Everest

dulkap   2016. 01. 13.

A film alcíme az is lehetne, hogy 'Hogyan ne mászd meg az Everest-et'. Nehéz elhinni, hogy megtörtént eseményeken alapszik, mert még laikusként is látszik, hogy amit el lehet követni, azt a profi hegymászók egy része el is követte. Ez azért rontott az élvezhetőségen, nem beszélve a közel egy órás felvezetésről, amiben szinte semmi nem történik és még a karakterekről se tudunk meg túl sokat a felszínen kívül. Viszont az alakítások rendben voltak, szép képeket láttunk és néha még izgalmas is volt. De ennél azért többet vártam volna.

rbernadett   2015. 10. 05.

Kicsit többet vártam. Nem tudom, hogy mennyiben és miben, de nem úgy jöttem ki a moziból, hogy "na ez aztán!". Félreértés ne essék, nem bánom, hogy nem volt tele hatásvadász jelenetekkel, még ha én szeretem is őket, csak valahogy nem tudtam a szereplőkkel annyira azonosulni, valószínűleg amiatt, mert egész egyszerűen keveset tudtunk meg róluk. A film túlságosan a mászásra és annak nehézségeire koncentrál, de elfelejti alaposan bemutatni nekünk a szereplőket, talán részben azért, mert - nem is titkoltan - a készítők egy kicsit megváltoztatták a történteket és egy-két szereplőt nem olyan körülmények között tüntettek fel, ahogy az valóban cselekedett. Megismerjük azonban a mászással járó nehézségeket, a hegy részeit és az esetleges mászás során fellépő betegségeket, de nem tudjuk meg, hogy mi motiválja ezeket az embereket arra, hogy az életük kockáztatása árán megmásszanak egy hegyet, olyan körülmények között, amit abszolút nem élveznek. Szóval bár potenciál lett volna a filmben, sajnos nem éltek vele eléggé.

dailyfilmsan   2018. 10. 05.

Szeretem a katasztrófa filmeket. Igaz nem volt apokaliptikus földveszélyeztető és emberiség tömegpusztító ebben a filmben mégis számomra katasztrófának hatott. Az emberek akik nem tértek vissza a családjukhoz egy olyan szerencsétlenségben halltak meg vagyis szerencsétlenség sorozatban amik közül ha egy valami rendben ment volna akkor mindenki lejutott volna. Ha a kötelek rendben lettek volna, ha visszafordulnak egyes túristák ha azt mondják nekik, ha a vihar elkerüli a csúcsot akkor mindenki épségben lejutott volna. Csodás a képi világa a filmnek és inspiráló. Komolyan a végére hiába nem happy end , kedvet kaptam hegyet mászni.

puffancshercegnő   2016. 09. 11.

Nagyon szeretem az igaz történeteken alapuló filmeket, és ez igazán jó volt ebben a kategóriában. VÉgig izgalmas, jól mutatja be a cselekményeket, a szereplőket, egészen hű marad az igaz történethez. Izgalmas, látványos. Aki szereti a túlélős-igaz történetes filmeket, ezt is élvezni fogja.

Fahéjgolyó   2016. 10. 13.

Moziban láttam és nem bántam meg. Szeretem az igaz történeteken alapuló filmeket, főleg, ha rendesen mutatják be, és ennél így volt. Szerencsére hagytak időt a cselekmény kibontakozásának, így nem olyan in medias res volt, mint sok másik túlélős film, ahol 5 perc után már az életéért küzd a főhős.

Michael Kelly
Keira Knightley
Robin Wright
Keira Knightley
Keanu Reeves
Jason Clarke

Döbbenetesen látványos csúcstámadás, mely egyszerre tiszteleg a hegymászók elvakult bátorsága előtt, s teszi fel a tematika örök kérdését: Megéri belehalni? több»

Nehéz ráhangolódni az Everest-re a lassú tempója és eseménytelen cselekményvezetése miatt, de az utolsó 40 perc miatt egyszer muszáj megnézni. több»

Baltasar Kormákur a Dermesztő mélységben a fagyos óceánba esett izlandi halász csodával határos megmenekülését dolgozta fel. Ezúttal felfelé veszi az irányt, sztárok sokaságát felvonultató filmje az 1996-os Everest-tragédiáról szól. A stáb megjárta a Himaláját és az égiek olyan „kegyesek” voltak hozzájuk, hogy az olaszországi jelenetek forgatásánál sikerült kifogniuk az elmúlt 40 év legnagyobb viharát. Az eredetileg 150 perces mozit végül 122 percesre vágták, de így sem lesz hiányérzetünk. több»

A film összbevétele 203 427 584 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 221 641 716 forintot termelt.

A mászók közt volt az a John Krakauer, aki később könyv formájában is feldolgozta a történteket. Valamint ő írta meg pár évvel később a nagy sikerű igaz történetet bemutato könyvet (amelyből azonos címmel film is készült Emile Hirsch-sel): Út a vadonba

(Adepto)

2014 áprilisában egy lavina következtében 16 ember vesztette életét az Everesten (ez egyébként több, mint ahány ember a film történetében meghal). A filmet még abban az évben szerették volna leforgatni, ám a tragédia miatt ezt elhalasztották későbbre.

(ArpiHajdu és Réci )

A Velencei Filmfesztiválon volt a film világpremiere.