Everest (2015)

Everest

Everest

Sebes Gábor   2021. 06. 21.

Hát nem is tudom

Hát rettenetes volt. Túl azon, hogy senkit nem lehetett mint filmszereplőt felismerni, az elején se, a sötétben, hóviharban aztán végképp nem. Nagyon úgy tűnt, hogy volt több hanyagság, kötélhiány, oxigénhiány stb. Azért erre mit lehet mondani? Amúgy nem tudom, családos embereket, középkorúakat mi visz rá egy ilyen vállalkozásra. De hát végül is az ő dolguk. Sajnos.

dulkap   2016. 01. 13.

A film alcíme az is lehetne, hogy 'Hogyan ne mászd meg az Everest-et'. Nehéz elhinni, hogy megtörtént eseményeken alapszik, mert még laikusként is látszik, hogy amit el lehet követni, azt a profi hegymászók egy része el is követte. Ez azért rontott a... több»

rbernadett   2015. 10. 05.

Kicsit többet vártam. Nem tudom, hogy mennyiben és miben, de nem úgy jöttem ki a moziból, hogy "na ez aztán!". Félreértés ne essék, nem bánom, hogy nem volt tele hatásvadász jelenetekkel, még ha én szeretem is őket, csak valahogy nem tudtam a szerepl... több»

dailyfilmsan   2018. 10. 05.

Szeretem a katasztrófa filmeket. Igaz nem volt apokaliptikus földveszélyeztető és emberiség tömegpusztító ebben a filmben mégis számomra katasztrófának hatott. Az emberek akik nem tértek vissza a családjukhoz egy olyan szerencsétlenségben halltak meg... több»

Sabnock Sanatory   2020. 03. 19.

Nekem Jake Gyllenhaal a Holnapután és az Éjjeli Féreg filmeken kívül csalódás, mint ahogy itt is. Nekem nagyon lapos, erőltetett és eseménytelen mozinak tűnt, nem tetszett, próbálom magam túltenni rajta.

puffancshercegnő   2016. 09. 11.

Nagyon szeretem az igaz történeteken alapuló filmeket, és ez igazán jó volt ebben a kategóriában. VÉgig izgalmas, jól mutatja be a cselekményeket, a szereplőket, egészen hű marad az igaz történethez. Izgalmas, látványos. Aki szereti a túlélős-igaz történetes filmeket, ezt is élvezni fogja.

Fahéjgolyó   2016. 10. 13.

Moziban láttam és nem bántam meg. Szeretem az igaz történeteken alapuló filmeket, főleg, ha rendesen mutatják be, és ennél így volt. Szerencsére hagytak időt a cselekmény kibontakozásának, így nem olyan in medias res volt, mint sok másik túlélős film, ahol 5 perc után már az életéért küzd a főhős.

Michael Kelly
Keira Knightley
Robin Wright
Keira Knightley
Keanu Reeves
Jason Clarke

A film összbevétele 203 427 584 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 221 641 716 forintot termelt.

A mászók közt volt az a John Krakauer, aki később könyv formájában is feldolgozta a történteket. Valamint ő írta meg pár évvel később a nagy sikerű, igaz történetet bemutató könyvet (amelyből azonos címmel (Út a vadonba) film is készült.

(Adepto)

2014 áprilisában egy lavina következtében 16 ember vesztette életét az Everesten (ez egyébként több, mint ahány ember a film történetében meghal). A filmet még abban az évben szerették volna leforgatni, ám a tragédia miatt későbbre halasztották.

A Velencei Filmfesztiválon volt a film világpremiere.

A filmet 65 millió dollárból készítették el.

Keira Knightley néhány hónappal a terhes feleség eljátszása után a való életben is terhes lett.

Kiképzésen estek át a főszereplők, hogy ne szerezzenek fagyási sérüléseket.

A film szereplői az amerikai Santa Monica hegységben gyakoroltak a forgatás előtti hetekben.

Egy 1998-as IMAX dokumentumfilmből sok elemet fel tudtak használni a film készítésekor.

Jason Clarke már a Terminátor sorozat utolsó részében is beugrott Christian Bale helyett, mikor az végül egy másik filmben szerepelt inkább.

Valós eseményeken alapuló, régi vágású katasztrófafilmként indul az izlandi Baltasar Kormákur mozija, az Everest, hogy aztán olyan 3D-s IMAX –látványossággá szelídüljön, amely maximum elismerést, mintsem együttérzést vált ki belőlünk. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA.

Az Everest az emberi teljesítőképesség határa után játszódik, és nagyon fogunk fázni, mikor elhagyjuk a nézőteret. több»

Döbbenetesen látványos csúcstámadás, mely egyszerre tiszteleg a hegymászók elvakult bátorsága előtt, s teszi fel a tematika örök kérdését: Megéri belehalni? több»