Everest (2015)

Robin Wright
Keira Knightley
Keanu Reeves
Jason Clarke

Ildikó Bacskai   2021. 11. 25.

Everest (2015)

Látványos természetfilm lehetne, de ez egy kaland/dráma kellene hogy legyen, szerintem nem az. Mivel a karakterek nem szerethetőek, még a történetbe írt családok sem fontosak igazán egymásnak, így nem tudom, van-e, aki mély sajnálattal van az áldozatok felé, pedig ez egy igaz történet. Biztos embertelen ezt mondani, de szerintem többen drukkolnak a hegymászók kihullásának, mint a menekülésüknek, ez pedig a hitvány rendezés és alakítások következménye. Unszimpatikus, Isten-komplexusos, kapuzárási pánikos szerepek potenciális kinyírása. Pontosan nem tudom, mi volt a rendező célja... A helyszínek csodálatosak, és nagyszerűek a kameraállások, de ezzel ki is merült a pozitív tényezők sora. A viszonylag híres sztárok felsorakoztatása se segített. Szóval ha egy szemet gyönyörködtető, agyat nem ingerlő filmet szeretne nézni valaki, akkor uccu neki.

dulkap   2016. 01. 13.

A film alcíme az is lehetne, hogy 'Hogyan ne mászd meg az Everest-et'. Nehéz elhinni, hogy megtörtént eseményeken alapszik, mert még laikusként is látszik, hogy amit el lehet követni, azt a profi hegymászók egy része el is követte. Ez azért rontott a... több»

rbernadett   2015. 10. 05.

Kicsit többet vártam. Nem tudom, hogy mennyiben és miben, de nem úgy jöttem ki a moziból, hogy "na ez aztán!". Félreértés ne essék, nem bánom, hogy nem volt tele hatásvadász jelenetekkel, még ha én szeretem is őket, csak valahogy nem tudtam a szerepl... több»

Sabnock Sanatory   2020. 03. 19.

Nekem Jake Gyllenhaal a Holnapután és az Éjjeli Féreg filmeken kívül csalódás, mint ahogy itt is. Nekem nagyon lapos, erőltetett és eseménytelen mozinak tűnt, nem tetszett, próbálom magam túltenni rajta.

dailyfilmsan   2018. 10. 05.

Szeretem a katasztrófa filmeket. Igaz nem volt apokaliptikus földveszélyeztető és emberiség tömegpusztító ebben a filmben mégis számomra katasztrófának hatott. Az emberek akik nem tértek vissza a családjukhoz egy olyan szerencsétlenségben halltak meg... több»

puffancshercegnő   2016. 09. 11.

Nagyon szeretem az igaz történeteken alapuló filmeket, és ez igazán jó volt ebben a kategóriában. VÉgig izgalmas, jól mutatja be a cselekményeket, a szereplőket, egészen hű marad az igaz történethez. Izgalmas, látványos. Aki szereti a túlélős-igaz történetes filmeket, ezt is élvezni fogja.

harnas1207   2018. 12. 04.

Élvezhető film volt, főleg, hogy szeretek hegyet mászni. Véleményem szerint ha megtörtént esetet viszünk filmvászonra, akkor hanyagolni kellene a híres színészeket, mert így kettős képet kapunk.

A film összbevétele 203 427 584 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 221 641 716 forintot termelt.

A mászók közt volt az a John Krakauer, aki később könyv formájában is feldolgozta a történteket. Valamint ő írta meg pár évvel később a nagy sikerű, igaz történetet bemutató könyvet (amelyből azonos címmel (Út a vadonba) film is készült.

(Adepto)

2014 áprilisában egy lavina következtében 16 ember vesztette életét az Everesten (ez egyébként több, mint ahány ember a film történetében meghal). A filmet még abban az évben szerették volna leforgatni, ám a tragédia miatt későbbre halasztották.

A Velencei Filmfesztiválon volt a film világpremiere.

A filmet 65 millió dollárból készítették el.

Keira Knightley néhány hónappal a terhes feleség eljátszása után a való életben is terhes lett.

Valós eseményeken alapuló, régi vágású katasztrófafilmként indul az izlandi Baltasar Kormákur mozija, az Everest, hogy aztán olyan 3D-s IMAX –látványossággá szelídüljön, amely maximum elismerést, mintsem együttérzést vált ki belőlünk. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA.

Az Everest az emberi teljesítőképesség határa után játszódik, és nagyon fogunk fázni, mikor elhagyjuk a nézőteret. több»

Döbbenetesen látványos csúcstámadás, mely egyszerre tiszteleg a hegymászók elvakult bátorsága előtt, s teszi fel a tematika örök kérdését: Megéri belehalni? több»