A hihetetlen család

The Incredibles

Sokan javasolták a film élőszereplős verzióját.Szerző: Archívum

A Pixar első olyan számítógép animációs filmje, amiben csakis emberek szerepeltek.Szerző: Archívum

A cég bezárta az animációs részleget, ezért is került a forgatókönyv a Pixar kezébe.Szerző: Archívum

A filmet eredetileg hagyományos 2D-s technikával szerették volna elkészíteni a Warner Bros. stúdióban.Szerző: Archívum

Ez a Pixar hatodik egész estés animációs filmje.Szerző: Archívum

A rendező, Brad Bird mindenkitől a maximumot várta el, hogy túlszárnyalja a Pixar korábbi sikereit. A csapat reakcióként teletömte a filmet utalásokkal, belsős poénokkal, sőt, a főgonoszt, Syndrome-ot egyenesen a direktorról mintázták.Szerző: hp

Ez az első olyan Pixar produkció, melynek főhősei egy családot alkotnak.Szerző: SódóGA

Fel!
Mackótestvér
2003
A Lego-kaland
2014

Amikor Mr. Irdatlant behívja Mr. Huph az irodába, egy papírra helyezi rá a kezét. Mr. Irdatlan reakciójából arra következtethetünk, hogy ez egy munkaviszonyt megszüntető nyomtatvány, pedig az szerepel rajta, hogy parkolódíj lesz, az áramszámlát levonják a dolgozók béréből, és az irodaszereket mindenkinek saját pénzből kell biztosítania. A levél zárása az, hogy az Insuricare az eddigi legnyereségesebb évét zárta. Szerző: SódóGA

Egyértelmű, hogy Frozone mozgását, amikor gyorskorcsolyázik, az olimpiai bajnok Shani Davisről mintázták. A sportoló egy holland tévéműsorban humorosan megjegyezte, hogy milyen kár, hogy semmi pénzt nem kapott ezért: "Igen, én vagyok, ki más mozgatja így a karjait?" Szerző: SódóGA

A ruházatok anyagát, mozgását, nyúlását nagyon nehéz volt számítógépes szimulációval megoldani, hiszen több mint 95 különböző ruha van a filmben. Ezért behívattak egy szabót, hogy az elmagyarázza az anyagok viselkedését. Szerző: SódóGA