Jean-Jacques Annaud
5

Szül.: 1943. október 01., Draveil, Essonne, Île-de-France, Franciaország

Adatlap
20
Filmográfia (20)
5
Díjak (5)
7
Érdekességek (7)
Képek
Kapcsolat
Hozzászólások

Érdekességek(7)

Farkastotem (2015) A Farkastotem Jean-Jacques Annaud első 3D-s filmje.
#1
Farkastotem (2015) Bár a film igen népszerű Kínában, a rendezőt, Jean-Jacques Annaud-t A hét év Tibetben című filmjét követően kitiltották az országból.
#2
Hét év Tibetben (1997) Jean-Jacques Annaud titokban stábot küldött Tibetbe, ahol több jelenetet is leforgattak. A film végső változatának mintegy húsz percét valóban Tibetben forgatták.
#3
A medve (1988) 1916-ban jelent meg James Oliver Curwood a Grizzly King című regénye. A történet számos utazáson alapult, amelyet Brit Kolumbiába tett, és a fiatal vadász, akit Jimnek hívnak, maga Curwood. Több cselekményeleme a grizzly kölyök és a Kodiak medve közötti barátsággal foglalkozik. Curwood életrajzírója, Judith A. Eldridge úgy véli, hogy az az eset, amelyben a vadászt egy medve megkíméli, valós eseményen alapszik, amely tény később Jean-Jacques Annaud-hoz kapcsolódott. Egy interjú során elmondta, hogy "levelet kapott Curwood unokájától, amelyből kiderült, hogy ami a történetben történt, vele történt. Medvére vadászott, mint gyakran, és a puskáját elvesztette egy sziklán. Hirtelen egy hatalmas medve szembeszállt vele és fenyegette, de Curwood nem tudhatta, hogy megkíméli az életét." Röviddel a könyv megjelenése után Curwood, a hajthatatlan vadász a vadvédelem híve lett.
#4
A medve (1988) A produkció során Bart megsebesítette Jean-Jacques Annaud-t, miközben két fotósnak pózolt.
#5
A medve (1988) Jean-Jacques Annaud korábbi filmjei – köztük az Oscar-díjas Black and White in Color (1976) és a Quest for Fire (1981) – kereskedelmi sikere után Claude Berri producer felajánlotta Annaud következő projektjének elkészítését költségektől függetlenül. A francia filmrendező először azt fontolgatta, hogy olyan filmet készít, amely magában foglalja az emlősök kommunikációját viselkedés és nyelv helyett, miközben a Quest for Fire-en dolgozott. Mivel felcsigázta, hogy egy állatot tegyen egy pszichológiai dráma sztárjává, úgy döntött, hogy szórakoztató, kereskedelmi kalandot és pszichológiai filmet készít, amelynek állathőse lesz. Megbeszélte ezt az ötletet munkatársával, a forgatókönyvíró Gerard Brach-szal, aki néhány napon belül elküldte Annaud-nak a The Grizzly King egy példányát, amihez a filmes gyorsan beleegyezését adta.
#6
A rózsa neve (1986) Mikor Jean-Jacques Annaud először találkozott Umberto Eco-val, azt mondta, úgy érezte, mintha a könyvet direkt neki írták volna, hogy rendezze meg.
#7