Brian élete

Life of Brian

2024.03.27 Jocpappa

10/8

A Gyalog galoppal ellentétben ezt vigyorogva néztem végig. Egyszerre baromi szellemes és idézhető. Kis görbe tükör, de még nem bántó humorral. Brian anyjának a karaktere miatt viszont mínusz két pont.

2019.04.08 ArpiHajdu és Réci

Angol humorban nem ismernek tréfát

„Jóóól van, de eltekintve a csatornától, gyógyászattól, oktatástól, bortól, közrendtől, öntözéstől, utaktól, vízvezeték-hálózattól, mit tettek a rómaiak értünk? – Békét hoztak! – Oh, békét…! Demagóg!” A Brian életéről nagyon nehéz elfogulatlanul ír... Teljes kritika

2017.07.10 Deku

Őszintén szólva nagyon nem tetszett ez a fajta történet. Plusz a felépítése is inkább volt bugyuta nekem mint szórakoztató és vicces. Szemöldök ráncolva néztem végig és vártam a nagy áttörést ami nem jött meg.

2023.08.30 JRD

Fikusz Kukisz és a többiek...

Ha megnézted a Gyalog galoppot, akkor a Brian élete szinte kötelezően megnézendő. Ma már egyértelműen a filmtörténet egyik legendás darabjává vált a Brian élete, melynek alaptörténete egyszerű: Brian pont ott született, pont akkor született, és pont ott halt meg, ahol a Messiás. Az 1979-ben bemutatott filmvígjáték a Monty Python legendás társulatának nevéhez fűződik. Nagyon angol, nagyon humoros, és nagyon-nagyon Python! Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones, Michael Palin mind hozzájárultak a film sikeréhez. Ha tudni akarod, hogy milyen életet élt Brian (és persze fel vagy készülve a hamisítatlan angol humorra), akkor nézd meg mindenképpen! Mert érdemes. Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2023.08.29 Ahoj poplacsek

10/10 – Ami ebben nincs benne, az nincs is

Ez az a film, amit 1-2 évente meg szoktunk nézni egy haverommal, mert nem lehet megunni. Most volt itt megint az ideje, és ismét remekül sikerült szórakozni. A gyaloggalopp is jó, de a Brian élete egy nagyságrenddel rátesz. Majdnem minden mondata aranyköpés, és minden korban aktuális. Ja, ami a legjobb, hogy eredeti nyelven és magyarul egyformán zseniális, én mindenesetre javaslom így is és úgy is megnézni. Kedvenc jelentem, amikor Brian beszédet intéz a híveinek az ablakból, pontosan egy percben (that wasn’t a minute – yes, it was). Zseniális :)))

Jók a Monty Python-os fiúk,és annak aki vevő a fanyar,kissé savanyú,és szatírikus angol humorra,annak ez kötelező darab! Nekem az egyik kedvencem,és évente egyszer biztosan megnézem,ha olyan a hangulatom.

2015.07.26 kabel

Az angol humor kiemelkedő példája. Végig vicces és eredeti, az olykor fájdalmas humora végtelen újranézésre ad okot.

2019.01.12 dailyfilmsan

Klasszikus, így ebből fakadóan egyszer muszáj megnézni. Valójában nem túl humoros. Az értéke a kritikai nézőpontban van, azt a részét nagyon jól megrragadta a film. Szerintem nézhető és élvezhető .

2017.03.14 GedyPapa

Polgárpukkasztó, de zseniális alkotás. Monty Pythonék még a Gyalog galoppot is überelték ezzel. Annyi jó poén van benne, amennyit nagyon kevés alkotásba sikerült beépíteni. De John Cleeséknek ezt is sikerült megvalósítaniuk. Nagyon sokszor nézős film!

2018.12.04 harnas1207

Az angol humor kedvelőinek biztosan egy egy kultusz film, nekem egy humortalan bénaság volt. Szenvedtem rajta.

2022.07.11 drg0602

Zseniális alkotás. Napokban néztem újra, és hát az kell, hogy mondjam még mindig nagyon tetszett. Elképesztő jó humorral rendelkező vígjáték, amelyen nem fog idő. Aki szereti ezt a fajta angol humort, annak mindenképpen ajánlom. Értékelés: 10/10

2023.02.22 Fikatours_blogger

Jobb későn, mint soha

Apró késéssel én is megnéztem ezt a filmet. Ha '79-ben néztem volna meg, feltehetően nem minden rejtett poént értettem volna. Most úgy érzem, hogy átjött, mire gondolt a szerző, csak már nem izgat. Beletörődtem, hogy a politika nem változik, és a történelemből senki nem tanul. (Vagy aki igen, az gyakran csak a saját javára/hatalmának erősítésére fordítja a tudását.)

2015.06.18 Dodi

Nem tudok róla mit írni, mert ez egy zseniális film, az angol humor még pont a határon van, nem billen át fárasztóba. A színészek tehetségesek, nagyon jó film!

2019.06.01 kevelin Nézhetetlen

életem legrosszabb filmélménye volt. unokatesóm évek óta nyúzott hogy nézzem meg. hát nem kellett volna annyira bugyuta, idióta, semmi a film hogy az hihetetlen. lehet h nekem nincs humorom de ez szerintem egyáltalán nem vicces....