Mackótestvér

Mackótestvér

Brother Bear
JRD

Amerika északnyugati tájain, a hatalmas erdők, fenséges vízesések és bohém gímszarvasok vidékén Kenai, az indián fiú különös csoda részesévé lesz. Nem mintha örülne neki: ugyanis – ő sem tudja, hogyan – medvévé válik, pedig neki és családjának a medvék voltak eddig a legfőbb ellenségei.… Több

Premier (HU): 2004.02.05. | Disney+ (2022.06.14.)

2023.12.11 Gyorvik

Ajánlott gyerekek számára mint erkölcsi tanmese, persze a maga óceánon túli megfogalmazásában.

2019.08.20 Artemisia

A szeretet legyőzi a haragot

Gyermekkorom kedvenc rajzfilmje. Felnőtt fejjel is nagyon szép történet, de gyerekként teljesen elvarázsolt a mély líraiságával. Gyönyörű, érzelmekkel teli, mondanivalóval és erkölcsi tanulságokkal terhes dráma. Erkölcsi értékek, élettapasztal... Teljes kritika

2022.04.19 JRD

Minden korosztálynak...

Egy csupa érzelem történet. Szépen megrajzolt mese, remek mellékszereplőkkel, némi humorral és jellemfejlődéssel. Egy történet arról, hogy hogyan válik egy fiú igazi férfivá. Nézd meg! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2017.08.30 Deku

Ez a film egy erős átlagos szintet hoz de azt nagyszerűen. Nem lett igazán rossz de igazán jó sem. Kissé bénácska volt több helyen emiatt nem lett tökéletes.

2017.10.14 Lamboh

Első alkalommal valamiért nem igazán szerettem meg ezt a mesét. Aztán néhány évvel később pont ment a tv-ben, nekem meg nem volt más dolgom. Valamilyen oknál fogva másodszor már elkapott, és be is került a kedvenc animációs filmjeim közé. Jó kis mesefilm, kár, hogy a második rész már nem tudta hozni azt amit az első.

A mese második része (Mackótestvér 2.) csak házimozizásban került forgalomban, moziban már nem vetítették le.Szerző: JRD

Ez volt az utolsó Disney produkció, aminek a munkálatait a Disney-MGM Studios falain belül végeztek. 2004-ben a stúdiót végleg bezárták.Szerző: JRD

Észak-Amerikában nem csak mamutok voltak akkoriban. Voltak mastodonok, kardfogú macskák, földi lajhárok, óriás maki, tevék, lovak, óriás hódok, óriási fosszák, makrauchénia, gyapjas orrszarvúak és még sok más állat, amely mára már kihalt. Az ikonikus kardfogú macska, a Smilodon kövületeit Alaszkában soha nem találtak a megtalált gyapjas mamut kövületek mellett, inkább melegebb éghajlaton, délre találtak csontmaradványokat.Szerző: Crystaldeer

Kenai és Koda barlangképeket fedeznek fel egy jelenetben. Észak-Amerika északi részein barlangképeket még soha nem fedeztek fel, valójában az itt bemutatott népszerű kép Európában található képeken alapul.Szerző: Crystaldeer

Értékelés: 6.5/10
(2015. 05. 24.)
És alapvetően a Mackótestvér kivétel nélkül minden eleméből pont az a gondoskodás, ihletettség hiányzik, ami egy kicsit is éreztetné, hogy Disneynél nem csak összehegesztettek egy produkcióba minden maradékot, amit a raktárban találtak a nagy kiárusítás végén. Több