Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Az utolsó királyság (2015-2020)

The Last Kingdom

Emily Fox
Emily Fox
Ian Hart

Robinson76   2021. 04. 29.

Vikingek után szabadon...

Valamiért egy kicsit – vagy talán nem is annyira kicsit – a Vikingek sorozatra emlékeztet ez a széria. Történetünk főhőse a létező történelmi személyiségek és események mögé bújtatott, kitalált hadvezér, bizonyos Uthred, aki pártfogóival egyetemben sajátos és kegyetlen módszerekkel alakítja a megtépázott északi világ sorsát, miközben próbálja visszaszerezni az őt megillető Bebbanburg várát. Ez egy izgalmakkal teli kaland, amely egész Anglia sorsára hatással van, és mindezek mellett szerelmek, család, örök barátságok, nagy csaták és hőstettek, árulók és szentek, becsület, csalódás, valamint az identitástudat keresése, ami a legjellemzőbb vonulatai a sorozatnak. Az események sokasága, a díszletek, a kosztümök, a zene, a keresztény és a viking kultúra teljesen hitelesen kerül bemutatásra. A Vikingekkel ellentétben itt a szereplők jelleme nem változik meg még évtizedek után sem. Aki ravasz, sunyi, becsvágyó, vagy éppen becsületes és lojális, az is marad a későbbiekben is. Ezért talán kevésbé izgalmasak a karakterek, és mindenkiről borítékolható, hogyan viselkedik majd egy adott helyzetben. Ennek a szériának a legjava azonban kis hazánkban készült – ugyanis nagyrészt itt forgatták –, ezért pedig természetesen jár a külön elismerés, úgy a helyszínekért, mint a stábtagok és szereplők alakításáért.

Deku   2017. 08. 23.

Látványilag nagyon pöpecül rendben van a sztori pedig kegyetlenül izgalmas. Magával vonz az összes részre, jöhetne belőle még bőven nem tudom megunni. Újra nézős.

Ronin   2016. 06. 14.

Na, nem számítottam ilyen erős szériára, de ez brutálisan jó lett. A látvány a helyén, a történetvezetés elsőosztályú, ez erősen 5-ös!

moco22   2020. 06. 13.

Nagyon-nagyon jó sorozat, jól összeválogatott szereplőkkel. Nincs olyan rész, ami unalmas lenne. Újra és újra megnézem . Büszke vagyok, hogy nálunk forgatták. Várom az 5. (6,7,8...100) évadot. Remélem még folytatják.

tamas84   2016. 04. 19.

Baromi jó sorozat lett. Nagyon jó az atmoszférája, azért az durva, hogy amíg nekünk a közszolgálati tévéből az M1 jutott, a briteknek BBC-jük van. :)

coyote   2015. 11. 17.

Okos, szórakoztató, és az első perctől kezdve beszippant. Ennyi!