A Viszkis

Vagány volt, híres lett. Ő az, akit mindenki ismer, olyasmit mert, amit senki előtte, és aki mindig egy lépéssel a rendőrség előtt járt. És aki minden bankrablása előtt megivott egy pohár viszkit.
Ambrus Attila (Szalay Bence) félárván nő fel, zűrös kamaszkort és javítóintézeti éveket… Több

Rendező: Antal Nimród
Forgatókönyvíró: Antal Nimród
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2017.11.23. | HBO Max (2019.08.01.)

2024.02.20 Schumy1

Mindig is kedveltem A Viszkist, de nem mint embert, hanem amit s ahogy tett. Félreértés ne essék, minden nemű bűncselekményt elítélek amúgy. Amennyit hallottam, olvastam, azok alapján szerintem egy nagyon jól felépített film lett, s jó film lett, élvezhető.

2022.04.06 Coyote

a nap véleménye

Antal Nimród és a Viszkis párosa nagyon ütős

A 2007-es Elhagyott szoba és a 2010-es Ragadozók megrendezésével önmagának hírnevet kiharcoló Antal Nimród idehaza is bizonyított: előbb a 2003-as Kontroll, majd 2017-ben a Viszkis elkészítésével. Az elfogásakor (1999-ben) alig 32 éves Ambrus Attila ... Teljes kritika

2020.08.27 Harper

A Viszkis - Antal Nimród életrajzi akciófilmje izgalmas kivitelben

Annak idején, 1999-ben óriási felfordulást okozott egész Magyarországon a Viszkis néven elhíresült Ambrus Attila bankrabló elfogása (október 27-én). A végső kézre-kerítése előtti hetekben épp harminckettedik szülinapját ünneplő, erdélyi származású ho... Teljes kritika

2017.11.25 Orosz István

Én szerintem a magyar filmipar kezd felfele menni. Egyre több jó magyar film jelenik meg, ezek közé a Viszkis is hozzátartozik. Ha Pablo Escobarról, vagy más bűnözőkröl csinálnak filmet akkor a Viszkis miért ne érdemelne meg egyet.

2018.03.27 szaka123

Az egyik legjobb magyar film amit az utóbbi időkben láttam. Igaz, a Kontroll-t nem űbereli, de megközelíti. Nagyon jó akciójelenetek vannak a filmben. Jók a színészek is, Ambrus Attila szerepére nagyon jó arcot találtak. Vannak elrejtett poénok, embe... Több

A film 463 542 918 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 332 791 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ambrus Attila maga is cameózik a filmben (taxisofőrt alakít).Szerző: ArpiHajdu és Réci

Móga Piroska karakterét a Viszkis több egykori barátnőjének tulajdonságaiból alkották meg.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Schneider Zoltán valóban izzadt a forgatás alatt. Antal Nimródnak ez külön tetszett, ugyanis így még jobban érződik a kihallgatószoba feszültsége.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Sokat Nagy Zsoltot képzelték el Viszkisként, azonban Ambrus Attila 25 évek kora körül követte el a rablásokat, Zsolt meg már elmúlt negyven.Szerző: Bazzzsi

(2018. 02. 28.)
Private banking
Profin megkomponált, lendületes zsánerdarab lett A Viszkis, meggyőző színészi alakításokkal és remek zenével. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. Több

Értékelés: 8.5/10
(2017. 11. 22.)
Elkiabálni nem szeretnék semmit, de Antal Nimródnak minden esélye (és jogosultsága) megvan arra, hogy megismételje a Kontroll tizennégy évvel ezelőtti óriási sikerét. 8,5/10 Több

(2018. 03. 29.)
Antal Nimród élvezetes mozit készített, mégsem tudta hozni első filmjének egyediségét. Több

(2017. 11. 22.)
A Viszkis kétségkívül Antal Nimród legjobb filmje a Kontroll óta. Feszes, izgalmas, néhol nyomasztó, ugyanakkor végtelenül szórakoztató is. Több ilyen magyar filmet a mozikba! 85/100 Több

Értékelés: 8.5/10
(2017. 11. 30.)
A Viszkis nem tökéletes film, profizmusa mellett valamennyire tán esendő, ahogyan főszereplője is, de az vitathatatlan, hogy mocskosul szórakoztató. Ha ilyen játékfilmek gördülnek le a hazai gyártósorról a továbbiakban is, akkor joggal koccinthatunk majd a magyar filmre. Persze whiskey-vel. 85/100 Több