A Quantum csendje

Quantum of Solace

2023.09.08 Harper

A jobb Bond részek közé tartozik

A Bond-filmek nagy rajongójaként van saját listám a legjobb epizódokból. Ezen a Quantum csendje az előkelő hetedik helyen szerepel (legelső nálam a Casino Royale, szoros versenyben az Aranyszemmel). Így azt mondhatom: a 007-történetei között a 2008-as fejezet a jobbak közé tartozik. Hátránya csak az alaptörténet minimalizmusa, hiszen az egész egy jelentéktelen Dél-amerikai ország (Bolivia) vízkészlete körül forog és a kanyarban sincs a világ megmentése, ami kb minden Bond-film egyik legfőbb jellemzője. Ugyanakkor Daniel Craig kitesz magáért: nagyon jó üldözéses jeleneteket, bunyókat és egyéb akciókat láthatunk tőle. A film üde színfoltja Olga Kurylenko, aki lebarnultan, vékonyan és sportosan tényleg gyönyörű látvány mindvégig Bond oldalán. Tetszetősek a helyszínek is, a trópusi tengerpartok, Dél-amerikai városok és sivatagok látványvilága. Értékelésem a filmre erős 70%, ami ugyan elmarad az franchise élmezőnyétől (legalábbis a dobogós részektől), de önmagában nézve messze átlag feletti. Főleg akció-mániásoknak ajánlom.

2016.05.18 Yosihiro

Én úgy gondolom lenne mit csiszolni ezen a Bond fuilmen. Látvány és izgalom van benne de kevés nem a megszojkott. Az alakítások pedig középszerűre csökkenetek ezért csak 4 csillagot kap Üdv Yosihiro

2021.01.16 elekm90

Érthetetlen számomra, hogy hogy lehetett ilyen bénán folytatni egy Casino Royale szintű filmet. Az egésznek olyan hatása van, mintha egy random kémfilm lenne, hiányzik a megszokott elegancia, sokkal nyersebb. Talán az egyetlen kivétel ez alól az operás jelenet.

2022.05.01 drg0602

Mindenképpen egyik kedvenc ez a huszonkettedik James Bond-film. Nagyon látványos, izgalmas akciófilm. Daniel Craig, mint Bond, nagyon jól szerepel. Mellette a színészek is jók. Szuper cselekmény, jó alkotás. Mindenképpen többször nézhető film. 10/10

2016.09.17 Scramananga

A legrosszabb Bond film. Habár szépen van felvéve, és az akciójelenetek kreatívak, látszik, hogy a forgatókönyvírók leléptek a történet befejezése előtt. Daniel Craig sokkal kevésbé szimpatikus, mint az előző részben, a Bon-lány rossz, a "főgonosz" p... Több

2019.06.21 Attila G.

Altatónak megteszi

Igazából nem szeretnék sokat írni erről a filmről, nem is tudnék. Ugyanis konkrétan egy moziban ülve aludtam el rajta. Volt már olyan, hogy egy vidéki vakáció alatt aludtam el egy filmen (például Pixel) a moziban ülve, mert konkrétan az odautazás nap... Teljes kritika

2021.09.19 Filmimado

Kicsit rövidebbnek találtam az egészet, de volt eleje, vége, közepe, és ez a lényeg. A Casino Royale-nál talán csak ha egy kicsit is, de jobb volt. Bond akciódús jelenetei ismét remekké tették a filmet. Megérdemel 5 csillagot.

2015.12.31 Ragemarci

Amennyiben a CR a legjobb akkor ez a lélektelen folytatás a legrosszabb Bond filmek között talál helyet.

2018.03.17 Terminátor6

Nem rossz, de azért érezhető a visszalépés. A rendezést különösebben nem okolnám, hisz a fim felépítése egészen egyedi. Az operatőri munka szintén sajátos, és ez remekül kiegészíti az akciójeleneteket. A két filmet jól összetudták kapcsolni, itt is s... Több

2017.09.15 Zsuzsy

Alapvetően nem lenne rossz film, de nem tartom hitelesnek a színésznőt, emiatt nem tudtam beleélni magam az eseményekbe. Közepes, átlagos kategória. Egyszeri nézésre jó.

2016.10.13 tiszaizsofi

Daniel Craigtől láttam már jobb filmet is, hiányoztak az igazi fordulatok és tele volt üresjárattal illetve felesleges párbeszéddel és jelenettel. Nincs csattanó és nem túl minőségiek az akciójelenetek sem.

2017.02.03 tilino

Önkéntelenül is a többi james bond filmekhez hasonlítja az ember a Quantum csendjét és azokhoz képest gyenge, de ha ettől függetlenítünk, akkor egy egész jó film. Szerintem azért egy próbát megér.

2018.08.06 varkonyiildi

Számomra hihetetlen a sok negatív kritika. Nekem nagyon bejött ez a James Bond film is. Imádom Daniel Craig karakterét, stílusát, játékát, nálam 5-ből 5 -ös.

2016.12.20 film kedvelő

Jobban sikerült, mint a Casino Royal és jobban is hasonlít egy James Bond filmhez mint az előző de azért egy kicsit túl érzelgős lett ami kicsit lerontja és sajnos a durvaság is megmaradt maradt