Nagyvárosi fények

Nagyvárosi fények

City Lights
acey
Charles Chaplin

A Nagyvárosi fényekben egy csavargó megment egy különc milliomost az öngyilkosságtól. Elbűvöli egy vak virágáruslány, és úgy dönt, segít neki pénzt gyűjteni a szemműtétjére, s ezért mindenféle, eleve kudarcra ítélt munkákat vállal… Több

Forgatókönyvíró: Harry Carr, Harry Crocker
Premier (HU): 1931.04.04.

2024.02.28 Ahoj poplacsek

Ezt most nem értékelném, mert nem volna fair, de a portál ragaszkodik hozzá

Kíváncsi voltam ennyi elismerő kritika után. Kicsit olyan volt nézni a mai filmek után, mint egy, a perspektivikus festészet feltalálása előtt családi megrendelésre készült kétdimenziós középkori festményt. Valamikor nagy fless lehetett, de hogy kedvenc szóláskeveredésemmel éljek, az idő vasfoga úgy elszállt felette, mint szódás a lovát. Ez az időszak még nagyon nem arról szólt filmes szempontból, mint a mai, a történet végtelenül egyszerű, az előadásmód gyermeki szintű. Függetlenül attól, hogy Chaplin nyilván tehetséges volt persze.

2016.05.28 Bogi87

Szeretem ezt a filmet, Chaplin egyik legjobb alakítása.

2017.10.25 Deku

Chaplin szavak nélkül is a legnagyobb komikus volt. Ez majdhogynem hibátlan lett. Eltekintve néhány apróságtól ami nem volt égbekiáltó hiba. Kegyetlen jól össze van állítva a film.

2015.05.25 Henczi

véleményem szerint chaplin legjobb alakítása , romantikus és magával ragadó történet, igazi klasszikus, amit legalább egyszer érdemes megnézni.

2016.05.18 MrBlond

Nagyon jó film ez, különösen a vége miatt tetszik, amit itt nem fogok elspoilerezni, de látszik, hogy igazi mesterművel állunk szemben. Bárki, akit érdekel Chaplin, vagy a film története általában, vagy csak szereti a jó filmeket, annak érdemes lesz megnéznie ezt is.

A film összbevétele 19 181 dollár volt (imdb.com).

Charles Chaplin, mint vágó nem szerepel a stáblistában. Szerző: Bogi87

Charles Chaplin egy személyben rendezője, producere, vágója, forgatókönyvírója és főszereplője a filmnek, sőt a zenét is ő szerezte. Szerző: Bogi87

A BBC listája szerint a 18. a filmtörténet 100 legjobb alkotásának sorában.Szerző: Bogi87

A 2. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1931-ben.Szerző: dulkap

(2016. 04. 17.)
10/10 Charlie Chaplin nagy erőssége a pantomim, a burleszk, és mint minden nagy komédiásnak, a drámai ereje volt, a tehetsége több, mint 80 évvel a bemutató után is átsüt a filmen, virtuóz alakítást nyújt a csavargó szerepében. Több