Az utolsó erőd

Delroy Lindo
Paul Calderon
Paul Calderon
Steve Burton

Egy hadbíróság elé állított tábornok ezerkétszáz rabot fog össze, hogy fellázadjanak a korrupt és szadista igazgató ellen.

(szarka84)

Rendező: Rod Lurie
Forgatókönyvíró: David Scarpa, Graham Yost
Premier (HU): 2002.01.10.

2022.08.18 Dorkateo

Ez maga A Csata

Elfogult vagyok Redforddal, elismerem. Az én korosztályom számára olyan, mint Brad Pitt a fiatalabbaknak. Szeretem a különös, magabiztos mosolyát. Ez a mosoly kiválóan illik a filmben alakított Irwin tábornok karakteréhez. A filmről. Nem véletlenül erőd a cím, és nem börtön. Meglepő módon egy zseniálisan megtervezett ütközetet láthatunk a falak közt. Több ez, mint lázadás, ez maga a Csata, egy méltán híres tábornok vezetésével. A sakkozós jelenet már előrevetíti, hogy nem kispályás gondolkodással állunk szemben, hanem egy igazi játékossal, aki több lépéssel előre tervez és ügyesen titkolja a valódi szándékait az utolsó pillanatig. Nem kedvelem az öncélú erőszakot. A lázadás pedig sok és véres áldozattal járt, s én mégis inkább önfeledt örömet éreztem az ügyesen elhelyezett fricskák miatt. Góliát érezhetett ilyen eufóriát. Gondolom nem vagyok egyedül ezzel az érzéssel, hogy milyen túlerő ellen, vesztes helyzetből győzni. S a tisztességet megtartani. Sőt másokat is rávenni erre. Ha leveszem róla az amerikai pátoszos, zászlós szirupot, az elismerés akkor is megmarad. Kitűnő film, többször nézős.

2020.08.22 Fortress

Elgondolkodtató párharc egy katonai börtönben

Az Egyesült Államok Katonai Akadémiáján diplomát szerző Rod Lurie meglepően jó filmet rendezett 2001-ben, amikor elkészítette Robert Redford és James Gandolfini főszereplésével a The Last Castle -t. Mivel maga is kapott katonai kiképzést, így a témáb... Teljes kritika

2017.11.01 dulkap

Egy nagyon régi elmaradásomat pótoltam most, de nagyon úgy fest, hogy még ráértem volna. Egy borzalmasan elfogult film (az író katonai támaszponton született, a rendező katonai akadémián tanult és a seregben szolgált) és pont emiatt egy hiteltelen fi... Több

2021.11.30 sptt

Egy jó alaptörténet középgyenge megvalósítása üresjáratokkal és felesleges kitérőkkel. Sajnálatos, mert egy kicsit jobb forgatókönyvvel és rendezéssel - hasonló színészek mellett - akár egy kiváló film is lehetett volna. Így viszont csak egy erős közepes. 6/10

2016.02.09 Kandurbaba

Kemény film, amelyhez kell egy idegzet. Hozza azt amit a kategóriától elvártam. Magával ragadó, izgalmas, cselekményes és érdekes film. A szereplők alakítása meggyőző.

Mark Ruffalo saját maga forgatta a kaszkadőrmutatványait a helikopteres jeleneteknél. Szerző: rbernadett