A vándorló palota

Hauru no ugoku shiro

2024.01.10 Viktória401828

A legjobb Mijazaki-film

A történet hihetetlenül kreatív. Ahogy Sofi kezeli, hogy hirtelen teljesen felfordul az eddigi élete, valami elképesztő. Tökéletes inspirációt nyújt ahhoz, hogy minden élethelyzetből ki lehet hozni a maximumot, és felesleges elveszett dolgok miatt keseregni és megragadni miattuk. A történet kreatív, újszerű, lendületes és nagyon megható, emellett vicces és szórakoztató. Számomra ez a valaha készült legjobb animációs film.

2015.01.23 mamiéstöti2

Japán anime filmek kiemelkedő alkotása. Megállja a helyét minden korosztály előtt. Igazi csemege a filmkedvelők számára.

2015.04.25 Yosihiro

Hibátlan anime ! csodálatos alkotás. Aki szereti a rajzfilmeket és bele szeretne kóstolni az animék világába ezzzel a művel kezdje szerintem hiszen ebben minden benne van. Nem fog csalódni :) Üdv Yosihiró

2019.03.08 Puncs

Nagyszerű anime! Nagyon jól össze van rakva. A zenéje is annyira szép. Rengetegszer láttam már, egyszerűen imádom. Ez is, akárcsak a többi anime a felnőtteket célozza meg, nem a gyerekeket. Ha minden igaz, akkor ami folyik, az a második világháború a... Több

2017.07.08 Deku

Az anime szeretőinek ez a darab egy percig sem lesz csalódás. Aki pedig most akar belevágni ebbe a világba az sem kell kételkedjen afelől, hogy ez a neki való darab.

2018.11.23 dailyfilmsan

sokkal jobban tetszett mint a Chihiro szellemországban. Sokkal jobban tetszett mivel meg volt az értelme és sokkal jobban kirajzolódtak a rajzfilm mozgatórugójaként funkciónáló részek. Drámai és hangulatos volt. Egy hamisíthatatlan romantikus történet rajzfilm verzióban.

2019.04.22 Ms. Akárki

Nagyon szép mese. Hayao Miyazaki legjobb filmje szerintem. Gyönyörű és egyedi szerelmi történet. Sofi küzdelme és kitartása a mesében nagyon tetszett, és, hogy végül egymásba szeretnek, az csak hab a tortán. Kalcifer, a tűzdémonnak nagyon édes beszólásokat adtak. Ő volt a fő humorforrás.

2020.02.28 Teemeah

Nagy kedvenc

Nem vagyok egy nagy animerajongó, viszonylag kevés animét néztem eddig. A vándorló palotát azután néztem meg, hogy elolvastam az eredeti regényt, ami alapján készült (Howl's Moving Castle), és mert a regény nagyon tetszett, gondoltam megpróbálkozom a rajzfilmmel is. Valóban zseniális, gyönyörűen megrajzolva és teljesen leköti az embert. Többször nézős.

2018.12.10 harnas1207

Ez volt a második Miyazaki alkotás amit láttam, és a második leggyengébb is. Igaz ezeknek az animeknek van egy sajátos stílusa, ami csak egy bizonyos kört tud lekötni, de én ebben nem tartozom bele. Egyedül a háború megjelenítése volt az ami igazán h... Több

2023.08.01 Lipót Testvér

Na, ez egy jó film.

Nem olyan jó, mint a Csihiro, de jobb, mint az átlag. Sőt. Sokkal jobb. Az egyik legjobb Mijazaki-film. Nagyon tetszenek ezek a (fura) karakterek. A zenéje klasszikus remekmű, a történet menete Mijazakihoz méltó művészet, minden benne van.

2021.02.11 Melinda

Zseniális mese, kétszer is megnéztem néhány nap leforgása alatt. Annyira egyedi, lebilincselő a történet, és olyan mély érzelmeket közvetít anélkül, hogy az ember arcába tolná a nyilvánvalót, hogy még így egy hónappal a megnézése után is a hatása ala... Több

2018.03.29 gondi94

A tökéletes animációs mozi, mondom ezt úgy hogy sosem volt ez a műfaj a kedvenceim között. A Ghibli stúdió remekművei, főleg Hayao Miyazaki munkássága szerény véleményem szerint vitathatatlan. Gyerekeknek szerintem nehéz lesz megérteni viszont, aki f... Több

2017.03.19 Csillagpor

Talán az első és egyetlen anime mese ez amibe teljesen beleszerettem az első pillantásra. Nagyon érdekes és tanulságos. A legjobb Hayao Miyazaki-s anime mese ez. A látványvilág és a zene is zseniális. Mindenkinek látnia kell legalább egyszer szerintem.

2016.10.21 vivikejencikelara

Szomorú de mégis nagyon szép történet! A rendezö szerintem legjobb animációs filmje! Ajanlom mindenkinek! Más világba vándorlok el mikor ezt nézem és ez nagyon kellemes!