Chihiro szellemországban

Chihiro szellemországban

Sen to Chihiro no kamikakushi

Chihiro egy tízéves akaratos kislány, aki csalódottan fogadja, hogy szüleivel másik városba kell költöznie. Az utazás során eltévednek, és rátalálnak egy sötét alagútra, mely egy elvarázsolt szellemvároshoz vezet. Az üres utcákon fejedelmi lakomától roskadoznak az asztalok. Az éhes szülők… Több

Ország: Japán
Premier (HU): 2003.03.06. | Netflix (2020.03.01.)

2024.01.10 Viktória401828

Nagyon jó

Kreatív, megindító, gyönyörű, érdekes. A történet egyedi, színes, kreatív emellett izgalmas és eseménydús. A főszereplő jellemfejlődése tanulságos. Nem tudok rosszat mondani.

2015.02.06 Yosihiro

H. Miyazaki egyik legjobb műve. A japán anime előtt le kell borulni, mert csinálnak nagyon jókat, melyek sajnos nem jutnak el kis hazánkba. Chihiro mindenképp egy kiemelkedő alkotás és tisztelet övezi bárhol is vetítik. Ajánlom mindnekinek :)

2019.03.08 Puncs

Teljesen kitűnik a többi mese közül. Talán a Ghibli stúdió legjobb filmje. Szürreális fantázia, mesés színvilág jellemzi. A figurák nagyon szerethetőek benne, főleg a kis szenek. Nagyon jó és eredeti történet de, inkább felnőtteknek szól, mint gyerek... Több

2017.07.11 Deku

Bitang izgalmas sztorija van Chihiro-nak. Végig fenn tudja tartani a kíváncsiságát a nézőnek és ez az ami ennyire szerethetővé teszi. Elképesztő és lenyűgöző volt, ez a történet.

2017.11.02 indingo

Imádom a japán kultúrát, bár a mesékért nem vagyok annyira oda. Nem feltétlenül gyerekeknek való történet, sokszor kicsit félelmetes és erőszakos.

Több mint nyolc éven át íródott, rajzolódott. Szerző: Lipót Testvér

A legnagyobb bevételű japán film, amely 290 millió dollárt hozott össze világszerte. Szerző: Timo93

125 perces játékidejével a Chihiro szellemországban jelenleg (2017. február) a leghosszabb film, amelyet jelöltek Oscar-díjra a legjobb animációs film kategóriában. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Egyes értelmezések szerint az arc nélküli figura azokat a japán gyerekeket testesíti meg, akik bár szenvednek a magánytól, mégsem tudják, hogyan szerezzenek barátokat maguknak.Szerző: ArpiHajdu és Réci