Az

It

A Pennywise-t alakító Bill Skarsgård 1990-ben született. Ugyanebben az évben debütált a mozikban a Stephen King: Az. Szerző: hp

A film alapjául szolgáló regénnyel ellentétben a történet nem 1958-ban, hanem 1989 környékén játszódik. Szerző: hp

A film forgatása egy nappal Stephen King születésnapja előtt ért véget. Szerző: hp

Bill Skarsgård a negyedik színész volt, akinek felajánlották Pennywise karakterét. Egy ideig felmerült Tim Curry neve is, majd Ben Mendelsohné, aki viszont nem tudott megegyezni a gázsijáról. Ekkor került a képbe Will Poulter, aki elfogadta a felkérést, azonban másik filmjének forgatása egybeesett volna az AZ-éval, így végül kénytelen volt visszalépni. Szerző: hp

A Stephen King: AZ forgatási munkálatai 2016. június 27-én kezdődtek meg Torontóban, Kanadában, és szeptember 2-án értek véget. A stáb ez idő alatt dolgozott Port Hope-ban, Oshawában (Ontario) és Riverdale-ben (Toronto) is. Szerző: hp

A filmet eredetileg A törvény nevében (True Detective) direktora, Cary Fukunaga rendezte volna, azonban miután nem tudott megegyezni a büdzséről a Warnerrel, kiszállt a produkcióból. Szerző: hp

Pennywise jelmezének tervezője, Janie Bryant elmondása szerint a középkori, az Erzsébet-kori és a viktoriánus korabeli ruhák inspirálták a kosztüm megalkotásakor.Szerző: hp

Nem ez lesz Stephen King 1986-os, több mint ezer oldalas kötetének első filmes adaptációja. A történetet a kilencvenes évek elején minisorozat formájában is feldolgozták John Ritter és Tim Curry főszereplésével (Stephen King: Az). Szerző: hp

A Warner Bros. és a New Line Cinema március 29-én rukkolt elő a film első előzetesével. Szerző: hp

Stephen King az elsők között láthatta filmet, mellyel nagyon elégedett volt. A hírt Seth Grahame-Smith kiabálta világgá, és nem csoda, hogy büszke. „Most már meg is halhatok” írta a szerző posztja mellé a saját kommentárját. Talán még ez is igaz, hiszen a horror talán legnagyobb élő mestere hivatalos honlapján a következők jelentek meg: „Steve mindenkinek azt üzeni, hogy látta a kész Stephen King: AZ-t, és felesleges bárkinek aggódnia: a producerek remek munkát végeztek.” (Intercom)Szerző: hp

A film alkotói már fél évvel a premier előtt hozzáláttak a második rész forgatókönyvének megírásához.Szerző: hp

A könyvben Mike apját Willnek hívják, míg a filmben Leroy-nak.Szerző: dulkap

Bill Skarsgård (Pennywise) 1990-ben született, ugyanabban az évben mikor az eredeti It mini-sorozat megjelent.Szerző: dulkap