2012

Jackson Curtis (John Cusack) író épp gyermekeivel kirándul, amikor a kellemesnek ígérzekző családi vakációból rémálom lesz. Jackson ugyanis rájön, hogy közeleg a világvége, de az amerikai kormány gondosan elhallgatja a dolgot – a 2012-ben bekövetkező apokalipszisre ugyanis titkos terv… Több

Premier (HU): 2009.11.12. | HBO Max (2024.03.31.)

2023.11.14 Gamehun638

Egy látványos és izgalmas világvége-kataszrófafilm. Talán innen kezdett kihalni és laposodni ez a kategória. Bár ezek mindig B kategóriás tv-filmek voltak, ennél az alkotásnál már talán felnőtt egy rendes mozifilm szintre.

Az amcsik megint beárazzák magukat.

Köszönöm, és ha nem gond, le is írnám, persze csak ha szabad... Körülbelül olyan 4-5 alkalommal néztem már meg Roland Emmerich filmjét különböző csatornákon, de néha majdnem feladtam az (őrjítően dühítő) reklámok miatt. Egy posztapokaliptikus jövőkép... Teljes kritika

2021.09.27 Laca//Ho/rr/oR//

Szerencsére nem jött be a jóslat, de azért jó tudni, hogy Amerika mindig megvéd, ha egy apokalipszis jönne

Alapból jó műfajnak tartom az apokaliptikus filmeket, bár elég nehéz egy jó történettel előrukkolni, és azt végigvezetni jó másfél órán keresztül, amikor még arra is ügyelni kell, hogy normális rendezést kapjon egy város lepusztítása. Roland Emmerich munkássága jól tükrözi a filmben való történtek, bár én kicsit túlzásnak tartom a limuzinos hosszas jeleneteket a főszereplőkkel, amikor is az utolsó másodpercben úsznak meg minden természeti csapást. Ezt leszámítva engem valamiért megfogott az egész, mind a folyamatos menekülés, a jó kis látványvilág (pl. a repülőgépes jelenetek), vagy éppen a legvégén a "bárkák" bemutatása. Jó kis története volt, melyben főszerepet játszott az elvált szülők helyzete, de maga a pénz, a hatalom volt reflektorfényben, és sajnos a szomorú igazság. Természetesen még mindig a természet a legerősebb szerény világunkban, és ezt nagyon jól vitték vászonra, ami alapjáraton nem egyszerű, mint imént említettem, de egy-két érdekességtől eltekintve roppant lebilincselő volt.

2019.12.09 Ms. Akárki

John Cusack kiválóan megállja a helyét. Tökéletesen esetlen, mégis találékony és jószívű családapa. Kicsit a Holnaputánra emlékeztet engem ez a film. Érdekes és rémisztő klímaváltozás és a Föld átformálódása miatt is olyan érdekes film ez. A látványvilága pedig zseniális.

2022.03.16 JRD

Szeretem ezt a filmet...

Amikor először néztem meg, az jutott az eszembe, hogy : 1. Már megint Amerika a nagy megmentő . 2. Az egyszerű ember élete megint rohadtul nem sokat ér. 3. Újabb "árazzuk be a gazdagok és a szegények életét". Egy látványos katasztrófafilm, de nem több. Természetesen hiába a sok milliárdnyi élet elvesztése, a film végére az emberiség kerül ki győztesen. De milyen áron? Nézd meg, és döntsd el magad! Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

A modern bárka ötletet Noé bárkája ihlette.Szerző: HE7EDIK

A filmben szereplő szupervulkán a valóságban is létezik.Szerző: HE7EDIK

A filmet egy maja jóslat ihlette.Szerző: HE7EDIK

A Yellowstone parki óriás vulkán valóban létezik. 100 éven belül kitörhet, melynek következtében nem csupán a környező erdő pusztulna el, de megváltozna bolygónk éghajlata is.Szerző: dulkap