indingo   2018. 07. 11.
Reménytelenül a tengeren

Az élet nagyon érdekes történeteket tud írni. A Sodródás is megtörtént eseményeket dolgoz fel. A fiatal amerikai lány évek óta utazgat a világban, szebbnél szebb helyeken jár és csak élvezi az életet. Ő teszi jól mindezt a nyolcvanas években. Tahitire érkezik semmilyen terv nélkül, tök egyedül, minden munkát elvállal. Megismerkedik egy brit fiúval és jön a szokásos love story egy darabig. Minden happy és idilli, akár itt véget is érhetne a film, de az élet közbeszól. Kapnak egy ajánlatot, hogy vitorlázzák át a tengert és vigyenek egy hajót vissza Amerikába, amiért cserébe még szép fizetést is kapnak. Ki mondana erre nemet? A probléma csak akkor adódik, amikor egy hatalmas hurrikánba kevered... több»

ArpiHajdu és Réci   2018. 07. 12.
Elemekkel való küzdés

Már amikor először láttam a Sodródás előzetesét, akkor felkeltette a figyelmemet. Egy újabb film, amelynek történetét az élet produkálta, Hollywood pedig pontosan tudja mihez érdemes hozzányúlni. Arról, hogy egy a nyílt tengeren hajótörést szenvedő pár történetét bemutassuk-e a filmvásznon vagy sem, nem kellett túl sokat gondolkodni. A megvalósítást már sokkal több kritika éri, amelynek egy részével még egyet is értek, de az összhatás tekintetében én egyáltalán nem csalódtam a filmben. Kellő mértékben elegyíti a romantikát a katasztrófával, s közben bemutatja a két főszereplő különleges lelki kapcsolatát, amelyet a felvezető történetben talán valóban olykor szirupos jelenetekkel illusztrál, ... több»

MP170506   2018. 12. 25.

Megrázó történet, melyet az élet írt. Nagyon jól összerakták a filmet, tetszett, hogy kevés történéssel is végig fent tudta tartani a figyelmet. Kiváló színészi alakítások.

Bazzzsi   2019. 01. 10.

Egy hatalmas kaland a tengeren, gyönyörű környezet, tenger és jó társaság. Mi kellhet még? Az álom hamar rémálommá válik. Érdekes történet.

TomÁcs   2018. 08. 07.

A gyönyörű környezetbe, helyenként kicsit belebóbiskol a néző. A története hihetetlen, meg hát így meséli a nő aztán kitudja hogy történt.

Shailene Woodley

Vajon tönkre tud tenni egy izgalmas túlélőfilmet a képeslap-romantika? Számomra ez volt a Sodródás legfőbb kérdése. több»

Igazságtalanok lennék a rendezővel, ha azt mondanánk, hogy könnyű dolga volt. Közel másfél hónap magányt és (hol kétségbe esett, hol reménykedő) várakozást a semmi közepén nehéz megfilmesíteni. Persze ettől még nem lesz jó a Sodródás. De azt el kell ismerni, hogy Kormákur nagy fába vágta a fejszéjét, így sok minden megmagyarázható. Az viszont nem a megbocsátható kategória, hogy a „18. fok északi hosszúság”, mint helymeghatározás, elhangzik a filmben. Bár ez lehet a fordító hibája is, akinek régen volt az a földrajz óra és kiment a fejéből: hosszúságból csak keleti és nyugati van. több»

A hajótörött, "kint vagyunk a tengeren egyedül, elhagyatva és túl kell élni" téma alapjában véve egy már ismert körülmény a könyves, filmes világban. ( Számkivetett, Öreg halász és a tenger, Pí élete... - Egyébként ez a film gyakorlatilag mindenben a Pí életére hasonlít, kivéve, hogy annak van ennek pedig nincs mély üzenete.) több»

Tamy Oldham Ashceaft 41 napig hánykolódott a tengeren.

(indingo )

Shailene Woodley és Sam Claflin már jóval a forgatások előtt elkezdtek diétázni. Több étkezést is kihagytak, s legtöbbször majdnem nyers tojást, párolt zöldséget és bárányhús szeleteket ettek minden nap. Ezért amikor a mogyoróvajas jelenetet forgatták, akkor az igazi érzelmeik köszöntek vissza, mert hónapok óta nem ettek édességet. A két színész a forgatási szünetekben palacsintáról és fagyiról küldözgettek egymásnak képeket.

(ArpiHajdu és Réci )

A valóságban Tami Oldham Ashcraft 27 órával a tragédia után tért magához, s úgy beütötte a fejét, hogy 6 évig képtelen volt olvasni.A könyvét ilyen körülmények között írta meg.

(ArpiHajdu és Réci )