Filmek:
2018
2019
2020
2021

A Gyűrűk Ura: A gyűrű szövetsége (2001)

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

A Gyűrűk Ura: A gyűrű szövetsége

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 02. 28.

Az egyik kedvenc filmem, bármikor képes vagyok leülni és megnézni bármely részét mert egy olyan nagy és mesés történetet, világot, látványt dobtak a szemünk elé, szavak nincsenek. Zseniális színészek játszanak bennük, mind a 3 rész TOP

indingo   2017. 04. 10.

Egyszer lehet, hogy könyvben is elolvasom. Sose gondoltam volna, hogy egy tündéres mese ennyire tetszeni fog. ezerszer meg lehet nézni, mindig ad valami újat.

Deku   2017. 07. 10.

Az első részben az tetszett nagyon ahogy az elején lefestik az idilli képet amikor még csak ismerkedünk a karakterekkel és szép lassan kerülnek bele a bonyodalmak. Nagyon érzékletesen készítették el és oda figyeltek arra, hogy részletes legyen a történet. Ne legyen tele üres foltokkal. Ez pedig kiváló élményt hagyott maga után.

Diesel   2018. 02. 28.

Számomra ez film örök klasszikus. A története a látvány világa mind mind páratlan volt annak idején. Emlékszem mennyire örültünk öcsémmel amikor megkaptuk eredeti VHS-en. Aranyos szerethető története van. A karaktereket kiváló színészek alakítják. A díszletek a karakterek ruházata szépek gondosan kidolgozottak a helyszínek pedig gyönyörűek. Még azt is ki merem jelenteni hogy 2001-ben a leglátványosabb kalandfilm volt! Bármikor újra nézhetem mert sosem unom meg. A film látványa, és a hozzá tartozó zene varászlatos hangulatot teremt.

Orosz István   2017. 07. 28.

Szerintem egy nagyon jól összerakott film, most 17 év után is látványban megállja a helyét. A könyvhöz próbált a rendező hű maradni, és ez szerintem látszik a filmen is. Örök siker, és szerintem klasszikus is.

Orlando Bloom
Ian McKellen
John Rhys-Davies
Elijah Wood
Orlando Bloom
Elijah Wood
Viggo Mortensen
Ian McKellen

Saját véleményem, hogy nehezen találni a bátorságról, kalandvágyról, barátságról, kitartásról, megpróbáltatásokról és egyéb erényekről pontosabb, szórakoztatóbb és tanulságosabb történetet. Filmként pedig a valaha készített legszenzációsabb alkotás. Ha ez nem zseniális, akkor mi az? Mai napig tátott szájjal nézem. Boldog 15. születésnapot! 9,5/10 több»

A fő karaktereknek kb. 30-40 jelmez készült, így a stáb durván 18ezer jelmezzel rendelkezett a forgatás során.

(Shelby07 )

Azt a jelenetet, ami a Helm szurdokban játszódott, összesen 4 hónapon keresztül forgatták.

(Shelby07 )

A Gollamot alkaító Andy Serkis a forgatás előtt volt heroinfüggőktől tanult, hogy milyen a kétségbeesett vágyakozás valami iránt, így tudta élethűen alakítani a szerepét.