyan tökéletesen készítették el, ahogy kell. Nagyon igényes lett, és látszik rajta, hogy nagy odafigyeléssel készült.

2019.01.01 Master

Remek vígjáték

Nagyon tetszett ez a sok helyen megható, néhol elgondolkodtató, másutt vicces, kacagtató vígjáték, a 2018 decemberében elhunyt rendezőnőtől, Penny Marshalltól. Egy katonai támaszponton játszódik, problémás katonákkal foglalkozó tanár (Danny DeVito) főszereplésével. Nagyot alakít a kisember és még mélyebb mondanivalót is ad számunkra: az önbecsülés fontosságát. Nálam 80% -os történet.

Danny DeVito, Mak Wahlberg és Gregory Hines triójának játékától zseniális. Nagyon jó, érdekfeszítő történet, humor, tragédia, szerelem, megbocsátás. Így, minden egyben, fantasztikus körítéssel. Érdemes megnézni.

2019.07.11 indingo

Egy jó kis film mondanivalóval és tele ötletes megoldásokkal, ettől szórakoztató, és Danny DeVito remekel, mint általában.

2019.07.09 Bizsu82

Klasszikus, profi színészekben bővelkedő, színvonalas vígjáték. Humoros, pörgős, vicces. Jót szórakoztam rajta. Időtálló. Kellemes, laza filmvígjáték.