The Girl King
Lucas Bryant
Michael Nyqvist
Sarah Gadon
Malin Buska

Egy történet a hat éves korában megkoronázott svéd királynőről, Kristináról, aki nyíltan szembeszállt a konzervatívokkal, akik ellenezték Svédország modernizációját és a szexuális szabadság eszméjét.… Több

Ország: Finnország, Németország, Svédország, Franciaország, Kanada
Premier (HU): 2016.05.19.

2018.06.23 HercegPeter

Miután megnéztem kicsit vizsgálódtam Krisztina után, hogy kiderítsem a film mennyire hiteles és azt kell, hogy mondjam eléggé más képet kaptam róla. Több helyen is olvastam szeretőkről (fiúkról-lányokról) és botrányokról, valamint Descartess-tal sem ... Több

2016.06.17 alexxx

Olyan történetet dolgoz fel, ami ma is releváns, emiatt pedig kimondottan érdekes volt a számomra. Szép film!

2016.05.03 raczdavidzsolt

Hát előzetes alapján már eddig megjelent agyon majmolt időket mutatja! Nem keltette fel érdeklődésemet!

2016.05.28 tamas84

Érdekes film, de talán a legerősebb pontja Buska alakítása volt. Nem mondom, hogy mindenkinek be fog jönni, de érdemes tenni vele egy kísérletet.

2016.06.14 Sniper

Hát őszintén szólva engem inkább emlékeztetett egy jó minőségű tévés minisorozatra, mint egy egész estés filmre, de ettől még nem rossz, csak a helyén kell kezelni.

A film összbevétele 369 798 dollár volt (imdb.com).

A filmet Finnországban és Németországban forgatták. Szerző: dulkap

A film bejelentésekor még Sarah Polley alakította volna a főszerepet. Szerző: dulkap

(2016. 06. 01.)
Sajnálatos dolog tehát, hogy csak belekapni tud a dolgokba Mika Kaurismäki nemzetközi koprodukcióban készült filmje. A már jó ideje alkotó finn rendező eddig nem nagyon tudott olyan filmet letenni az asztalra, amire világszerte sokan felkaptuk volna a fejünket, és noha itt meg lett volna a lehetőség, végül ez sem az a film lesz. Több

(2016. 05. 22.)
Egy izgalmas történelmi sztori egy újkori tinédzser vázlatosan felskiccelt életrajzává redukálva. 40/100 Több