Forró vizet a kopaszra! (1972)

Forró vizet a kopaszra!

Hakker   2018. 04. 15.

Szerintem ez a film nem a szocializmus sokszínűségét volt hivatott bemutatni. Nagyon jól bemutatta, hogy a becsületes emberek illegalitásba vonultak eme dicső időkben. Remek film volt, kellőképpen és finoman kifigurázta azt a leegyszerűsített életvitelt, ami az emberek hétköznapjait átszőtte.

quentin   2015. 06. 04.

Eddig elkerülte a figyelmemet, de a leírások alapján biztosan megnézem. Szerintem bejön majd, imádom a magyar filmszatírákat, és a korszak sok jót produkált ebben a műfajban.

kasztni   2014. 12. 09.

Zseniális, ahogy bemutatja a szocializmus szabványosságát, meg az emberek elembertelenítését. A szürkeség, sivárság, hidegség uralkodik, mindenki szorong...

A főszereplő, Gyarmati István, a marosvásárhelyi színház színésze volt. Kiváló választás, személyisége jól illeszkedik a kissé groteszkbe hajló témához és látásmódhoz.

(KaTuS55 )