Amikor a gonosz leselkedik

Cuando acecha la maldad

2024.02.14 rkallai318

Volt benne 1-2 nagyon durva jelenet... de számomra inkább egy felejthető film lett. A végét illetve, hogy mi történt, mit láttunk, nem is igazán értem.

2023.11.02 polgy

Szerencsére nem a szokásos ördőgűzős film

Végre egy rendhagyó ördögűzős film, ami nem arról szól, hogy egy megszállt test ül egy ágyon, és egy pap egyre hangosabban mondogatja, hogy hagyd el a testet, ördög. Régebben is untam, és cseppet sem tartottam félelmetesnek az ilyen filmeket. Ez itt teljesen más. Vannak kimondottan kemény jelenetek, és a sztori sem a szokásos. Az talán még nem spoilerezés, ha azt írom, itt az ördög (vagy miafene) nem óvatoskodik, így szerintem az sem fog csalódni, aki szereti a kaszabolós és véres horrorfilmeket. Angolul When Evil Lurks címen fut a film. Ui.: az utóbbi években a spanyolok nagyon tolják a horrort.

2023.11.12 Jocpappa

10/5

Úgy látom, mindenki nagyon zabálja ezt a filmet horror körökben. Szerintem követhetetlen, in medias res katyvasz, mint a rendező előző filmje is (Aterrados). Úgyhogy a film közepénél rájöttem, hogy nem is akarom én ezt kibogozni, láttam már ezt ezerszer. A durvának beharangozott jeleneteket szintén. Semmi újat nem találtam benne. Aztán persze lehet jó film, csak én vagyok tahó hozzá. Ezentúl viszont nem követem a rendező munkásságát, nem érdekel annyira, hogy kibogozzam, fejtegessem a mutatványait.

2023.11.20 Juki-onna Nézhetetlen

Amikor azt hiszed, hogy csak egy rossz álom volt, és reggel rádöbbensz, hogy ez a valóság.

Természetesen senki kedvét nem szeretném elvenni attól, hogy megnézze a filmet. Ezen kívül hiszek a jó és a rossz létezésében, hiszen nem lenne egyik sem a másik létezése nélkül. Ebben az esetben egy kicsit eltúlozták szerintem a történetet. Valahol ... Teljes kritika

2023.11.02 Lóri Ádámcsik

Elég beteg egy horrorfilmhez

Izgalmas és brutál volt. Lekötött, de nem lesz klasszikus. Volt benne két nagyon durva jelenet, de ezektől eltekintve nem volt über rémisztő. A sztori és a hangulat, a szereplők, a rendezés egyébként jó volt, de a 99%-os rottentomatoes értékelést kicsit soknak tartom.

2023.11.15 F79

Már az ördögűző szakma is kóklerekkel van tele

Hová lett a világ! A '70-es években még profi, felkészült szakemberek szálltak szembe a gonosszal, akik a hivatásukat magas szinten űzték, ismerték és alkalmazták azokat az egyházi protokollokat, amelyeket praxisuk során elsajátítottak, és hatékonyna... Teljes kritika

2023.12.20 kabel

A legmesszebb a tucathorrortól

A When Evil Lurks egy bevállalós film. Nem fél elvinni a nézőket olyan helyekre, ahova egyáltalán nem szeretnénk menni. Főszereplői átlagemberek, akik egy olyan elkeseredett helyzetbe kerülnek bele, mely megtöri a valóságukat. A történet pedig minden... Teljes kritika

2023.11.04 puszpang

Nem nagyon domborít.

Némileg melankolikus. A szereplők tesze-toszák. Csak sodródnak az eseményekkel. Mintha nem ebben a filmben szerepelnének. Vágom, hogy mit akart a rendező, és vannak benne használható jelenetek. Alapvetően nincs benne sok horror elem. A hangulatteremtés majdnem sikerült.

2024.02.11 Greta

Nagyon unalmasnak, semmitmondónak és ostobának találtam ezt a filmet.

2023.12.14 Majorkas

Nem lettem lenyűgözve

Nem tudom már, hol, de olvastam egy kritikát róla (vagy inkább ajánlót), hogy ez „minden idők legjobb és legbrutálisabb” horrorja. Ezeket ismerve rávetettem magam, de inkább ne tettem volna... Se nem a legjobb, se nem a legbrutálisabb. Legszívesebben a rossz és a gyenge közé tenném, de nyomokban tartalmaz olyan motívumot, hogy súrolja az átlagosat.