Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Yosihiro   2020. 04. 05.

Moby Dick

Ezt az adaptációt választottam ma délutánra :) Nem csalódtam egy közepes filmet kaptam. Igazából nem olvastam a regényt de hallotam róla már. Kiváncsi volta erre a fehér "fenevadra". A film cselekménye remek és szerintem P. Stewart jót alakít. A történet remek igazi tengeri akció. Bár észrevehető a stúdiós jelenetek. Összességében a vágás és rendezés jó. A szerplők igazából egy közepes színvonalnál nem érdemelnek töbet. A hang és zenei aláfestés sem ér többet egy közepesnél. Így a film hiába egy klasszikus a közepes színvonalnál többet nem nem tud produkálni és ezért a három csillag. Csupán pár olyan kamerajelent ragadt meg bennem mikor az elbeszélő főhős felmászik az árbócra és körülnéz. Szerintem ez a legjobb jelenet a filmben. Ajánalni csak annak tudom aki szereti a tengeri kalandokat és klasszikus feldolgozásokat. Én személy szerint igazából több akcióra számítottam. Ez a drámai befejezés igazából nem tett jót a filmnek. Bár némi happ end is van hogy egy ember megmenekül és el tudja mesélni ezt a történetet. Kicsit meglepődtem, hogy erre a filmre sem érkezett még vélemény !! Üdv Yosi

Herman Melville 1951-es azonos című művén alapszik.

20 millió dollárból jött létre.

A filmet Ausztráliában forgatták.

Az 1983-as Yellowbeard-ban is szerepelt már a hajó.

Lázadás a Bountyn (1962) című filmből már ismerős lehet a hajó.

A filmben látható hajó később, 2007-ben A Karib-tenger kalózai: A világ végén című filmben is feltűnt.