Sodródás (2018)

Adrift

szaka123   2021. 11. 18.

Nem nagy elvárásokkal ütem le megnézni a filmet, de kellemes meglepetés volt. Tetszett, hogy nem idősíkon halad a történet, hanem a múlt és a jelen váltakozott, így egyáltalán nem fulladt unalomba a film. A szereplők rendben voltak, és a helyszínek i... több»

ArpiHajdu és Réci   2018. 07. 12.

Elemekkel való küzdés

Már amikor először láttam a Sodródás előzetesét, akkor felkeltette a figyelmemet. Egy újabb film, amelynek történetét az élet produkálta, Hollywood pedig pontosan tudja mihez érdemes hozzányúlni. Arról, hogy egy a nyílt tengeren hajótörést szenvedő p... teljes kritika»

HercegPeter   2019. 07. 14.

Az első dolog ami az eszembe jutott a film alatt, hogy szegény Sam Claflint mindig ápolni kell. Ezt azért mondom mert legutóbb a Mielőtt megismertelek-ben láttam, ahol hasonló volt a sorsa. Ráadásul mind a két filmben egy igencsak csinos hölgyemény v... több»

indingo   2018. 07. 11.

Reménytelenül a tengeren

Az élet nagyon érdekes történeteket tud írni. A Sodródás is megtörtént eseményeket dolgoz fel. A fiatal amerikai lány évek óta utazgat a világban, szebbnél szebb helyeken jár és csak élvezi az életet. Ő teszi jól mindezt a nyolcvanas években. Tahitir... teljes kritika»

ZeroHero   2019. 09. 25.

Erdekes, izgalmas, fordulatos film egy remek noi foszereplovel, raadasul a film megtortent esemenyeken alapul. Gyonyoruen abrazolja a kilatastalansagot, az abbol valo kilabalast, az akaratot es erot, amit mindent megold. A karakterek egyertelmuek, nincs tulbonyolitva semmi, de epp ettol tud mukodni.

Szilonka   2019. 08. 14.

Nagyon jól megkomponált film, mert meg tudja lepni a nézőt. Van egy kis természetfilm beütése, lenyűgözőek a tájat. Érdekes story.

MP170506   2018. 12. 25.

Megrázó történet, melyet az élet írt. Nagyon jól összerakták a filmet, tetszett, hogy kevés történéssel is végig fent tudta tartani a figyelmet. Kiváló színészi alakítások.

A film összbevétele 59 945 012 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 57 577 889 forintot termelt. A hazai mozik összesen 43 235 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Tamy Oldham Ashceaft 41 napig hánykolódott a tengeren.

(indingo)

Shailene Woodley és Sam Claflin már jóval a forgatások előtt elkezdtek diétázni. Több étkezést is kihagytak, s legtöbbször majdnem nyers tojást, párolt zöldséget és bárányhús szeleteket ettek minden nap. Ezért amikor a mogyoróvajas jelenetet forgatták, akkor az igazi érzelmeik köszöntek vissza, mert hónapok óta nem ettek édességet. A két színész a forgatási szünetekben palacsintáról és fagyiról küldözgettek egymásnak képeket.

(ArpiHajdu és Réci )

A valóságban Tami Oldham Ashcraft 27 órával a tragédia után tért magához, s úgy beütötte a fejét, hogy 6 évig képtelen volt olvasni.A könyvét ilyen körülmények között írta meg.

(ArpiHajdu és Réci )

Sam Claflin közvetlenül a Fülemüle című film befejezése után kezdte el forgatni a Sodródást (alig négy hét volt a két forgatás között). A Fülemüle miatt híznia kellett, míg a Sodródás-beli haldokló tengerész szerepe kedvéért jelentős súlytól kellett megszabadulnia. A színész 16 kilótól szabadult meg 3 hónap alatt.

(ArpiHajdu és Réci )

A Sodródás 90 százalékát a tengeren forgatták. A forgatási napok gyakran hajnali négykor kezdődtek, a stáb minden nap 12 órát dolgozott öt héten keresztül.

Hiába igazi túlélőfilm-specialista az izlandi rendező, Baltazar Kormákur, Sodródás című mozija nem ver különösebb hullámokat. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. több»

Igazságtalanok lennék a rendezővel, ha azt mondanánk, hogy könnyű dolga volt. Közel másfél hónap magányt és (hol kétségbe esett, hol reménykedő) várakozást a semmi közepén nehéz megfilmesíteni. Persze ettől még nem lesz jó a Sodródás. De azt el kell ismerni, hogy Kormákur nagy fába vágta a fejszéjét, így sok minden megmagyarázható. Az viszont nem a megbocsátható kategória, hogy a „18. fok északi hosszúság”, mint helymeghatározás, elhangzik a filmben. Bár ez lehet a fordító hibája is, akinek régen volt az a földrajz óra és kiment a fejéből: hosszúságból csak keleti és nyugati van. több»

A hajótörött, "kint vagyunk a tengeren egyedül, elhagyatva és túl kell élni" téma alapjában véve egy már ismert körülmény a könyves, filmes világban. ( Számkivetett, Öreg halász és a tenger, Pí élete... - Egyébként ez a film gyakorlatilag mindenben a Pí életére hasonlít, kivéve, hogy annak van ennek pedig nincs mély üzenete.) több»