William Wyler
3

Szül.: 1902. július 01., Mülhausen, Alsace, Németország
Elhunyt: 1981. július 27.

Adatlap
44
Filmográfia (44)
22
Díjak (22)
17
Érdekességek (17)
Képek
Kapcsolat
Hozzászólások

Érdekességek(17)

Végzetes rágalom (1961) William Wyler számos jelenetet kivágott a filmből, ami Martha homoszexualitására utalt volna, abbeli félelmében, hogy a film nem felel meg Hollywood első önkorlátozó szabálygyűjteményében foglaltaknak. Abban az időben tiltott volt a homoszexualitás megjelenítése a filmvásznon.
#1
Ben Hur (1959) William Wyler akkoriban rekordnagyságú fizetésért vállalta el a rendezést. Egy millió dollárt kapott.
#2
Ben Hur (1959) William Wyler ötlete volt, hogy a filmben szereplő rómaiak brit, a júdeaiakat játszó színészek amerikai akcentussal beszéljenek. Ez a módszer később is visszaköszönt a filmtörténelemben, például a Krisztus utolsó megkísértése című filmben.
#3
Ben Hur (1959) William Wyler annyira le volt nyűgözve David Lean munkájától (The Bridge on the River Kwai, 1957), hogy felkérte, rendezze ő a híres kocsiversenyt.
#4
Ben Hur (1959) William Wyler azzal viccelődött, hogy egy zsidó készít jó filmet Jézusról.
#5
Ben Hur (1959) William Wyler a forgatás során fedezte fel, hogy az egyik statisztának hiányzik egy karja. Protézist csináltattak.
#6
Ben Hur (1959) Bár William Wyler zsidó volt, különösen örült, hogy olyan filmet készíthet, amely keresztény hittel kapcsolatos.
#7
Római vakáció (1953) William Wyler eredetileg Jean Simmonst akarta főszereplőnek, és majdnem lefújta a forgatást, mikor a színésznő nem vállalta.
#8
Római vakáció (1953) A film egyik híres jelenete a római Spanyol Lépcsőn játszódik, amelyet több ezer olasz néző követhetett végig. Az ő közbeszólásaik olykor boszantották, olykor pedig értékes segítséget nyújtottak William Wyler rendezőnek.
#9
Római vakáció (1953) Gregory Peck először visszautasította a szerepet, mert szerinte az igaz figyelem női karakterre terelődött volna, s nem rá. William Wylernek kellett végül rábeszélni a színészt, hogy vállalja el a szerepet.
#10
Római vakáció (1953) Audrey Hepburn első Oscar-díját William Wyler rendezőnek köszönhette, amiért a film női főszerepét neki adta. 23 évvel később, 1976-ban a színésznő a háláját oly módon is kifejezhette, hogy ő adta át az akkor 73 éves William Wylernek az Amerikai Filmakadémia Életmű-díját.
#11
Az örökösnő (1949) Cary Grant el szerette volna játszani Morris Townsend szerepét, de William Wyler visszautasította.
#12
Életünk legszebb évei (1946) Hét Oscae-díjat nyert el a film: legjobb film – Samuel Goldwyn Productions, legjobb rendező - William Wyler, legjobb férfi főszereplő - Fredric March, legjobb férfi mellékszereplő - Harold Russell, legjobb forgatókönyvíró - Robert E. Sherwood, legjobb zene - Hugo Friedhofer, legjobb vágó - Daniel Mandell, tiszteletbeli kitüntetés - Harold Russell. Továbbá jelölve volt, mint legjobb hang - Gordon Sawyer.
#13
Üvöltő szelek (1939) Az egyik jelenetben a rendező, William Wyler ragaszkodott hozzá, hogy David Niven zokogásban törjön ki, mire Niven mondta, hogy a szerződésében benne van, hogy nem kell sírnia a kamera előtt. Wyler nem hitt neki, mire Niven megmutatta a szerződésében, a "no crying" (nincs sírás) passzust, ami valóban mentesíti ez alól.
#14