Everest

Everest

A film összbevétele 203 427 584 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 221 641 716 forintot termelt.

A filmben bemutatott és tragédiával végződő csúcstámadást követően két túlélő is megírta könyv formájában az egész sztorit. Ám a két könyv több ponton is eltérően mutatja be az eseményeket. A két könyv: Jon Krakauer: Ég és jég; Beck Weathers: Túléltem az Everestet.Szerző: Jerico

A mászók közt volt az a John Krakauer, aki később könyv formájában is feldolgozta a történteket. Valamint ő írta meg pár évvel később a nagy sikerű, igaz történetet bemutató könyvet (amelyből azonos címmel (Út a vadonba) film is készült.Szerző: Adepto

2014 áprilisában egy lavina következtében 16 ember vesztette életét az Everesten (ez egyébként több, mint ahány ember a film történetében meghal). A filmet még abban az évben szerették volna leforgatni, ám a tragédia miatt későbbre halasztották.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Velencei Filmfesztiválon volt a film világpremiere.Szerző: mamiéstöti2

A filmet 65 millió dollárból készítették el. Szerző: mamiéstöti2

Keira Knightley néhány hónappal a terhes feleség eljátszása után a való életben is terhes lett.Szerző: mamiéstöti2

Kiképzésen estek át a főszereplők, hogy ne szerezzenek fagyási sérüléseket.Szerző: mamiéstöti2

A film szereplői az amerikai Santa Monica hegységben gyakoroltak a forgatás előtti hetekben.Szerző: mamiéstöti2

Egy 1998-as IMAX dokumentumfilmből sok elemet fel tudtak használni a film készítésekor.Szerző: mamiéstöti2

Jason Clarke már a Terminátor sorozat utolsó részében is beugrott Christian Bale helyett, mikor az végül egy másik filmben szerepelt inkább.Szerző: mamiéstöti2