Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Kanyi   2020. 09. 10.

Zsenialis a kedvenc magyar alkotasom egyszeruen imadom

Orosz István   2017. 11. 25.

Én szerintem a magyar filmipar kezd felfele menni. Egyre több jó magyar film jelenik meg, ezek közé a Viszkis is hozzátartozik. Ha Pablo Escobarról, vagy más bűnözőkröl csinálnak filmet akkor a Viszkis miért ne érdemelne meg egyet.

szaka123   2018. 03. 27.

Az egyik legjobb magyar film amit az utóbbi időkben láttam. Igaz, a Kontroll-t nem űbereli, de megközelíti. Nagyon jó akciójelenetek vannak a filmben. Jók a színészek is, Ambrus Attila szerepére nagyon jó arcot találtak. Vannak elrejtett poénok, embe... több»

ArpiHajdu és Réci   2017. 12. 01.

Az utóbbi idők legjobb magyar akciófilmje

Egy igaz történet (páratlan bankrablókarrier) és egy külföldön is nevet szerző magyar rendező (Antal Nimród) találkozása egy nem mindennapi eredményt hozott a magyar film történetében: hazai viszonyok között bravúros akciókrimi, amely szerintem a nyu... teljes kritika»

Deku   2018. 02. 14.

Elég rossz lett és szinte már-már nézhetetlen is ez az ami elsőre talán eszembe jut róla. Rémes. Mondanám a legszívesebben, de akadnak jó pillanatai a filmnek, ami miatt nem tudom egyértelműen rá akasztani a jelzőt miszerint borzalmas.

GedyPapa   2018. 06. 11.

A szociálpszichológia tanárom ajánlotta, hogy mindenképpen nézzük meg a filmet, mert nagyon jó és sok mondanivalóval rendelkezik. Én alapvetően szeretem az életrajzi filmeket, de ha ez még jól is van előadva az már csak hab a tortán. Zseniálisnak tar... több»

HETEDIK   2019. 02. 23.

Nimród Amerikában finoman szólva sem váltotta meg a világot, így hát hazatért hogy a Kontrollhoz hasonló bravúrját megismételje. Nem sikerült. Egy tökéletesen semmitmondó és unalmas magyar filmet csinált, ami próbál bemutatni egy szarházi bankrablót,... több»

A film 463 504 918 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 332 761 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ambrus Attila maga is cameózik a filmben (taxisofőrt alakít).

Móga Piroska karakterét a Viszkis több egykori barátnőjének tulajdonságaiból alkották meg.

Schneider Zoltán valóban izzadt a forgatás alatt. Antal Nimródnak ez külön tetszett, ugyanis így még jobban érződik a kihallgatószoba feszültsége.

Sokat Nagy Zsoltot képzelték el Viszkisként, azonban Ambrus Attila 25 évek kora körül követte el a rablásokat, Zsolt meg már elmúlt negyven.

(Bazzzsi)

A főszereplő Szalay Bence a szerep kedvéért 17 kilót hízott.

(Bazzzsi)

A főszereplő Szalay Bencének ez volt az első nagyjátékfilmes szerepe.

(Bazzzsi)

A film első verziója három órás volt, a moziba viszont már a két órás vágott verzió került.

Antal Nimród saját bevallása szerint a filmben 70-30 % a valóság és a fikció aránya.

Antal Nimród amikor először, évekkel ezelőtt elgondolkodott a projekten, Nagy Zsoltnak szánta a Viszkis szerepét. Sőt Dobray György is benne gondolkodott saját Viszkis filmje kapcsán. Az életkora miatt azonban nem kaphatta meg a szerepet (Ambrus Attila életét 18 éves korától kezdve mutatja be a film). Egy cameo erejéig azonban láthatjuk majd a filmvásznon.

Antal Nimród egy Múzeum kerti karácsonyi vásáron találkozott először Ambrus Attilával, aki éppen a saját kezűleg készített kerámiát árulta. Ekkor árulta el neki a Viszkis, hogy a történetének a megfilmesítési jogai újra szabadok (Antal már korábban is le szerette volna leforgatni a filmet, de akkor még máshoz tartoztak a megfilmesítési jogok).

A Viszkis kétségkívül Antal Nimród legjobb filmje a Kontroll óta. Feszes, izgalmas, néhol nyomasztó, ugyanakkor végtelenül szórakoztató is. Több ilyen magyar filmet a mozikba! 85/100 több»

Elkiabálni nem szeretnék semmit, de Antal Nimródnak minden esélye (és jogosultsága) megvan arra, hogy megismételje a Kontroll tizennégy évvel ezelőtti óriási sikerét. 8,5/10 több»

Megköszönnénk az év legmenőbb magyar filmjét 7,5/10 több»