Az ítélet eladó

Runaway Jury

2023.01.20 drg0602

Nagyon régi film, most sikerült bepótolnom. Eszméletlenül jó sikerült alkotás, teli szuper jó színészi teljesítményekkel. A történet nagyon egyedi. Mindenképpen érdemes megnézni, akár többször is. Értékelés: 10/10

2019.07.27 Berto49

Tárgyalótermi film sztárparádéval

Az amerikai filmeknek köszönhetően a magyar nézők sokkal jobban megismerhetik az angolszász jogrendszert, mint a magyart. Ez a film is a nagyrészt a bíróságon játszódik, a fegyver lobbi és a liberális nézetű ügyvéd csapnak össze. Nem titok, hogy regény alapján készült, viszont a per tárgyát érthetetlen módon megváltoztatták. Eredetileg a dohánygyártók és a dohányzás ellenzői közötti per volt a tárgya. Az ellenfeleket két nagy sztár, akik az életben jó barátok: Gene Hackman (utolsó filmjeinek egyike) és Dustin Hoffman alakította. A véletlen úgy hozta, mintha John Cusack filmográfiáját akarnám részleteiben megismerni, mert egymás után három filmben is szerepelt: „Pop, csajok satöbbi”, „Mobil” és ebben a filmben is fontos karaktert játszott. A magyar apától született Rachel Weisz szépségében mindig jóleső érzés gyönyörködni. Ráadásul még tehetséges is. Lehetett volna izgalmasabbra is rendezni, érzésem szerint sokszor leült a cselekmény, nem is említve az amerikai filmekben megszokott végső kicsengést. A maga műfajában közepesnek ítélem, például az 1957-es „12 dühös ember” nyomába sem ér.

2020.03.16 elekm90

Fordulatos krimi, John Grisham könyvét nem olvastam, így azt hittem, hogy ahogy az ilyen a filmekben lenni szokott, a tárgyalás lesz középpontban. Kellemes meglepetésnek hatott, hogy nem így volt, bár 1-2 jelenetet túlzásnak éreztem, ilyen szinten sz... Több

2015.06.21 szafffy

Csavaros, izgalmas film egy bírósági perről. Frappáns történet, fordulatos, nem könnyű kiszámítani az eseményeket. A színészek jól játszák a karaktereket, hitelesek.

2015.09.01 Barthy

Számtalanszor láttam már, de egyszer sem találtam benne eget rengető hibát. Látványos, izgalmas, felejthetetlen mestermű. Ha még nem láttad ezt a filmet, ajánlom, hogy mihamarabb pótold.

2015.11.08 tomtom

Nagyon jól összerakott tárgyalótermi dráma elsőosztályú színészekkel. Nem hittem volna, hogy John Cusacket egyszer még egy normális szerepben látom, ahol nem hígvelejű romantikus nyálfiút alakít, ami különben sem illik hozzá egyáltalán. Persze a többiek is zseniálisak, főleg Dustin Hoffman, ehhez kétség sem fér.

2015.04.04 DarkMoss

SPOILER Szeretem ezt a filmet, bár egy egész kicsit hihetetlennek tűnik nekem. Nyilván sok igazság van benne, hogy Amerikában így lehet kötélen rángatni az esküdtszéket, de azért hogy ennyire pontosan ki lehet hozni az eredményt, azt már nem hisze... Több