A barlang

The Descent

2023.08.26 Ergit

Dermesztően jó film!!! Ha nem ismered, nézd meg, de nappal!!!

2020.08.25 Harper

Barlangi rém-emberek horrorja

A Descent egy nagyon izgalmas történet, mely bármilyen hihetetlennek is tűnik, de rendelkezik némi valóságszerűséggel az emberi evolúció adott szakaszában ugyanis létezett az úgynevezett barlangi ember. Ez a mai embertől annyira eltérő, hófehér bőrű, teljesen vak, ellenben kifinomult hallású, sötétben is jól tájékozódó, vadállati ösztönökkel bíró gyilkos "faj" - mely az amerikai Appalache-hegység mélyében él - a Barlang című 2005 -ös horrorfilmben egy barlangászkodó csapatra támad. A hátborzongató külsejű humanoidok a túrázók életére törnek. Neil Marshall jó érzékkel nyúlt a témához, a lánycsapat tagjait bemutatja és haláluk illetve a túlélők harca is izgalmas. Jó a script, köröm-lerágós a cselekmény és még csattanót is kapunk. A színészek közül kiemelendő Natalie Jackson Mendoza alakítása, aki Juno szerepében keményen szembeszáll a lényekkel és társait is segíti, amíg tudja. A Descentből készült egy második rész is 2009-ben, a sztorit folytatva, hasonlóan izgalmas kivitelben. Értékelésem: 75%. Legfőképp horror-rajongóknak ajánlom.

2016.05.27 Bogi87

Izgalmas, pörgős film, jó befejezéssel.

Na igen,végülis benne volt minden ami egy jó sztorihoz kell....szerelem,csalárdság,árulás,és egy jó adag félelem... Újszerű,hogy egy barlangban kell megharcolni az életünkért,hiszen ez nem az ő terepük,hanem a barlanglakó lényeké. Jó kis snittek voltak benne,és igen féltem is ,mert beleéltem magam. Nézhető kategória.

2022.07.20 Kóborló

A barlang mélyén

Mikor a The Descent (A barlang) című filmet bemutatták, pozitív és dicsőítő kritikák tömkelegével emlegették szinte minden fórumon Neil Marshall rendező, soron következő munkáját és azt kell hogy írjam, részben teljesen jogosan. Amikor megjelent ideh... Teljes kritika

2020.08.14 stevepisti

Csak csajok!

Szerintem jó film, nekem tettszett! Az ad egy külön pluszt a dolognak , hogy végig egy barlangban játszódik a történet, tehát a veszélyes szituból még nehezebb kikerülni , elmenekülni, hiszen a föld alatt vannak ,aminek beomlott a kijárata. Ráadásul csak csajok vannak a csapatban , talán még jobban izgulunk értük, ( én biztosan) . Aztán mikor tudatosul bennük, hogy, mivel is állnak szemben, akkor elszabadul a pokol. Számomra többször nézős. A műfaj kedvelőinek erősen ajánlott!

2021.09.06 Laca//Ho/rr/oR//

Roppant izgalmas barlangi túra

Nem kapott nagy felhajtást pedig többet érdemelt volna. Kevés horrorfilm van, amely szinte végig egy barlangban játszódik, de ez csak egy jó pluszt ad neki. Főleg azoknak lehet fojtogató a helyszín, akik klausztrofóbiásak, hiszen végig a sötétben, egy zárt és szűkös helyen játszódik, ami külön lényeknek ad otthont, mit sem tudva róluk, szinte kiszolgáltatva nekik, igazán jó alapötletnek bizonyult. Neil Marshall rendezőnek ezt sikerült is egészen jól megcsinálni, roppant izgalmas, és a rendezésnek hála jól adja vissza a főszereplők szemszögéből az egész kétségbeesett helyzetet. Jól felvezették az egészet, már az elején felkelti az ember érdeklődését, egy roppant tragikus szituációt követően. A cselekmény java pedig csak pont az i-re, amikor is rossz barlangba mennek be, onnantól kezdődik az igazi próbatétel. Végig fenntartja a néző érdeklődését, állandó izgalmakkal találkozhatunk, nem hagyja A barlang a nézőt aludni. Sok dolgot nem tudhatunk meg a lények titkáról vagy történetükről, ez a tudatlanság pedig még egy pluszt ad a nézőnek, amiért át tudja érezni a főhősök szemszögéből történteket. Remek kis alkotás, végig izgalmas, néhol pedig egészen ijesztő is a slasher.

2022.01.12 jfruzsi97

Már az előzetes alapján is jónak tűnt, és nem csalódtam. Nyomasztó volt néhol, ijesztő. A lények jól meg lettek "alkotva".

2017.12.23 Deku

Lapos volt és ami a fontos, hogy nem volt benne semmi olyan mozzanat ami megkapó lett volna. Nekem ez a sztori nem igazán jött be sajnos.A történet itt elég durva módon lehúzza az egész filmet. Nekem úgy tűnt mintha össze vissza ugrálnánk és nem lehet eldönteni sokszor hogy most mi is van.

2021.07.10 elekm90

Kicsit értetlenül állok a film pozitív fogadtatása előtt. Rendben van, meg lehet nézni, van néhány ijesztő pillanata, és horrort barlangos környezetben nemigen láttam még. Ezen felül viszont semmi újat nem mutatott számomra, ráadásul a karakterek is alulírtak voltak.

2021.01.05 Di Canio

Kiszámítható film, ha a hibákat figyelmen kívül hagyja az ember, akkor egész nézhető, kár, hogy nincs benne semmi meglepő az égvilágon. Az elejétől a végéig lehet tudni, mi fog történni, de még így is a normálisabb horrorok közé tartozik, egyszer mindenképpen érdemes megnézni.

2018.12.22 VvV

Vontatott és kiszámítható. Kár rá időt pazarolni.

2020.03.01 drg0602

Érdekes film, érdekes környezettel. Nem nagyon láttam hozzá hasonló horror filmet, ami szerintem elég jól sikerült. A színészek hozzák amit kell, az alaptörténet elég egyszerű, és kiszámítható, de ugyanakkor jó. A környezet és a cselekmény egy kicsit... Több

2019.02.02 Owotonor

Kevés az olyan film, ami ennyire nyomasztó és félelmetes tud lenni, nem szoktam érzékényeg lenni a keményebb horroroknál de ennél néha el kellett forditani a fejem.